x
Vietnam

Vize İşlemleri

Vietnam

Vietnam Ankara Büyükelçiliği

Sayfamızın devamında Vietnam’a vize alma konusunda size yardımcı olacak ve bilgi sağlayacak bilgileri ve Vietnam Büyükelçiliği iletişim, ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.  Ankara Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam’ı Türkiye’de temsil eden Vietnam Hükümeti’nin resmi temsilciliğidir. Vietnam Büyükelçiliği Vietnam’ın, Türkiye ile olan dostluk, kültürel,  siyasi, ekonomik, ve bilimsel ilişkilerini ilerletmek için hizmet vermektedir.  Vietnam Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi Vietnam vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülmektedir. Konsolosluk Ofisi  Vietnam vize işlemleri için de çalışmalar sürdürürken, Vietnam vizesi, Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize başvurusu, Vietnam kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir. Web sayfamızda Vietnam turistik vize, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve Ankara çevresindeki bölgelerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Vietnam vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Vietnam Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Vietnam Büyükelçiliği, Ankara’nın dışında tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Büyükelçilik, Vietnam Devleti’nin Türkiye’deki tek yetkili diplomatik temsilciliğidir. 

Vietnam Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye'de ikamet eden Vietnam vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Vietnam Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler. Türkiye’de yaşayan Vietnam vatandaşları pasaport yenileme işlemleri için Vietnam Büyükelçiliği’ne randevu alarak başvuruda bulunabilirler.

Vietnam Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri 2023

Vietnam Ankara Büyükelçiliği, Vietnam resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Vietnam’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın tatil programlarını hazırlamadan önce Vietnam Ankara Büyükelçiliği 2022 yılı Ankara resmi tatil programını gözden geçirmelerinde fayda vardır. 2023 yılı Vietnam Elçiliği resmi tatil günlerini vize başvurunuzdan önce yetkililerimize danışmanınızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki Türkiye’nin ve Vietnam’ın dini ve milli bayram günlerinde elçilik hizmet vermeyecektir. 

 • Yeni Yıl
 • Çin Yeni Yılı
 • Hung King Anma Günü
 • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • Zafer Bayramı
 • Uluslararası İşçi Bayramı
 • Şeker Bayramı
 • Kurban Bayramı
 • Zafer Bayramı
 • Vietnam Bağımsızlık Günü
 • Cumhuriyet Bayramı

cezayir vize işlemleri

Vietnam Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam vize başvurularını vize hizmet merkezleri aracılığıyla veya doğrudan Vietnam Büyükelçiliği’ne şahsen yapabilirler. Vietnam vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Online vize başvurularında Vietnam’a yalnızca hava yoluyla seyahat edilebilmektedir. Vietnam Büyükelçiliği’ne doğrudan başvuru yapılacaksa randevu alınmalıdır. Vietnam vize başvuruları vize hizmet merkezleri aracılığıyla da tamamlanabilmektedir. Hizmet merkezleri aracılığıyla tamamlanacak başvuruda başvuranın şahsen Vietnam Büyükelçiliği’nde bulunması zorunluluk arz etmemektedir. Yetkili vize hizmet merkezleri ile gerçekleştirilecek başvurularda başvuran adına hizmet merkezi yetkilileri evrakları teslim edebilir. 

Vietnam Büyükelçiliği Vietnam Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vietnam vizesi için gereken evraklar başvuranın seyahat amacına veya seyahat süresine bağlı olarak koşullara göre değişebilmektedir. Turistik, ticari, aile ziyareti vize evrakları birbirlerinden farklıdır. Ülkeye gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre vize başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Vietnam vize başvuru formu Vietnam Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunmalı form eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Vietnam vizesi başvuru formu Vietçe , Türkçe, İngilizce olarak doldurulabilmektedir. 


Vietnam Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Vietnam vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir.
Vietnam vizesi başvuru formu için ilgili linke tıklayarak, indirebilirsiniz.

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmel


 Vietnam Büyükelçiliği Ankara Ticari Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Vietnam Hükümeti Yeşil Pasaport Sahiplerinden Vize İstiyor Mu?

Resmi (Kırmızı/Siyah) , Hususi (Yeşil) ve hizmete mahsus (Gri) pasaport sahipleri ülkeye yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde Vietnam vizesinden muaftırlar. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Vietnam'a yapacakları seyahaterde vizeleri olmadan ülkeye giriş yapamazlar. 


Vietnam Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti 2023 

Vietnam’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.  Vietnam vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir.  
Vietnam vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vietnam devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Vietnam vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmemektedir. Vietnam vize ücretleri Vietnam turistik vize, Vietnam öğrenci vizesi, Vietnam aile vizesi, Vietnam ticari vize, Vietnam yatırımcı vizesi, Vietnam basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşmaktadır. Vietnam göçmenlik, Vietnam aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Vietnam vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. 2023 yılı güncel Vietnam vize ücret bilgisini yetkililerimizden (0212) 963 50 19 numarası ile veya help@eagvs.com mail adresimize sorularınızı yönelterek öğrenebilirsiniz.

Vietnam Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Koza Sokak No 109. Gaziosmanpaşa Ankara
Telefon: 090 312 - 446 8049
Faks: (90-312) 446 5623
Web sitesi: www.vietnamembassy-turkey.org/en/
E-posta: dsqvnturkey@yahoo.com
Mesai saatleri: Pazartesi-cuma 08: 30-17: 30

Sayfamızda Vietnam Büyükelçiliği'nin Ankara ile ilgili bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız veya büyükelçilik hakkında ek bir bilgiye sahipseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Vietnama yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vize başvuru sürecinizi başlatmak veya bilgi almak için arayınız: +90 (212) 963 50 73

vietnam vize işlemleri

Vietnam ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';