x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Türleri

Y.N. 30/03/20, 17:44
Merhaba ben Marcel Geller 10.06. 2020 – 25.06.2020 tarihleri arasında New York’ta yaşayan kuzenim Jane’i ziyaret etmek istiyorum. İstanbul Kadıköy’de yaşıyorum. Kadrolu olarak 10 yıldır Basketbol koçu olarak çalışıyorum. Daha önce birden fazla Avrupa ülkelerine seyahatim var. Kanada vizem var ve süresi hala geçerlidir. Amerika vize türleri konusunda hiçbir fikrim yok. B1/B2 kategorisi hangi başvuruları içermektedir. Bu seyahat planım başvuru için uygun olur mu ? Profesyonel bir yardım almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Marcel bey, Euroasia’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. Öncelikle Amerika vize tipleri için vize kategorileri açısından yeni bir düzenleme gelmemiştir. Önceki yıllarda uygulanan vize türleri ve süreçler aynıdır. Genel ziyaretçi vizesi (B1/B2)  olarak adlandırılan vize kategorileri aşağıdaki gibidir;

 • Turistik  
 • Ticari ( Fuar-Konferans)
 • Aile-arkadaş ziyareti

Amerika’ya yapacağınız seyahatiniz Amerika vize türleri içerisinde aile-arkadaş ziyareti kapsamına girmektedir. Ziyaret edeceğiniz kişiden konsolosluğa hitaben yazılmış davetiye almanız gerekmektedir. Davetiyenin içeriğinde seyahat süreleriniz ve eğer masraflarınızı kuzeniniz karşılayacak ise davetiyede bu bilgiyi paylaşması gerekecektir. Sizin şahsi olarak hazırlamanız gereken evraklar SSK’lı çalışan bireylerin hazırlaması mümkün olan evraklardır. Aile-arkadaş ziyareti kapsamında yapılan ABD vizesi başvurularda ana evrak davetiyedir. Diğer evrakları hazırlamanız kolay ve süre olarak kısa olarak olacaktır. Turistik vize türünde ise davetiye yoktur. Mesleki statünüze göre evrakları hazırlayacaksınız. Ayrıca davetiye yerine otel- uçak rezervasyonu koymanız yeterli olmaktadır. Ticari amaçlı yapılan ziyaretlerde ise Amerika’da bulunan firmadan davetiye alınması gerekmektedir. Diğer başvurularda olduğu gibi şahsi evrakların eklenmesi zorunludur. Amerika başvuru formunu ( DS-160 ) doldurma esnasında seyahat türünüzü seçerken B1/B2 kategorisini işaretlemeniz gerekmektedir. Mesleki durumunuz ve seyahatiniz aile-arkadaş ziyareti kapsamında başvuru yapmanıza uygundur. Ayrıca daha önce Kanada vizenizin olması Amerika vize alım sürecinde olumlu etki yaratmaktadır. Detaylı bilgi almak isterseniz Euroasia’ya ulaştığınız taktirde başvurunuz için gerekli evrakları alabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. İyi günler dilerim.

D.S. 08/04/20, 15:48

Merhaba sevgili Euroasia çalışanları, Ben 30 yaşındayım. Özel bir okulda resim öğretmenliği yapıyorum. Amerika vize türleri olarak seyahatimin içeriğine göre hangi vize türüne başvurmam konusunda yardıma ihtiyacım olacak. Yurtdışı seyahatlerimi her sene fotoğraf çekmek amaçlı düzenlemekteyim. Los Angeles şehrinde amcam ve kuzenlerim yaşamaktadır. Onları ziyaret etmek istiyorum. Kuzenlerimle birlikte turistik yerleri ziyaret edeceğiz. Bu durumda turist vizesi mi almam gerekir yoksa akraba ziyareti vizesi mi ? İlk amerika vize başvurumu yapacağım. Bu nedenle profesyonel kişilerden yardım almak istiyorum. Başvuru evraklarım, vize süresi nelerdir ? Yardımlarınızı rica eder, iyi günler dilerim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 08/04/20, 15:55

Derin hanım öncelikle Euroasia’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. Amerika vize tipleri seyahat amacının niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin:

B1/B2 kategorisinde bulunan vize türleri;

 • Turistik
 • Ticari
 • Aile-arkadaş ziyareti
 • Fuar, konferans katılımı vs.

Amerika vizesinin yukarıda bulunan vize türleri genel ziyaretçi vizesi kapsamına dahil olmaktadır. Amcanıza gerçekleştireceğiniz seyahatinizde aile ziyareti kapsamında işleme alınacaktır. Başvuru işlemlerinizi başlatmanız için Amerika’da bulunan amcanız ya da kuzeninizden davetiye talebinde bulunmanız gerekmektedir. Akabinde Amerika vize türleri için hazırlanması gereken evraklar aşamasına geçilecektir. SSK’lı çalışanlar için aile ziyareti amacıyla yapılan başvurularda hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir;

 1. Güncel ve eskimemiş pasaport
 2. İngilizce vize talep dilekçesi
 3. Ziyaretin içeriğini anlatan davetiye
 4. 5x5 boyutlarında 2 adet fotoğraf
 5. Çalışan olunduğu için şirket evrakları (Faaliyet belgesi,imza sirküleri, vergi levhası,sicil gazetesi)
 6. İşe giriş bildirgesi
 7. Son 3 aylık maaş bordrosu
 8. SGK tescil dökümü
 9. Masraflarınızı karşılayacağınızı destekleyen son 3 aylık bakiyesi bulunan banka dökümü
 10. Destekleyici olarak kullanmak istediğiniz diğer evraklar.

B1/B2 kategorisinde bulunan ABD vizesi süreleri genel olarak 10 yıllık verilmektedir. Eğitim amaçlı alınan F1 vizeleri eğitim süresi kadar verilmektedir. 6 ay – 5 yıl olarak süreleri değişebilir. Dosyanızla birlikte randevuya girdikten sonra mülakat sonrası vize alıp almadığınız belli olmaktadır. Euroasia Global Visa Services ekibi olarak başvuru sürecinizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

İrina Ceren Kılıç

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES