x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vizesi

S. Akman 28/02/20, 12:05
Merhaba, 3 Nisan - 25 Nisan 2020 arasında turistik olarak Massachusetts 'e gitmeyi düşünüyorum, Amerika vizesi almak istiyorum. Daha önce Amerika, İngiltere ve 1 adet Schengen vizem ve ek olarak 4 farklı vizesiz ülkeye seyahatim var. Toplamda 6 senedir çalışıyorum ve son girdiğim iş yerine Eylül 2019'da girdim. Hazırlamam gereken evraklar konusunda ne yapacağımı bilmiyorum. Herkes kendi durumuna uygun şekilde mi evrak hazırlıyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz. Öncelikle Amerika vizesi 2020 işlemlerinizi başlatmak için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Yapılan mülakatlar başvuru sürecini etkilemektedir. Daha önce almış olduğunuz vizeler seyahat geçmişinizin iyi olduğunu göstermenin yanı sıra diğer vize süreçlerinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Amerika vize başvurusu gerekli evrakları konusunda, evrak listesi mesleki statünüze göre değişiklik göstermektedir. İş hayatınız başvuru için uygundur.

SSK’lı çalışan olarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Evrakların içeriğinde şahsi belgelerin dışında şirketinizin evrakları gerekmektedir. Örneğin; İngilizce düzenlenmiş şirket izin yazısı, şirkete ait faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ve sicil gazetesi. Bunun yanı sıra işe giriş bildirgeniz, son 3 aylık maaş bordronuz, SGK tescil dökümünüz (e-devletten temin edebilirsiniz). Amerika vize işlemleri sürecinde en önemli husus DS-160 formunun doldurulmasıdır. DS-160’ı başvuru formu olarak düşünebilirsiniz.

Seyahatiniz turistik amaçlı olduğu için son 3 aylık şahsi bankanızı evraklara eklemeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuzda eski Amerika vizenizin bulunması olumlu bir durumdur. Başvuru yaptığınız vize kategoriniz bir önceki Amerika vizeniz ile aynı ise ve soyadı değişikliği olmadıysa konsolosluk sizden mülakat talebinde bulunmayacaktır. Bu durumda işlemleriniz yalnızca kargo ile tamamlanabilir. Seyahatinize az bir zaman var ise önceliğimiz randevu işlemleridir. Randevu ödemesi online sistem üzerinden yapılmaktadır. Ödeme sonrası veri girişleriniz yapılır. Randevu tarihinden sonra 3-4 iş günü içerisinde pasaportunuz vermiş olduğunuz PTT adresine gönderilecektir.

Amerika vizesi işlemlerinizi Euroasia aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz: +90 (212) 963 08 86

Saygılarımla, 

İrina

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI