x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Vize

M.Y 12/08/19, 19:41
İsrail vize uyguluyor mu? Ben daha önce israil’e gittim ve tekrar gitmek istiyorum bu yeni vizeyi nasıl alabilirim ne gerekiyor kapı vizesi vardı daha önce Filistin’e de gitmek isterim Vermiş olduğum numara watsap numaramdır watsaptan ulaşım sağlarsanız sevinirim...
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Metin Bey,

İsrail’e turistik veya ticari olarak seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 1 yıl geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaport gerekmektedir. Filistin vizesi yaklaşık on yılı aşkın bir süredir İsrail Hükümeti kağıt olarak veya kapı vizesi olarak değil pasaporta basılarak verilmektedir. Kapıda alınan vize şuan kaldırılmıştır.

israil vize

İsrail Vizesi

İsrail vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza uygun hazırlamanız gereken evrakları tarafınıza mail olarak iletebiliriz. Seyahat amacınız ve çalışma türünüze uygun evrakların hazırlanması gerekmektedir. Vize işlemleri için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ilk aşama için bize ulaştırdığınızda evraklarınız uzmanlarımız tarafından vize başvurunuz için randevu alınacaktır. İsrail konsolosluğu 06.02.2020 tarihi itibariyle randevu sistemine geçmiştir. Randevular İsrail konsolosluğu sistemi üzerinden bilgi formu doldurularak alınmaktadır. Randevular ortalama 1 ile 2 hafta aralığında verilir vize sonuçlanma süreleri yaklaşık 5 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun inisiyatifine göre değişiklik gösterebilir. Randevu günü kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir konsolosluk gerekli görülmediği sürece görüşme, mülakat veya parmak izi işlemi uygulamamaktadır.

Başvurular için seyahat türünüze göre ve çalışma pozisyonunuza göre (Çalışan, şirket sahibi, emekli) hazırlamış olduğunuz evraklarla başvuru işleme aldırılır ortalama 5 iş gününde sonuçlanır. Vize uygulaması davetiyeli özel vizeler dışında standart vize uygulaması yapılmaktadır. 3 aylık tek girişli ve 30 /15 gün kalışlı tek tip vize uygulanır. Geçerli vizeniz süresinde 3 ay içerisinde ülkeye seyahat edebilirsiniz maksimum kalış gün sayınız konsolosluğun inisiyatifindedir. Yapmış olduğunuz otel rezervasyonu veya davetiyeli başvurularda kalış gün sayısı belirtildiyse yine konsolosluğa bağlı olarak vize verilmektedir.

İsrail vize başvurusu için seyahat amacınız ve kişisel olarak hazırlanması gereken evraklar, süreçler ve başvuru için bilinmesi gereken detaylar. Kapıda vize uygulaması ve konsolosluğun yeni sistemi üzerinden randevu işlemleri hakkında güncel bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil 

+90 (212) 963 50 07

M.D 08/02/21, 11:07

merhaba ben israil vizesi daha önce almıştım ancak yeni kararlara göre başvuru için en az altı ay çalışıyor olmak gerektiğini belirtiyorlar. ben aslında uzun süredir çalışıyorum ancak aynı firma içinde giriş çıkış yapıldı diğer şubeye sigortam geçti ve sonra geri geldi yani aslında aynı firma ama ünvanları farklıydı o yüzden farklı firmaya geçmişim gibi görünüyordu. şimdi başvuru için en az altı ay maaş bordrom yok nasıl yapacagım bilgi verir misiniz vize alamam mı bu durumda? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 10/02/21, 10:11

Merhabalar,

İsrail vizesi başvuruları için konsolosluk uzun bir süredir bahsettiğiniz gibi yeni kurallara göre başvuru almaktadır. konsolosluk başvurularda kişilerin en az altı ay aynı yerde çalışıyor olması gerektiği ve bunu kanıtlayacak maaş bordrosu, SGK tescil ve hizmet dökümü, maaşın yattığı banka dökümü en az altı aylık olarak alınması gereklidir. Bunların yanında konsolosluk İsrail vizesi başvurusu yapılabilmesi için ikinci bir şart olarak asgari ücretle çalışan kişilerin başvurularını kabul etmeme en az 3.000 TL maaş alan için başvuru yapmalarına izn vereceğini açıkladı. Daha önce alınan vizeleriniz olması duruunda dahi herkese aynı kuralların uygulanacaktır. Başvuru için gerekli şartları sağlamanız durumunda ancak başvuru yapılabilir bu şekilde başvuru yapılırsa vizeniz olumsuz sonuçlanabilir veya konsolosluk tarafından iade edilebilir. 
İsrail vize başvuruları için tüm gerekli şartları sağlamanız durumunda hazırlamanız gereken güncel evraklar ve ücret bilgisi EAGVS temsilcilerimiz ile iletişime geçtiğinizde öğrenebilir ve hazırlayıp tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm işlemler tarafımızdan ortalama bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.  

İsrail vizesi hakkında güncel bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

israil vize2

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';