x
Hindistan

Vize İşlemleri

Hindistan

Hindistan Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçimiz; Hindistan vize başvuru formu doldurulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve yöntemleri hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı vize başvuru formu sayfamıza hoş geldiniz.

Tüm ülkeler evraklarınızı kabul ederken vize başvuru formunun doldurulmasını zorunlu tutmuştur. Vize başvuru formu üzerinde yapılan hatalar başvurunuzun sonucuna olumsuz etki edebilir. Sizinle birlikte veya şirketimiz evraklarınızı kabul ettikten sonra ofisimizde ülke uzmanlarımız sizin adınıza formunuzu doldurmaktadır. Size düşen bilgilerinizi kontrol ettikten sonra imzanızı atmanızdır.

Hindistan vize başvuru formu

Hindistan Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Vize evraklarınızı toparladığınız aşamada ülke uzmanlarımızdan başvuru formu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. 

Hindistan vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Sisteme erişim sağlayabilmek için öncelikle Hindistan Konsolosluğu'nun yönlendirdiği resmi form platformuna giriş yapmanız gerekir. Ardından Yeni Başvuru seçeneğini tıklayarak vize başvuru formunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formunu İngilizce olarak doldurabilirsiniz.

  • Şahsi ve kimlik bilgileriniz hatasız ve eksiksiz olarak girilmelidir. 
  • Pasaportunuza ilişkin bilgilerdir. Pasaport numaranızı yanlış yazmanız vizenizin olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki edebilir. Dikkatli olunuz.
  • Mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketiniz hakkında detaylı bilgilerini vermeniz gerekir. Öğrenciler bu bölüme öğrenci olduğunu yazarak okul adı, adresi ve iletişim bilgilerini yazmalıdır. Emekliler ise bu bölüme sadece emekli olduğunu yazmaları yeterlidir.
  • Seyahat planlamanız ve geçmiş vizeleriniz ile eğer daha önce vize başvurusunda bulunmuşsanız buna dair parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı bilgiler formda cevaplanmalıdır. Seyahat tarihlerinin mutlaka diğer evraklarınız -dilekçe, otel, davetiye, uçak, seyahat sağlık sigortası- ile uyumlu olması gerekir.
  • Davetiye, konaklama ve masrafların karşılanması detaylarına ilişkin bilgiler de formda belirtilir. Durumunuza uygun maddeler işaretlenir. 
  • Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzası içerecek olan bölüm de boş bırakılmamalıdır. İmza yetisine sahip olmayan kişilerin ebeveynleri kişinin yerine imza atabilir.
  • Son bölümde konsolosluklar tarafından ek bilgilendirmeler yer almaktadır. Bu bölüm de tamamlandıktan sonra form submit edilemeli ve çıktısı alınmalıdır. Yer ve tarih belirtilerek imza atılmalıdır.

Başvuru formunuz baz alınarak evraklarınızla ilişkilendirildiğinden Hindistan vize başvuru formu 2023 için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması önemlidir. Yazdığınız mail ve telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekir. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızda muhattap olunan kişilerin de yine telefon ve mailleri ulaşılabilir olmalıdır. Konsoloslukların ek bilgi talep edebileceği unutulmaması gereken bir ayrıntıdır.

Hindistan vizesi online başvuru formu olarak doldurulmalıdır, elle doldurulmuş ve submit edilmemiş formlar geçersizdir. Formunuzu evraklarınıza ekleyerek başvuru yapacağınız kuruma iletmeniz gerekir. Başvuru formu doldurulurken JPEG formatında fotoğraf da sisteme yüklenmelidir. 

Evraklarınızı ofislerimize kargo, kurye yolu ile veya elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız iç operasyon birimimiz tarafından detaylı incelenir ve dosyanızın durumu ile yapılacakları hakkında bilgilendirmeleriniz sağlanır.

Hindistan vize başvuru formu için Euroasia Global Visa Services ülke uzmanlarımız sizlere gereken her konuda yardımcı olarak başvurunuzu en doğru şekilde yapmaya çalışır. Ülke uzmanlarımız ile iletişime geçmek için hemen arayın.

Hindistan vize başvuru formu

Hindistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';