x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Başvurusu

T.R. 01/04/20, 16:06
Merhaba sayın yetkili, Ben Tarık, Gaziantep’te yaşayan bir baklava ustasıyım. Kendime ait bir tatlıcı dükkanım var. 18 yaşımdan beri bu işle uğraşmaktayım. Amerika’da yaşayan bir kuzenim var, bana davetiye gönderecek ve Amerika vize başvurusu için işlemleri başlatacağım. İşletmesini yaptığım bu tatlıcı dükkanımı çalışanlarıma bırakamadım. Dolayısıyla seyahat geçmişim çok iyi değil. Sadece Kıbrıs ve Ukrayna için birer seyahatim mevcut. Yıllardır yaptığım tatil plan hakkımı Amerika için kullanmak istiyorum. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir ? Gaziantep üzerinden başvuru yapabilir miyim? Tecrübelerinize ihtiyacım var. Yardımlarınızı rica ederim. İyi günler dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Tarık bey merhaba, Euroasia’ya hoşgeldiniz. Öncelikle Amerika vize başvuru için vize sürecindeki aşamaları size aktaracağım. İlk olarak randevu kısmına değinmek isterim. Randevular İstanbul Amerika Konsolosluğu ya da Ankara Amerika Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Amerika vize başvurusu için bu illerden birini tercih edebilirsiniz. Seyahat geçmişinizin yeterli olmaması eksi bir durum olabilir, fakat Amerika için vize başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır. Evraklar mesleki duruma göre değişmektedir. Örneğin; Çalışanlar, şirket sahipleri, emekliler, öğrenciler vb. meslek gruplarını içermektedir. Size ait bir tatlıcı dükkanınız olduğu için şirket sahipleri kapsamında başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sürecinizde hazırlayacağınız Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Amerika’da bulunan kuzeninizden davetiye
  • Geçerliliği olan güncel tarihli pasaport,
  • 5x5  boyutlarında 2 adet fotoğraf,
  • Dükkanınıza ait faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi
  • Konsolosluğa hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden alabilirsiniz),
  • Banka hesaplarınız ile ek bir geliriniz ya da üzerinize kayıtlı bir ev, araç varsa sunabilirsiniz.

Evraklarınızı tamamladığınız takdirde Amerika vize işlemleri için seçmiş olduğunuz ilden randevu alınıp mülakata gireceksiniz. Vize uzmanlarımız başvuru sürecinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Kapsamlı bilgi için Euroasia’ya ulaşmanızı rica ederiz. İyi günler dileriz.

Saygılarımla,

İrina Ceren Kılıç

amerika vize başvurusu

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI