x
Fildişi Sahili

Vize İşlemleri

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Zekai EREZ - Ayşe EREZ

Adres: Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu Büyükçavuşlu Beldesi Silivri / İSTANBUL

Posta Adresi:  Büyükçavuşlu Beldesi Sazlıdere mevkii 34930 Silivri/İSTANBUL

Telefon: +90 212 745 35 05

Faks: +90 212 745 35 15

E-posta Adresi: aynur@hazref.com

 

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğunun Görevleri

İstanbul ve bölgesine hizmet veren Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğunun Türkiye’de diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Onursal Fahri Konsolosluk görevini yürüterek Türkiye ile Fildişi Sahili arasında ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi yönünde çaba sarf etmektedir.

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevre illerinde yaşayan Fildişi Sahili vatandaşlarına konsolosluk himayesi sağlayarak, pasaport yenilenmesi, nüfus cüzdanı çıkarılması, evlilik, doğum ve ölüm sonrası yapılması gereken işlemler konusunda, Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliğinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak görev yapmaktadır.

İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Fildişi Sahili vize başvuru işlemleri için Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu'ndan yardım alabilirler

Fildişi Sahili’ne turistik, ticari, çalışma ya da uzun süreli ikamet amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, İstanbul Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu  ile irtibata geçmeleri halinde  kendilerine destek verilmektedir.

Fildişi Sahili İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevresinde tam teşekküllü Fildişi Sahili Konsolosluğu bulunmadığı için konsolosluk işlemleri Fildişi Sahili İstanbul Fahri konsolosluğu aracılığıyla yürütülmektedir.

İstanbul ve çevresindeki Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İzmit, Düzce, Bolu, Adapazarı il ve ilçelerinde ikamet eden Türk vatandaşları ile Türkiye’de daimi ikametgâhı olan Fildişi Sahili vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İstanbul Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Fildişi Sahili ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu