x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika DS-160 Formu

Burcu 22/12/18, 11:29
Merhabalar, ds 160 formunda vermis olduğum cevapları sonradan nerede görebilirim? Onayladım ve ödeme yaptım.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia'ya hoşgeldiniz.
DS-160 formunu doldurduktan sonra bir konfirmasyon sayfası açılır, bu sayfada hem formunuzu indirebilir hem de konfirmasyon belgenizi yazdırabilirsiniz, fakat bu, formu indirebilmek için tek seferlik bir haktır. Eğer başvuruyu bitirdiğiniz anda formu indirmediyseniz tekrar indiremez, cevaplarınızı kontrol edemezsiniz. Yalnızca konfirmasyon belgenizi tekrar tekrar indirebilirsiniz.

Saygılarımla,
Yusuf Üzümcü
Euroasia İstanbul
ask@eagvs.com / 0212 963 03 43 

D.Ö 09/04/20, 16:44

Selamlar, 55 yaşında polis emeklisiyim. Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşamaktayım. Amerika DS-160 formu dolduramıyorum. 20.06.2020 – 25.07.2020 tarihleri arasında New York’ta yaşayan oğlumu ziyaret etmek istiyorum. Amerika üzerinden bana davetiye gelecek. Son 2 yıldır emekliyim. Emekli olmadan önce Yunanistan, Arnavutluk, Bosna Hersek gibi ülkeleri ziyaret ettim. Belirtmiş olduğum ülkelere tur şirketi aracılığıyla katılmıştım. Dolayısıyla vize başvuru sürecini nasıl yürüteceğimi bilmiyorum. Bu işlemi yapmam için ne bilgisayarım ne de bilgim var. Oğluma yapacağım ziyaret için vize ücreti nedir? Ödeme işlemini yapmadan randevu alabilir miyim? Amerika DS-160 formu doldurmadan randevuya gitmek istiyorum bu mümkün mü? Yardımlarınızı rica ediyorum. İyi çalışmalar.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/04/20, 16:50

Selamlar Dicle hanım, Euroasia’ya ulaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz. Amerika’ya gerçekleştireceğiniz seyahatiniz genel ziyaretçi vizesi kapsamında olacaktır. Aile ziyareti emekliler kapsamında bir başvuru yapacaksınız. Önceliğiniz davetiyenizin size ulaşması olacaktır. Amerika vize formu 2020 için süreç farlılık gözetmeksizin işlemlere aynı şekilde devam edilmektedir. Davetiye tarafınıza ulaştıktan sonra mesleki durumunuza göre evrak hazırlamanız gerekecektir. B1/B2 kategorisinde yapılan genel ziyaretçi vize türleri için ücret 160 USD’dir. Ödeme işlemleri online site üzerinden yapılmaktadır. Ödeme kısmını gerçekleştirmediğiniz takdirde randevu alamazsınız. Öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Amerika Vize Formu 2020 Bu form DS-160 başvuru formu olarak adlandırılmaktadır. Form üzerinde veri girişlerini yapmanız gerekecektir. DS-160 numaranızı aldıktan sonra randevu alabilirsiniz. Evraklarınızı hazırlayıp randevu aldıktan sonra Amerika vize başvuru formu işlemini tamamlamış olmalısınız. Aksi takdirde sistem üzerinde başvurunuz görüntülenemeyecektir.

Amerika Vize Formu 2020

Kısaca başvuru formu doldurulmamış olan kişilerin vize başvuruları dikkate alınmayacaktır. Formda yanlış ve eksik bilgi girişi olması durumunda başvurular geçersiz sayılır. İşlemler tam anlamıyla tamamlandıktan sonra tercih etmiş olduğunuz il üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Randevu için seçenekler arasında İstanbul Konsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği vardır. Başvuru yaptığınız şehir ile randevuya gireceğiniz şehir aynı olacağı için DS-160 başvuru formunu doldurma esnasında bunu dikkate almalısınız. Aksi halde sorun yaşayabilirsiniz. Amerika uzmanlarımız ile birlikte vize başvuru sürecinizde sizlere yardımcı olmak isteriz. Aklınıza takılan soru olduğu taktirde iletişim kısmından ofisimize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

İrina Ceren Kılıç

ask@eagvs.com

Amerika DS-160 Formu

Cevap Ver