x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Vize Başvurusu

H.K 18/08/19, 01:20
Merhaba İsrail vize başvurusu siz bizim adımıza yapabilir misiniz? Aslında Çok girişli Schengen vizem var. TC vatandaşıyım. İsrail’e giriş yapabilir miyim? 1 yıllık schengen seyahat sağlık sigortam var İsrail’de geçerli olur mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Harun Bey,

İsrail’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişilerin seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaportları olması gerekmektedir. Turistik veya ticari seyahatlerde bulunmak isteyen kişilerin geçerli İsrail vizeleri yok ise mutlaka konsolosluk veya büyükelçilikten seyahatlerine en az 3 hafta süre kala başvuru yapılmasını tavsiye etmekteyiz.  

israil vize başvurusu

İsrail Vizesi Online Başvuru

İsrail vizesi online başvuru sistemi konsolosluğun resmi web sitesi üzerinden pasaport ve seyahat bilgileri ile online randevu formu doldurularak alınmaktadır. İsrail Konsolosluğu öncesinde randevusuz ilk iş günü işleme aldırabildiğimiz başvuruları artık 06.02.2020 tarihi itibariyle randevulu olarak kabul etmeye başlamıştır. İsrail vizeniz için randevu aldığımızda sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Euroasia uzmanlarımız sizin adınıza vize başvurunuzu yapacaktır. Konsolosluk Türkiye’de yabancı uyruklu ikamet izinli kişileri şahsen görmek isteyebilir, çalışma izni başvuruları için kişileri şahsen görmek isteyebilir nadir de olsa normal başvurularda da çağırabilir. Ancak genellikle C tipi vize için kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir.

İsrail vize işlemleri için geçerli Schengen vizesi olanlar veya ABD, İngiltere vizesi olan kişilerin İsrail’e vizesiz girmesi durumu şuan mevcut değildir ancak pasaportunda geçerli vizeleri olan hatta birçok vize alıp kullanmış olan kişilerin vize alımları her ülke için kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Boş bir pasaport başvuru yapılmasındansa seyahat geçmişi olan kişilerin vize başvuruları daha sağlıklı sonuçlanmaktadır. İsrail hükümeti bir süre önce vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası zorunluluğu getirmiştir ancak seyahat sağlık sigortanızda mutlaka Tüm dünya İsrail ülkesini kapsayacak şekilde kesilmelidir schengen için kesilen sigortanızı İsrail için kullanamıyorsunuz. İsrail vizeniz için seyahatinizden bir gün öncesi ve dönüş tarihinizden itibaren bir gün sonrası için mutlaka İsrail ülkesine hitaben olması zorunludur.

İsrail vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar, sigorta ve pasaport süreleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

+90 (212) 963 50 07

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES