x
Hindistan

Vize İşlemleri

Hindistan

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 18

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep

Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz;

Hindistan 1.4 milyar nüfus ile Dünya’nın en kalabalık ikinci ülkesi olarak yerini almıştır. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’dir. Ünlü Tac Mahal Sarayı’da Agra şehrinde yer almaktadır.

Hindistan’da 16 resmi dil bulunmaktadır. En çok kullanılanları Hintçe ve İngilizcedir. Hindistan’ın komşu ülkeleri Pakistan, Butan, Nepal, Çin ve Sri Lanka’dır. Hindistan, Dünya üzerinde görülmesi gereken en farklı ve en renkli ülkelerden biri olabilir.

Sizlere burada aktarmak istediğimiz Hindistan’da vize işlemleri süreci ve vize türleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Her ülkenin politik, diplomatik ve kültürel anlamda farklılıkları olduğu gibi Hindistan’a has değişiklik gösteren durumları vardır. Seyahatinizi gerçekleştirmeden önce kanun bazında ve kültürel anlamda hazırlıklı olmanız gereken durumları öğrenmenizi öneriyoruz.

Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz danışmanları ile Hindistan vize işlemlerinizde destek olacağız. Ofisimize, +90 (342) 255 50 18 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com mail adreslerinden ulaşarak, müşteri temsilcilerimize vize başvurusu, vize ret, vize alımı ve vize başvurusu gereken evraklar konusunda merak ettiklerinizi sorabilir, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.Hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini daha net anlayabilmeniz için sizlere öncelikle vize türlerini paylaşmak istiyoruz.

Hindistan Turistik Vize Gaziantep

Hindistan turistik vize Gaziantep vize sürecinde  kısa süreli, turistik seyahatler, aile arkadaş ziyareti ya da bir yoga katılımı sağlayacağınız etkinliklerde alabileceğiniz vize türüdür.

Turistik vize için süreç; evrak hazırlama ile başlar. Hindistan vize işlemleri için çok fazla evrak talep etmemektedir ancak onlar için en önemli detay ikamet belgenizdir. İkamet adresinize göre başvuru yapacağınız Hindistan konsolosluğu belirlenmektedir. Hindistan vizelerinde ikamete göre yalnızca Ankara ya da İstanbul üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Gaziantep’te ikamet eden tüm yolcularımız Hindistan vizesi için Ankara üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Hindistan vizeleri için parmak izi kaydı şartı bulunmasından dolayı kişinin de mutlaka konsolosluğa gelmesi gereklidir. Bu nedenle Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilciniz tüm işlemlerinizi tamamlayıp, formunuzu doğru bir şekilde doldurduktan sonra size uygun bir tarihe Ankara’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan randevu almaktadır. Ankara’daki şubelerimiz sizleri randevu günü yalnız bırakmayıp tüm başvuru sürecinde sizlere destek olacaktır.

Hindistan vize başvurunuz Gaziantep’teki ofisimize yakın illerde ikamet eden yolcularda evrakları ile birlikte başvuru yapabilirler. Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Mardin, Kilis, Malatya gibi illerde ikamet eden yolcularımız da bize ulaşabilirler.

Hindistan turistik vize Gaziantep, başvuru ücreti 135 Dolar’dır. Konsolosluk harcı, evraklarınızın kontrol edilip başvuru formu doldurulması her şey dâhil olarak belirtilmiştir.  Hindistan turistik vizeleri yalnızca 3 ay tek girişli olarak verilir. Konsolosluk çok girişli vize vermemektedir.  Sonuçlanma süresi aynı gün ya da 1-2 iş günü içerisinde olmaktadır. Genellikle başvuru yapıldığı günün akşamında pasaportlar sonuçlandırıp verilmektedir.

Hindistan Online Başvuru Formu

Hindistan vizesine başvuru yapmak isteyen tüm yolcuların Hindistan Online Başvuru Formu‘nu eksiksiz ve doğru olarak doldurup evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.

Doğru bilgi aktarımı çok önemlidir. Bu nedenle daha önce Hindistan vizeniz var ise bunu belirtmeli ve Hindistan’da ki referans bilgilerini kısmını titizlikle doldurmanız gerekmektedir. Formda yer alan tüm bilgilerin evraklarınızla desteklenmesi gerekir. Ayrıca, formda yaptığınız bir yanlışı tekrar kalem ile düzeltme yapamıyorsunuz.

Hindistan Gaziantep Ticari Vize

Hindistan Gaziantep Ticari Vize, Hindistan’ı iş amaçlı ziyaret etmek, toplantı ya da eğitim alma- verme gibi konular ile Hindistan’ı ziyaret etmek isteyen kişilerin kullanması gereken vize türüdür.

Hindistan ticari vizede elbette en önemli evrak; Hindistan’daki firmadan gelecek olan "Certificate of Incorporation" , "Certificate of importer/exporter code" , "Chamber of Commerce Registration" veya "Promotion Council Registration" belgelerinden herhangi biridir. Bu belgelerden en az birini temin edemiyorsanız, ticari vize başvurusunda bulunma hakkınız ne yazık ki bulunmuyor.

Ayrıca, Hindistan’daki firmadan davet mektubu antetli kâğıda gidiş dönüş tarihinizi ve seyahat amaç bilgilerinizi kapsayacak şekilde yazılmalıdır. Karşı taraftan gelmesi gereken bu belgelerin ıslak imzalı olma zorunluluğu yoktur; bu nedenle mail olarak iletilebilir. Ancak mutlaka karsı taraftaki firmanın imza ve kaşeleri yer almalıdır.

Ticari vize başvuru ücreti 170 Dolar’dır. Siz belgelerinizi hazırlayıp getirdikten sonraki tüm konsolosluk harcı, form doldurma işlemleri ve sonuçlanana kadar ki aşamayı kapsar.

Hindistan ticari vize başvurularında çok girişli vize talebinde bulunulabilir. Bunun için Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilcinize çok girişli istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Çok girişli ve daha uzun süreli vize almanız konusunda izlemeniz gereken prosedürleri gidiş amacınıza uygun şekilde sizlerle paylaşacaklardır.

Yine ticari vize başvurunuzda da mutlaka parmak izi kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olmanız durumu değiştirmemektedir.

Ticari vize başvuru sonuçlanma süresi aynı gündür. Sabah saatlerinde randevunuz alınır, parmak izi vermeniz ve evrakları teslim etmenizden sonra aynı gün saat 17.00’de ya da ertesi günü pasaportunuz teslim edilir.

Hindistan Gaziantep Ticari Vize kısa süreli iş ziyaretleri için verilen vizelerdir. Bu nedenle bu vize ile Hindistan’da çalışamaz ve geçici de olsa ikamet edemezsiniz. Eğer çalışma ve orada belli süre oturum sağlamak istiyorsanız çalışma vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz bu konuda da size rehberlik edecektir.

Hindistan Konferans Vizesi Gaziantep

Hindistan Konferans Vizesi Gaziantep, Hindistan’da uluslararası bir konferans ya da seminere katılmak isteyen kişilerin konferansı gerçekleştirmek için tüm yetkili birimlerden alınmış, gerekli izinlerin alındığına dair bir davetiye ile başvuru yapabildiği vize türüdür. Konferans vizesi için başvuru ücreti 130 dolardır.

Hindistan Gemici Vizesi

Hindistan gemici vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için gemi adamı cüzdanına sahip olmalısınız. Ancak polis vize mührü yok ise kabul edilmemektedir. Vize başvuru ücreti 70 Dolar’dır.

Hindistan E-vize Kimler yararlanabilir?

Hindistan’ı ziyaret etme amacı gezi, aile arkadaş ziyareti, yoga programları, kısa süreli müzik, dans, sanat ile alakalı faaliyetlere katılacak olan yabancı uyruklu bazı pasaport sahipleri elektronik vizeden yararlanabilmektedir. Öncelikle, yabancı pasaporta sahipseniz Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz aracılığıyla ülkenizin bu vize türüne dâhil olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz Hindistan elektronik vize işleminde de sizlere destek olacaktır. Elektronik vizenin sonuçlanma süresi 3 iş günüdür.

Elektronik vize ücreti 120 Dolar’dır.

Hindistan Vize Başvurusunda Önemli notlar

  • Hindistan vize başvurularınızın iptal ya da ret olması durumunda ücret iadesi yapılmaz.
  • Hindistan vize başvurunuz ile alakalı evraklar talep edilmektedir. Her vize türüne göre farklılık gösteren evrak listesini Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz yetkili müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz.
  • Evraklarınızı isterseniz direk ofisimize teslim edebilir ya da kargo aracılığı ile müşteri temsilcinize ulaştırabilirsiniz.
  • Siz parmak izinizi Ankara’da verdikten sonra ikamet ettiğiniz adrese dönebilirsiniz, süreç sonuçlandığında bizler adınıza pasaportunuzu teslim alıp size ulaştırıyor olacağız.
  • Hindistan için vize başvurunuza seyahat tarihinizden 3 ay önce başlayabilirsiniz. Daha erken yapılacak olan başvurular konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. 

Euroasia GVS Hindistan Vize Başvuru, Gaziantep

Telefon

Hindistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';