x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Aile Ziyareti Vizesi

F. ALEMCİ 27/11/18, 20:55
Merhaba, Ben ABD'de mimarlık üzerine yüksek lisans yapan oğlumu ziyaret etmek istiyorum. Vize süreci ve evrak konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. İyi günler dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia'ya hoşgeldiniz.

İlk etapta durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gereklidir. Evraklarınız arasına ayrıca ABD'de okumakta olan oğlunuzdan gelecek davetiye ve kendisinin geçerli pasaport & vize görüntüsünü de ekleyiniz.

Çalışan kişiler için gerekli evraklar;
-Özlük evraklarınız (Pasaport, 2 adet 5x5 fotoğraf, Kimlik fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği)
-İş Evraklarınız (Çalışma ve izin belgesi, SGK girişi, SGK 4A hizmet dökümü, son 3 ayın maaş bordrosu, şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazetesi fotokopileri)
-Gelir Gösterir Evraklarınız (Son 3 ayın banka hesap dökümü, varlıklar dökümü, varsa farklı kanıtlanabilir gelirlerinize dair evraklar)
-Seyahata dair evraklar (Hotel ve uçak rezervasyonu, eğer bir organizasyona katılacaksanız ya da farklı planlarınız varsa buna dair broşür, program ya da bilet)

Evrakları tamamlamanızın ardından DS160 formunuzun doldurulması, ödemenizin yapılması ve randevunuzun alınması adına tarafımıza ulaştırabilirsiniz.
Oldukça kapsamlı bir başvuru gerektiren Amerika vizesi için web sayfamızı inceleyebilir, daha detaylı bilgi almak, yol haritası çizmek ve süreç boyunca danışmanlığımızdan yararlanmak istediğiniz taktirde de bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Saygılarımla,
Yusuf Üzümcü
Euroasia İstanbul
ask@eagvs.com / 0212 963 03 43 

H.K. 04/06/20, 12:10

Merhaba sayın yetkili, Ben Hüseyin. Ailem 4 yıl önce ablam aracılığıyla green card alarak Amerika’ya gitti. Bende ablamı ziyaret etmek istiyorum. Aile ziyareti vize başvurusu yapmak istiyorum. Kendimden bahsetmek gerekirse bir devlet okulunda ilkokul öğretmeniyim. İzmir’de yaşıyorum. 2 yılda bir para birikimi yaparak yurt dışına seyahat ediyorum. Mevcut pasaportumda bulunan vizelerim çoğunlukla schengen ülkesine ait vizelerdir. Amerika’ya daha önce seyahat etmedim.10 yıllık vize alabilir miyim? Vize başvuru süreci, evraklar ve randevu ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ayrıca randevuya İzmir üzerinden girebilir miyim? İyi günler dilerim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/06/20, 12:18

Merhaba Hüseyin bey, Amerika vize işlemleriniz için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Amerika aile ziyareti vizesi için başvuru yapmak istediğinizi belirttiniz. Turistik, aile-arkadaş ziyareti kapsamında yapılan başvurular aynı kategoriye aittir. Konsolosluk tarafından yapılan bu tür vize başvuruları genel ziyaretçi kapsamında gerçekleşmektedir. Amerika vize işlemleri sayfamızı ziyaret ederek detaylara ulaşabilirsiniz.

Amerika Akraba Ziyareti 2020

Vize başvuruları her yıl minik revizelerle değişmektedir. Fakat içerik olarak fazla bir değişikliğe uğramadığı için işlemler aynı şekilde yapılmaya devam etmektedir. Başvuru süreci, randevu kısmı ve ücret bilgisi aynı kalmıştır. Bazı olağanüstü durumlar dışında 2020 yılı itibariyle bir değişme geçirmemiştir. Başvuru sürecini başlatmak için DS- 160 formunun doldurulması gerekmektedir. Formunuzda eksik ve hata olduğu takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Bu durum ile karşılaşmamak için uzmanlarımızdan yardım almayı unutmayınız. Uzmanlarımız sizlerle görüşme sağladığı esnada akraba ziyareti vizesi abd başvurusuna ait gerekli detayları iletmiş olacaklardır. Evrak gereklilikleri her başvuru sahibi için farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak çalışan, şirket sahibi, devlet memuru, emekli vb. Sizin mesleki durumunuz devlet memuru olduğu için bu statüde bir evrak hazırlamanız gerekmektedir. Gelin birlikte evrakları inceleyelim.

Amerika Aile Ziyareti Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 •  DS-160 formu,
 •  Amerika’dan gönderilen konsolosluğa hitaben yazılmış davetiye mektubu ve davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik fotokopisi,
 •  İngilizce dilde yazılmış vize talep dilekçesi,
 •  Pasaport ( Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 •  2 adet 5x5 boyutlarında arka fonu beyaz olan fotoğraf,
 •  Çalışma Belgesi,
 •  Bağlı olunan resmi makamdan izin belgesi,
 •  Çalışılan kuruma ait görev kimlik kartının önlü ve arkalı fotokopisi,
 •  Son 3 aya ait banka dökümü,
 •  Maaş bordrosu ( son 3 aya ait),
 •  Gelir beyan eden destekleyici diğer evraklar ( tapu,araba ruhsatı vs) Amerika vize işlemleriniz için veri girişlerini tamamladınız.

Mesleki statünüze göre evraklarınızı hazırladıktan sonra randevu aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Randevu işlemleri İstanbul Konsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. İzmir Fahri Konsolosluğu pasaport işlemleri, Amerka vatandaşlık işlemleri ile ilgili işlem yapmaktadır. Vize başvurularına ait bir departmanı olmadığı için işlem yapamazsınız. Dolayısıyla akraba ziyareti vizesi abd randevunuz için diğer iki il seçeneğini kullanabilirsiniz. Randevu tarihini ve gününü seçtikten sonra Ptt adresini seçiyorsunuz. İkamet adresine en yakın olan şubeyi seçmenizi öneririz. Akabinde online ödeme işlemlerini gerçekleştirip mülakat gününü bekleyebilirsiniz. Randevu günü gerçekleşen mülakat sonrası vizenizin onay alıp almadığı belli olacaktır. Vizeniz onay aldığı takdirde randevu aşamasında belirlemiş olduğunuz PTT adresine 3 ila 5 iş günü içerisinde gönderilecektir. Amerika aile ziyareti vizesi almak için iletişim bölümünden uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz.

İrina Ceren Kılıç

ask@eagvs.com

Amerika Aile Ziyareti Vizesi

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES