x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize İşlemleri

D.R. 02/04/20, 13:29
Merhaba, ben Deniz. Bursa Mudanya bölgesinde yaşıyorum. Deniz mahsülleri üzerine bir restoranım bulunmaktadır. 50 yaşındayım ve birçok Avrupa ülkelerine seyahatim bulunmaktadır. Ayrıca son 2 yıl süreli kalmış Kanada vizem var. Amerika’ya turistik bir seyahat gerçekleştirmek istiyorum. Restoranım turistik bir bölgede olduğu için İngilizcemi geliştirme fırsatı buldum. Şu an bulunan planımda yalnız seyahat edeceğim. Kendimi ifade etmekte zorlanacağımı düşünmüyorum. Amerika vize işlemleri içeriğinde ne var? Gerekli belgeler ve süreç nedir? Bursa üzerinden randevuya girebilir miyim? Yardımlarınızı rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Deniz bey merhaba, Euroasia’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. Amerika vize işlemleri 2020 için süreç aşamalara bölünmektedir. Öncelikle mesleki durumunuz şirket sahibi / işveren kategorisinde olup bu duruma göre evrak hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat geçmişiniz Amerika’ya yapacağınız seyahat için yeterlidir. Kanada vizenizin olması şuanda yapacağınız vize sürecinizi olumlu etkileyebilir. Bunun dışında randevu için İstanbul konsolosluğu ya da Ankara büyükelçiliği üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Amerika vize işlemleri şirket sahipleri / işverenler için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

Amerika Vize İşlemleri 2020

  • Güncel ve hasar görmemiş pasaport
  • 5x5 boyutlarında 2 adet fotoğraf
  • Konsolosluğa hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi
  • Şirket evrakları (Güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • SGK tescil dökümü (İşveren olduğunuz için sizin işleminiz  bağkur dökümü olacaktır)
  • Son 3 aylık şahsi banka dökümünüz (seyahatinize yetecek kadar bakiye göstermelisiniz.)
  • İsteğe bağlı olarak tapu ya da araba ruhsatı sunabilirsiniz.

Yukarıda bulunan evrakları hazırladığınız takdirde bizlere kargo ile ulaştırabilirsiniz. Amerika vize işlemleriniz için başvuru süreciniz bu şekilde başlayacaktır. Başvurunuzun incelenmesi ve randevuya hazır hale getirilmesi gerekecektir. Randevu işlemleri sizin tercih etmiş olduğunuz 2 ilden birinde olacaktır. Randevular genel olarak 1-2 hafta sonrasına verilmektedir. Randevu günü birebir konsolosluğa giderek mülakat görüşmesi sağlayacaksınız. Gerçekleştirmiş olduğunuz mülakat sonrası vizeli pasaportunuz 3 ila 5 iş günü içerisinde tercih etmiş olduğunuz PTT adresine gönderilecektir. Şirketimiz bünyesinde uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Daha detaylı bilgi için bize mail ya da telefon üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. İyi günler dileriz.

İrina Ceren Kılıç

A.B. 20/04/20, 12:03

Merhabalar sevgili Euroasia çalışanları, Aydın'da yaşıyorum. Şahsıma ait kuyumcu dükkanım var. Amerika vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. Yazlık bölgede yaşıyor olmanın avantajı olsa gerek seyahat etme isteği hiç bitmedi. Yeni tatil rotamı Amerika olarak belirledim. Birçok Avrupa ülkesinde bulundum. Ayrıca Amerika vize başvurusu minimum kaç günde çıkar? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/20, 12:05

Alparslan bey merhaba, Euroasia firması olarak siz değerli yolcumuza vize başvuruları konusunda destek olmaktan mutluluk duyarız. Amerika vize başvurusu işlemlerini isterseniz Ankara Büyükelçiliğinden isterseniz de İstanbul Amerika Konsolosluğundan yapabiliriz. Kendi şahıs işletmeniz olmasından dolayı Amerika vizesi alırken hazırlamanız gereken evrakları sizlere uzmanımız iletecektir. Sürecimiz evrak hazırlamakla başlamaktadır. Bunun akabinde evraklarınızı ofisimize kargo yapmalısınız. Uzmanımız tüm evraklarınızı inceleyip eksiksiz bir başvuru için en gerekiyorsa onları sizinle paylaşacaktır. Eksik bir şey olması durumunda hemen eksiklerin tamamlanması konusunda aksiyon alacağız. Evraklarınız tamamlandıktan sonra vize randevu sürecinizi başlatabiliriz. Amerika vize işlemleri 2020 yılı içerisinde maalesef korona virüsü nedeniyle mart-haziran arası şu an itibariyle kapatılmış durumdadır. Normal süreç hakkında bilgi vermemiz gerekirse, evraklarınız eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra uzmanımız sizin adınıza Amerika DS-160 başvuru formunu doldurup bir numara almaktadır. Bu numara ile Amerika Konsolosluğu randevu sistemine girip sizler adına başvuru sürecinizi başlatmaktadırlar.

Amerika Vize İşlemleri 2020

Burada sizinle alakalı temel bilgileri girip ardından Konsoloslukta vizeniz onaylandığında pasaportunuzun gönderileceği PTT ofisinizi seçmektedirler. Akabinde Konsolosluk harcını sizler adına ödemektedir. Bu ödemenin sonrasında konsolosluk sizlere randevu vermektedir. Amerika vize işlemleri 2020 yılı için belirtmiş olduğum gibi şuan Haziran ayından önce randevu verilmemektedir. Ama normal zamanda bu süre 7 ile 20 gün arasında değişmektedir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre süreçler uzayıp kısalabilmektedir. Konsolosluk görüşme günü vizeniz onaylanması durumunda pasaportunuzu alıp vize basım sürecine girmektedir. Bu süreç genelde 2-3 iş günüdür. Bu süre sonunda konsolosluk pasaportunuzu PTT’ye göndermektedir. Görüldüğü üzere en erken 10 gün en geç te yaklaşık 30 gün içerisinde bu süreç sona erecektir. İşte tam bu sırada sizlere de bir gönderi takip numarası SMS olarak gelecektir. Amerika vize işlemleri konusunda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. İletişim kısmından ofisimize ulaşabilirsiniz.

İrina Ceren Kılıç

ask@eagvs.com

Amerika Vize İşlemleri

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI