x
Fildişi Sahili

Vize İşlemleri

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Ethem Altan ÜNSAL

Adres:Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu Alsancak Mah.İsçiler Cad.No: 176 / 1 Konak/İZMİR

Posta Adresi:  Alsancak Mah. İsçiler Caddesi, No: 176 / 1  35230 Konak/İZMİR  

Telefon: +90 232 421 36 80

Faks: +90 232 422 25 49

E-posta Adresi: unsaln@superonline.com

 

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğunun Görevleri

İzmir ve bölgesine hizmet veren Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğunun Türkiye’de diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Onursal Fahri Konsolosluk görevini yürüterek Türkiye ile Fildişi Sahili arasında ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi yönünde çaba sarf etmektedir.

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevre illerinde yaşayan Fildişi Sahili vatandaşlarına konsolosluk himayesi sağlayarak, pasaport yenilenmesi, nüfus cüzdanı çıkarılması, evlilik, doğum ve ölüm sonrası yapılması gereken işlemler konusunda, Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliğinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak görev yapmaktadır.

İzmir ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Fildişi Sahili vize başvuru işlemleri için Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu'ndan yardım alabilirler

Fildişi Sahili’ne turistik, ticari, çalışma ya da uzun süreli ikamet amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, İzmir Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu  ile irtibata geçmeleri halinde  kendilerine destek verilmektedir.

 

Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir ve çevresinde tam teşekküllü Fildişi Sahili Konsolosluğu bulunmadığı için konsolosluk işlemleri Fildişi Sahili İzmir Fahri konsolosluğu aracılığıyla yürütülmektedir.

İzmir ve çevresindeki Manisa, Aydın, Denizli, Antalya, Muğla il ve ilçelerinde ikamet eden Türk vatandaşları ile Türkiye’de daimi ikametgâhı olan Fildişi Sahili vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İzmir Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirler 

Fildişi Sahili ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu