x
Fildişi Sahili

Vize İşlemleri

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  Kazım Özalp Mah. Reşit Galip Cad. İlkadım Sok. No:3, Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06700 Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 446 01 14

Fax :  +90 312 446 01 16

E-posta Adresi: ambaci.tq@gmail.com  , ayoubdosso@yahoo.fr

 

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-17.00  mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk birimi vize başvurularını Pazartesinden Cumaya 09.00-12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.

Fildişi Sahili Ankara Konsolosluğunun +90 312 446 01 14 numaralı telefonları üzerinden 09.00-17.00 saatleri arasında başvurularınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, yanınızda kimliğinizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın  bulunmasına dikkat ediniz.

 

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Fildişi Sahili Cumhuriyetinin Türkiye’deki tek resmi temsilciliği olan Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliği, bölge sınırlaması olmadan Türkiye’nin bütün illerinden başvuruları kabul etmektedir.

Ankara başta olmak üzere Konya, İzmir, Afyon, Antalya, Aydın, Urfa, Denizli, Gaziantep, Adana, Mersin, Diyarbakır, Trabzon, Ağrı, Kayseri, Erzurum, Artvin, Rize, Van ile İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Zonguldak, Sinop,  Samsun, Karabük, Amasya, Bilecik, İzmit, Düzce, Yalova, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Isparta ve Mardin gibi farklı şehirler Ankara Fildişi Sahili Büyükelçiliğinin başvuru alanı içerisindedir.

Fildişi Sahili vize başvurusu Ankara

Fildişi Sahili ile Türkiye hükümet yetkilileri tarafından 26 Mart 2015 tarihinde imzalanan anlaşma ile iki ülke arasında karşılıklı kısmi vize muafiyeti uygulamasına geçilmiştir. Üzerinde anlaşılan bu karar doğrultusunda Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet)  ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşları, vizesiz Fildişi Cumhuriyetine seyahat edebilmektedirler.

Fildişi Sahili’ne turistik, ticari, çalışma, eğitim ve aile ziyareti  gibi çeşitli amaçlar için seyahat edecek Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi Türk vatandaşları, Fildişi Sahili Ankara Konsolosluğundan Fildişi Sahili vizesi için almaları gerekir.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliğinin, temsil etmiş olduğu Fildişi Sahili Cumhuriyeti adına diplomatik ve konsolosluk olmak üzere iki önemli görevi bulunmaktadır. Diplomatik misyonu ile temsil ettiği devletin ulusal çıkarlarını kollayarak, iki ülke arasında siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin artırılmasına çalışmaktadır.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği, konsolosluk görevi ile Türkiye’de ikamet eden kendi vatandaşlarının resmi işlemlerini yürütmektedir. Fildişi Sahili Cumhuriyeti vatandaşları kimliklerinin ve süresi biten pasaportlarının yenilenmesi  ile evlenme, doğum ve ölüm vakaları sonrası yapılması gereken işlemleri, Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla yapabilmektedirler.

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği, çeşitli amaçlarla ülkesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin vize işlemlerini de yürütmektedir. Vize usullerine göre hazırlanmış vize başvuru dosyalarını inceleyerek karara bağlama hususunda, Türkiye’de tek yetkili kurumdur.

Fildişi Sahili Vize Başvuru Formu Örneği

Fildişi Sahili vize başvuru formu iki sayfa halinde düzenlenmiş olup, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir. Başvuru formu Fransızca veya İngilizce dil seçeneklerden herhangi birisi ile doldurulabilmektedir.

Vize başvuru formuna şahsi kimlik bilgilerinizi, pasaport bilgilerinizi, adres ve seyahat bilgilerinizi açık anlaşır bir şekilde yazmalısınız. Ayrıca talep ettiğiniz vize türünü, seyahatinizin gidiş-dönüş tarihlerini ve seyahatinizi nasıl finanse edeceğinizi, başvuru formunda net olarak beyan etmeniz gereklidir. Konsolosluk görevlisi, vize başvurunuzu beyan etmiş olduğunuz bilgiler üzerinden değerlendireceğinden dolayı, başvuru formunu dikkatli doldurulmalısınız.

Güncel ve doğru bilgiler ile hazırlamış olduğunuz vize başvuru formuna, başvuru sahibinin son halini yansıtan, biometrik ölçülerde çekilmiş fotoğrafı yapıştırılarak imzalanmalıdır. Başvuru formuna atmış olduğunuz imzanızın pasaportunuzdaki imzanıza benzer olmasına dikkat etmelisiniz.

 Fildişi Sahili vize başvuru formu İçin tıklayınız.

 

Fildişi Sahili Vize Ücreti 2022

Konsolosluğa ödenen vize harcı vize türüne ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Fildişi Sahili Konsolosluğu tarafından verilen 3 aylık ve 1 yıllık vizeler farklı ücretlendirilmektedir. Ayrıca yetkili aracı kurumlar ve acenteler koordinasyon hizmetleri için ücret talep edebilirler.

Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar?

Fildişi Sahili vize başvurularının sonuçlanması ortalama 3-5 iş gününü bulmaktadır. Bu süre konsolosluktaki normal iş akışına göre öngörülen bir süredir. Konsoloslukta oluşabilecek dönemsel yoğunluklara ve resmi tatiller öncesi oluşabilecek sıkışıklıklara bağlı olarak bu süreler değişebilir.

Seyahat planınızın aksamaması ve vizenizin planladığınız tarihlerde elinizde olması için Fildişi Sahili vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte(en az 15 gün önceden) yapmanızı sizlere öneriyoruz.

 

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği, Fildişi Sahili Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyet’inin resmi tatilleri ve bayramlarında kapalı olduğu için konsolosluk hizmeti vermemektedir.

 

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Fildişi Sahili ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu