x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Şartları

M.S. 11/04/20, 16:50
Selamlar, Ben Mahmure Süzen 38 yaşındayım. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yaşamaktayım. Amerika Vize Şartları nelerdir? Öncelikle kendimden bahsetmek gerekirse şahsıma ait organik, ev yapımı ürünlerinin olduğu bir dükkanım var. Ürünlerin üretimini kendim yapmaktayım. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Sadece 1 gün için Kıbrıs’a gitmiştim. 25 yaşımda Amerika için turistik vize başvurusunda bulunmuştum. O dönemde çalışmıyor olmamdan kaynaklı red aldığımı düşünüyorum. İlk ve son vize başvurum olmuştu. Yıllar sonra yeni bir vize başvurusu için buradayım. İlkokul arkadaşım Amerika asıllı biri ile evlendi. Kaliforniya’da yaşıyor. Bana davetiye gönderdi. Tekrar red alır mıyım? İşverenler için Amerika vizesi başvurularında hangi evraklar gereklidir? Başvuru sürecimi sizin şirketiniz ile yürütmek istiyorum. Yardımlarınızı rica eder, iyi günler dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Selamlar Mahmure hanım, Şirketimizi tercih ettiğiniz ve bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. Öncelikle seyahat geçmişinizin iyi olmadığını belirtmek isterim. Amerika konsolosluğu genel olarak vize bulunmayan pasaport sahiplerinin başvurularına onay vermemektedir. Daha önce yapmış olduğunuz vize başvurusunda çalışmıyor olmanızdan kaynaklı red almakla birlikte seyahat bitimi itibariyle seyahat ettiğiniz ülkeyi terk etmeyip Türkiye’ye dönmeyeceğinizi düşünmüş olabilirler. Aslında Amerika vizesi’nin reddedilmesi için tek bir sebep yok, birçok şey buna sebep olabilir. 221-g kanununa göre reddedilen vizeler bazı belge ve bilgi eksiği yüzünden olabilir. 214-b maddesine göre reddedilen vizeler de adaylar Amerika’da kaldıkları süre sonrasında ülkelerine geri dönmesi için bağlarını kanıtlayamadıklarından kaynaklanmaktadır. Vize başvurusu ret olmuş kişiler yeniden bir başvuru yapabilir. Fakat Amerika için 1 kez bile red almış olmak bir sonraki başvurular için risk yaratmaktadır. İş verenler için Amerika vizesi başvurusunda bulunacaksınız.

Dolayısıyla yeni başvuru yapacağınız vize kategorisi ve mesleki durumunuz farklılık göstermektedir. Aile - arkadaş ziyareti kapsamında bir başvuru gerçekleştireceksiniz. İkinci bir aşama olarak mesleki statünüze göre hazırlamanız gereken evraklar olacaktır. Evrak listesini aşağıda bulabilirsiniz.

İşverenler için Amerika vizesi

  • Amerika üzerinden temin edilmiş, konsolosluğa hitaben yazılmış seyahat eden ve davetiye gönderen kişinin bilgilerini içeren İngilizce yazılmış davetiye ,
  • Hasar görmemiş ve geçerliliği olan pasaport ,
  • Şirket evrakları ( Güncel tarihli faaliyet belgesi, imza sirküleri, güncel vergi levhası, sicil gazetesi) ,
  • İngilizce yazılmış vize talep dilekçesi ,
  • Aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet üzerinden alabilirsiniz),
  • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacağınız son 3 aylık bakiyeli banka dökümü

Planlanmış olduğunuz seyahatinizle ilgili Amerika vize şartları için bilgilendirme yapmış bulunmaktayız. Diğer kalan detayları konuşmak ve Amerika uzmanlarımızdan yardım almanız amacıyla iletişim kısmından ofisimize ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

İrina Ceren Kılıç

Amerika Vize Şartları

S.C. 15/04/20, 22:14

Merhaba sayın yetkili, istanbulda yaşıyorum. Özel bir şirkette Pazarlama uzmanı olarak çalışmaktayım. Amerika vize şartları nelerdir? Daha önce Bulgaristan ve Yunanistan için seyahatim olmuştu. Ayrıca amerika vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Amerika vizesini almam için ne gibi şartları karşılamam gerekiyor? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 15/04/20, 22:16

Sonat bey merhaba, Amerika vize işlemleri konusunda sizleri ayrıntılı olarak bildirmekten mutluluk duyarız. Amerika vizesi en zor alınan ilk 5 ülkeden birisidir. Bu vizeyi almak görüldüğü kadar kolay değildir. O yüzden genel olarak beş kuralı sizlerle paylaşıyor olacağım. Bunları paylaşmadan önce Amerika’ya gidiş amacınızın ne olduğu ile ilgili kendiniz bir karar vermelisiniz. Çünkü ilk kafa da oturtmamız gereken konu Amerika’ya ne tür bir vizeye başvuru yapacağımız. Öğrenci olarak mı turistik mi ticari mi? Ya da yatırımcı mı çalışma vizesi mi? Buna tam olarak karar verdikten sonra ufak tefek şartlarda değişiklik olabilmek ile birlikte genel olarak şartlar aynıdır. Amerika vize ücreti bu durumda değişiklik gösterecektir.

Amerika konsolosluğunun genel olarak tek soru vardır sizinle ilgili bu kişi Amerika Birleşik Devletlerine gidip kalacak mı? Amacı Amerika devletine göçmen mi olmak yoksa vize durumuna uygun mu hareket edecek? Bu soruların cevapları konsolosluk yetkilisi tarafından doğru cevaplar olarak kabul edilirse vizeniz onaylanacaktır. Yoksa rutin ret belgesi sizlere takdim edilecek ve tekrar deneyin denilecektir.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri Geldi şartları sıralamaya, birinci olarak sizi Türkiye’ye bağlayacak bir aile bağınız var mı? Bu durumu evli olanlar ve ya anne babasına halen bağlı olanlar geçebilecektir. Bekarsanız 5 şartın ilkinde eksi puan alacaksınız. Tabi ki Amerika’ya her giden evli olmak zorunda değil ama bu da bir kriter. İkinci şartımız gelirimiz, Amerika’ya gitmenizi sağlayacak yeterli düzeyde gelirinizin olduğunu ispatlamalısınız. Amerika uçak biletlerin bile 1000 dolar civarında olduğunu düşünürsek asgari ücret ile çalışan birisinin vize alması makul kabul edilmeyebilir. Üçüncüsü bankadaki bekleyen paranız, çok yüksek geliriniz olabilir ama bankada yeterli finansınız yoksa Amerika vize ücreti ret alındıktan sonra yanması çok normaldir. Dördüncü ise Amerika ile güçlü bağlarınızdır.Konsolosluk resmi olarak sizlere sosyal medya hesaplarınıza baktık ve Amerika ile görüşme halindesiniz demese de konsolosluk sosyal medya hesaplarınızı inceleyip, Amerika ile bağlantılarınızı görmesi durumunda ret verebilmektedir.

Sonuncusu da formdaki beyanlarınız ile gerçek bilgilerinizin örtüşmemesidir. Bunların hepsini değerlendirdikten sonra vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla başlatabilirsiniz.Uzmanlarımız bu konuda deneyimlerini sizlerle paylaşacaktır. Amerika vize şartları sizler için uygunsa sizlin adınıza başvuru yapmaktan mutluluk duyacağız. İyi günler dilerim.

İrina Ceren Kılıç

ask@eagvs.com

0212 963 08 86

Amerika Vize Şartları

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES