x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

ABD Vizesi

C.K. 02/04/20, 17:04
Selamlar, ben Canset. 35 yaşında bir dans eğitmeniyim. Kadıköy’de butik bir dans okulum bulunmaktadır. Yıllardır sanatın içerisindeyim. Gezi halinde olmayı ve bir rota belirleyip seyahat etmeyi düşünüyorum. New Jersey eyaletinde ilkokul arkadaşım yaşamaktadır. Öncelikle onu ziyaret etmek ve sonrasında onunla birlikte Burning Man festivaline katılmak istiyorum. ABD vizesi için ne yapmalıyım? Süreci nasıl yürütebiliriz? Bu etapta arkadaşımın yapması gereken şey nedir? Ret almak istemiyorum. 15 günlük tatilim mevcut olduğu için ret almam durumunda yeni bir vize başvurusu yapamayacağım. Bu nedenle tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Bilgilendirmenizi rica eder, iyi günler dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Canset hanım merhaba, Euroasia’ya hoşgeldiniz. B1/B2 kategorisi olarak adlandırdığımız başvurular genel ziyaretçi vize kapsamındadır. Gerçekleştireceğiniz seyahatiniz aile-arkadaş ziyareti kapsamına dahil olmaktadır. Amerika vize işlemleri için önceliğiniz New Jersey eyaletinde yaşayan arkadaşınızdan davetiye almak olacaktır. Davetiyeler konsolosluğa hitaben yazılmış, seyahatiniz ile ilgili detayları içeren İngilizce yazılmış bir davetiye olmalıdır. Size mail aracılığıyla davetiyenizi gönderebilir. Bir sonraki aşama mesleki durumunuz ne ise ona göre evrak hazırlamak olacaktır. Şahsınıza ait bir dans okulunuz olduğunu söylemiştiniz. Bu okula ait güncel tarihli faaliyet belgesi, imza sirküleri vb. evraklar gerekli olucaktır. ABD vizesi için seyahat masraflarınızın tamamını kendiniz karşılayacak iseniz son 3 aylık bakiyeli bir banka sunmalısınız. Detaylı evrak listesi için Euroasia Global Visa Services ile iletişime geçebilirsiniz. Evraklarınız tamamlandıktan sonra veri girişleri yapılmaktadır. DS-160 başvuru formunu doldurulduktan sonra randevu alınabilmektedir. İkametiniz İstanbul olduğu için randevunuz İstanbul Başkonsolosluğunda olacaktır.

Amerika vizesi başvuruları mülakat şeklinde olmaktadır. Randevunuzun olduğu gün mülakat şeklinde bir görüşmeniz olacak. Vize başvuruları ülke gözetmeksizin %50 risk taşımaktadır. Dolayısıyla vize sonucunuzun olumlu ya da olumsuz olma ihtimali olacaktır. Mülakatlarda başvuru sahibinin seyahat içeriğine, kişiye göre bazı sorular sorulmaktadır. Konsoloslukta çalışan personelin sorularına verilen cevaplar önemlidir. Amerika vize sürecinizi uzmanlarımız ile yürütebilirsiniz. Detaylı bilgi almak amacıyla 0212-265-00-09 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

İrina Ceren Kılıç

abd vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES