x
Irak

Vize İşlemleri

Irak

Irak Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli yolcularımız;

Irak’a turistik bir seyahat gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları, Irak’ın Bağdat, Basra, Musul, Erbil ve Süleymaniye’ye seyahat etmek isterlerse, havaalanına vardıklarında 10 gün kalış süreli giriş vizesi alabilmektedirler.

Ancak Irak’a 10 günden uzun süreli turistik seyahat gerçekleştirmek isterseniz Irak Turistik Vizesi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Turistik vize başvurusu için bir takım evrakları hazırlamalı ve vize prosedürleri yerine getirmelisiniz. Euroasia Global Visa Services Irak turistik vize işlemlerinizle ilgili her türlü hizmeti sunmaktadır. help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden hazırlamanız gereken evrakların listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz size evrak listesini mail olarak gönderecektir. Irak turistik vizesi için Irak Büyükelçiliği ya da Irak Başkonsolosluğu’na şahsen gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize ulaştırdığınız takdirde yetkilimiz sizin adınıza başvuru sürecinizi yönetecektir.  

Yazımızın devamında Irak Turistik Vize için 2023 güncel evrak listesini bulabilirsiniz. Irak Turistik vize başvurunuza başlamadan önce sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz.

Irak Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

Irak Vize Başvuru Formu: Irak turistik vizesi için vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak tükenmez kalemle eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İlgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzaladıktan sonra formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Irak Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız.

Pasaport: Irak seyahati bitiminizden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve minimum 2 boş sayfası olan pasaportla başvuru yapmalısınız. Pasaportta hamilinin imzası olmalı ve meslek haneniz yazılı olmalıdır. Pasaportunuzun kimlik bilgilerinizin yer aldığı sayfalarının fotokopisini de dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz 3 adet fotoğraf sunmalısınız.

Otel rezervasyonu: Konfirme edilmiş otel rezervasyonu. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

Özel Seyahat Sigortası: Irak’ta kalınacak süreyi kapsayan Özel Sağlık Sigortası yaptırmış olmalısınız.

Uçak rezervasyonu: Gidiş- dönüş uçak bileti beyan edilmeli.

Karayolu İle Gidecek Olanlardan:

Gümrük Geçiş Karnesi

Ehliyet

Ruhsat Fotokopisi

Sağlık Raporu: Bulaşıcı hastalığı olmadığına dair noter tasdikli sağlık raporu sunulmalı.

Mesleki Evraklar

Vize Talep Dilekçesi: Başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış, seyahat amacını ve seyahat tarihlerini belirten dilekçe yazılmalı.

Şirket Evrakları: Başvuru sahibi çalıştığı şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, sicil gazete fotokopilerini sunmalıdır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

Maaş Bordrosu: Son 3 aylık olarak alınmalı, kaşe ve imzalı olmalıdır.

Banka Hesap Özeti:  Irak seyahatini gerçekleştirmeye yetecek kadar paranın yer aldığı banka hesabının dökümü, kaşeli ve ıslak imzalı olarak beyan edilmelidir.

Irak Turistik Vize Başvurusu

Irak turistik vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi Ankara Irak Büyükelçiliği ve İstanbul Irak Başkonsolosluğu’ndadır. Ancak bu diplomatik temsilciliklere şahsen gelmeden de başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için evraklarınızı Euroasia Global Visa Services ofislerimize kargo aracılığıyla göndermeniz yeterli olacaktır. Yapmanız gereken tek şey help@eagvs.com adresimize mail göndererek kişisel ve mesleki durumunuza göre hazırlamanız gereken evrakların listesini istemektir. Alanında uzman ekibimiz evraklarınızın kontrolünü sağlayacak, vize başvuru randevunuzu alacak, başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adrese gönderecektir.

Irak Turistik Vize Ücreti 2023

Irak turistik vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için  vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Irak vize ücreti ve konsolosluk harçları Irak Büyükelçiliği tarafından belirlemektedir. Vize ücreti; vize türünüz, vize giriş sayınız ve vize sürenize göre değişiklik göstermektedir. Irak turistik vizesine başvuru yapmadan önce help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Irak Turistik vize ücretinizi öğrenebilirsiniz. Vize ücretini şahsen ofisimize bırakabileceğiniz gibi banka hesap numaramıza havale ile de gönderebilirsiniz.

Irak Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Irak turistik vize başvuruları normal şartlarda 7-10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak Irak turistik vizesiniz sonuçlanma süresi evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanmasına, Irak Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerine ve vizenizi değerlendirecek büyükelçilik ve başkonsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişir.  Eğer Irak turistik vize evraklarınızda eksiklik varsa, belgelerinizin tamamlanması zaman alacağından vizeniz daha geç sonuçlanacaktır. Bu nedenle Irak Turistik vizesine başvuru yapmadan önce danışmanlık almanızı, belgelerinizi titizlikle hazırlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca vize başvurusunda önce Irak Büyükelçiliği’nin resmi tatil günlerini de kontrol etmenizi öneririz. Irak turistik vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapmalısınız.

daha fazla göster

Irak ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES