x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Danışmanlık

M.Y. 02/04/20, 18:30
Merhaba sayın Euroasia çalışanları, Ben Melahat, 60 yaşında Emekli öğretmenim. Antalya Manavgat bölgesinde yaşamaktayım. Büyük oğlum Hollanda'da çalışmaktadır. Geçici oturuma sahiptir. Bu durumdan dolayı başta Hollanda olmak üzere birçok kez schengen bölgelerine seyahat ettim. Emekli olduğum için tatil izinleri ile ilgili bir problemim bulunmamaktadır. 20.07.2020 – 20.08.2020 tarihleri arasında Türkiye’de yaşayan oğlum ile birlikte seyahat etmek istiyoruz. Amerika vize danışmanlık şirketi olarak sitenizi gözden geçirdim. Vize başvuru sürecimi sizinle birlikte ilerletmek istiyorum. Emekli olarak ne yapmalıyım? Oğlum ile birlikte seyahat edeceğimiz için masraflarımın bir kısmını kendisi üstlenebilir. Oğlumun geçerli bir ABD vizesi bulunmaktadır. Kendisi işverendir. Bu durumda onun ne yapması gerekir. Yardımlarınızı rica eder, İyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Melahat hanım merhaba, Öncelikle Amerika vize danışmanlık firması olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Amerika vize başvuru sürecinin ilk aşaması seyahat amacınızdır, ayrıca mesleki durumunuzla ilgili soruları ele almaktır. Mesleki durum ve seyahat türüne göre hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterecektir. B1/B2 vize kategorine bağlı olarak emeklileri kapsayan bir evrak listesi hazırlamanız gerekmektedir. Örneğin; İngilizce yazılmış vize talep dilekçesi, emeklilik belgesi ya da kartı, emekli maaşınızı almış olduğunuz son 3 aylık banka dökümü vb. Bunun yanı sıra masraflarınızın bir kısmını karşılayacak biri var ise o kişiye ait evraklarda gerecektir. Oğlunuz şirket sahibi olduğu için mesleki statüsüne göre sponsor evrakları hazırlamalıdır.

Kısaca belirtmek gerekirse konsolosluğa yazılmış İngilizce sponsor dilekçesi, şirket evrakları, aile bağını kanıtlayan tam vukuatlı nüfus ayıt örneği, masraflarını karşılayacağına dair son 3 aylık bakiyeli banka dökümü vs. oğlunuz ile birlikte seyahat edeceğiniz için oğlunuzun mevcut vize ve pasaport görselini dosyanın içine ekleyebilirsiniz. Amerika vize acentaları başvuru süreçlerini farklı bir yol izleyerek yürütmektedir. Dolayısıyla Euroasia ailesi olarak Amerika vize başvurusunda doldurulan DS-160 başvuru formundan randevuya kadar olan kısımda vize uzmanlarımız ince bir titizlikle dosyanızı hazırlamaktadır. Randevu için İstanbul ya da Ankara üzerinden yardımcı olunabilmektedir. Detaylı bilgi almak ve süreci birlikte yürütebilmek adına Amerika vize danışmanlık şirketi olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

İrina Ceren Kılıç

amerika vize danışmanlık

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI