x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Vizesi

B.U 30/07/19, 16:49
İsrail vizesi almak istiyorum. Israil’den çarşamba günü içişleri bakanlığından davetiyem gelecek akraba ziyareti için 15 gün Tel Aviv vizesi alıp gideceğim benden hangi belgeler istenir suan calişmıyorum sskli
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Bülent Bey,

İsrail’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahat dönüş tarihinizden itibaren en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Başvurular için öncelikle gelen davetiyenizi Euroasia vize uzmanlarımıza iletebilirsiniz. Davetiyeniz kontrol edildikten sonra başvuruya hazır hale getirilmektedir. İsrail vizesi 2020 yılı Şubat 6 itibariyle randevu sistemi geçmiştir.

İsrail Vize İşlemleri

İsrail vize işlemleri için öncelikle sizin hazırlamanız gereken birtakım evraklar mevcuttur. İsrail Hükümeti normal şartlarda en az 6 ay sigortalı çalışmayan kişilerin vize başvurularını kabul etmemektedir. Kişilerin en az 6 ay sigortalı, altı aylık maaş bordrosu ve minimum 3.000 TL maaş alması zorunluluğu getirmiştir. Bu şartları sağlayamayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmez. Konsoloslukta görevlinin inisiyatifine göre dosyanız alınsa dahi genellikle olumsuz sonuçlanır veya vizenizi almaya gittiğinizde dosyanız iade edilir. Turistik ve ticari vizelerde bu şartların mutlaka sağlanması zorunludur ancak aile ve akraba ziyaretlerinde gelecek davetiyenize göre konsolosluk karar vermektedir.

israil vizesi

Davetiyeler konsolosluk sistemi üzerinden kontrol edildiği için bakanlık davetiyelerinde evraklarda konsolosluk tarafından bazı muafiyetler uygulanmaktadır. Ancak bu inisiyatifin kişilere göre uygulandığı belirterek yine de sizin hazırlamanız gereken evrakları detaylı olarak tarafınıza bizler ileteceğiz. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızı tarafımıza kargo yapabilir veya ofislerimize teslim edebilirsiniz. Tel Aviv vizesi olarak bilinen vize türü olarak ziyaret vizelerinde akrabalık derecesini kanıtlayan belge, davetiye ve davetiye gönderen kişinin kimlik veya oturum kartı fotokopisi gerekmektedir. Bunların yanında sizin kişisel evraklarınız ve sponsorluk evraklarınız hazırlanmalıdır. Çalışmayan olarak görüldüğünüz için Bakanlık davetiyenize bağlı olarak hazırlayacağınız evraklarınız tarafınıza ileteceğiz. Bu evrakları bize ulaştırdığınızda başvurunuz için randevu alınmaktadır. İsrail konsolosluğu çalışma vizesi dışında ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular dışında konsolosluklara şahsen gelmesi gerekmemektedir.

İsrail vizesi bakanlık davetiyeli başvurular için hazırlamanız gereken evraklar, randevu ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

+90 (212) 963 50 07

R.D 28/09/20, 14:29

İsrail vizesi alabilmem için neler yapmam gerekiyor? ben israil'e gezmek için gitmek istiyorum turistik olarak. yani bir kaç arkadaş gitmek istiyoruz aramızda yeşil pasaportlu birisi var israille ilgili çalışma süreleri hakkında bazı sıkıntılar var dediler ama anlayamadık tam hepimiz çalışıyoruz vize alabilir miyiz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/09/20, 14:55

Merhabalar,

İsrail’e turistik amaçlı seyahat etmek isteyen yolcularımızın öncelikle seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az bir yıl geçerli pasaport süresi olması gerekmektedir. Başvurudan önce pasaport sürelerinizi kontrol ettikten sonra İsrail’e vize almak için hazırlamanız gereken birtakım evraklar mevcuttur. Bu işlemleriniz için öncelikle seyahat amacınıza uygun olarak evraklar hazırlanması gereken bu evraklar sizin çalışma durumunuza göre belirlenir. İsrail için vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin en az altı ay çalışıyor olma zorunluluğu vardır. İsrail Hükümeti Türkiye’den başvurularda en az altı sigortalı çalışan, altı aylık maaş bordrosu ve seyahat sağlık sigortası gereklidir. İsrail’e vize alabilmeniz için ayrıca maaş bordronuzun minimum 3.000 TL maaş alıyor olmanız gerekmektedir. Asgari ücret maaş alan kişilerin başvurularını konsolosluk kabul etmemektedir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir husus maaş bordronuzda yazan tutarın maaşınızın yattığı bankanızda da aynı tutarda olması zorunludur. Maaşlarınız ile hesabınıza yatan miktarların tutarlı olması gerekmektedir. 

Yeşil pasaportu olan kişiler vize almadan seyahat edebilir diğer çalışan kişilerinde yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları karşılaması durumunda vize İsrail Konsolosluğundan alınabilir. Başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizi tarafımızdan işleme aldırabilirsiniz.

Gerekli bilgilendirme için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

israil vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES