x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Vize Ücreti

E.O 24/08/19, 16:07
İsrail vize ücreti danışmanlık olarak ne kadardır? Kule vinç operatörlüğü yapıyorum ve iş görüşmesi İsrail’e gitmek istiyorum ve bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorum. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Erdem Bey,

İsrail konsolosluğu vize başvuruları için seyahat dönüş tarihinizden itibaren en az 1 yıl geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaport gerekmektedir. Pasaportunuzun süresi yeterli değilse başvurunuz kabul edilmemektedir. İsrail seyahatleriniz için öncelikle seyahat amacınıza uygun davetiye temin etmeniz gerekmektedir. İsrail ticari vize başvurularında kişilerden mail ortamın taratılmış davetiye kabul edilir ancak konsolosluk gerekli durumlarda Bakanlık davetiyesi isteyebilir. Bu tamamen kişiye ve davetiye gönderen firmaya bağlıdır. İsrail vize fiyatları konsolosluk tarafından sadece Türkiye’de ikamet eden çalışma izni olan yabancı uyruklu kişilerden harç alınmaktadır.

israil vize ücreti

İsrail Vize Ücreti 2020

İsrail vize ücreti 2020 konsolosluk harçları vize türü ve giriş sayılarına göre değişiklik göstermektedir ancak İsrail Hükümeti Türkiye’den seyahat edecek Türk vatandaşlarına vize harcı talep etmemektedir. Türkiye’den sadece yabancı uyruklu kişiler için harç ödemesi yapılmaktadır.

Ticari vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evrakları davetiyenizi bize kontrol ettirdikten sonra mail olarak sizlere iletmekteyiz. Tüm evraklarınızı hazırlayıp tarafımıza kargo yolu ile gönderebilirsiniz. Evraklarınız hazırlandıktan sonra İsrail konsolosluğu sistemi üzerinden pasaport ve seyahat bilgileriniz ile randevu alınmaktadır. İsrail konsolosluğu 2020 Şubat ayı itibariyle randevu sistemi geçmiştir. Randevu günü kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir ancak konsolosluk gerekli durumlarda kişileri görüşmeye çağırabilmektedir.

Vize başvurunuz için konsolosluk evraklarda güncelleme yaptığı için kişilerin çalışma durumlarına uygun bireysel evrak listesi hazırlanmaktadır. Konsolosluk evrakları mutlaka güncel olarak talep etmektedir. Evraklarda Yapılan Güncellemeler:

  • 6 aylık banka dökümü en az 5.000 TL bakiyeli
  • 6 aylık maaş bordrosu en az 3.000 TL maaş alınması gerekmektedir.
  • Maaş bordrosu bankadaki yatan maaş ile tutarlı olmalıdır.
  • Seyahat sağlık sigortası.

İsrail vize ücreti 200 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretinize 1 haftalık seyahat sağlık sigortanız dâhildir. Euroasia danışmanlık ofisi olarak tüm işlemlerinizi sizin adınıza direkt olarak konsolosluktan işleme alınır. Başvuru için randevu alınır sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan 5 iş gününde vizeniz teslim alınmaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil 

+90 (212) 963 50 07

Y.B 29/09/20, 13:17

İsrail vize ücreti nereye yatırılıyor? hangi bankaya yatırmamız gerekiyor. ben vize almak istiyorum turistik olarak seyahat edeceğim uçak bileti vs almadım ama vize için gerekliyse alabilirim. ben ve eşim gideceğiz ikimizde çalışıyoruz baya süredir kurumsal bir firmada vize almamızda bir sorun olacağını düşünmüyorum. yardımcı olabilir misiniz rica etsem

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 29/09/20, 13:42

Merhabalar,

İsrail’e turistik amaçlı seyahat etmek isteyen yolcularımızın öncelikle ilk olarak dikkat edilmesi gereken husus pasaport süreleridir. Bütün konsolosluklar vize başvurularında evraklardan önce pasaport sürelerine dikkat eder ve bu süreler her ülke için farklıdır. İsrail için seyahat dönüş tarihinizden itibaren en az bir yıl geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir. İsrail vizesi ücret Türkiye’de yabancı uyruklu ikamet izni olan kişilerin ödemesi gereken vatandaşlığına göre belirlenen harçlar mevcuttur ancak Türk vatandaşları harçtan muaftır.  Türk vatandaşlarının vize başvuruları için EAGVS olarak sizin çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza uygun olarak size özel evrak listesi hazırlanır ve sizlere iletilir. Başvuru için konsolosluk gerekli görmedikçe şahsen gelmenize gerek yoktur. İsrail vizesi için randevu alınır ve randevudan sonra ortalama bir haftada vizeniz sonuçlanmaktadır. Yabancı uyrukluların vize ücreti İsrail Başkonsolosluğun Türk lirası olarak ödenmektedir. Vizeler standart olarak üç ay geçerli ve kalış gün sayısı konsolosluğun inisiyatifine göre belirlenmektedir. Çalıştığınız kurumdan istemeniz gereken evraklar ve vize başvurunuz için diğer detayları bilgilere temsilcilerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

israil vize ücreti

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES