x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Değerli ziyaretçimiz, kısa süreli ve uzun süreli Irak vizesi ile ilgili hizmet verememekteyiz. Vize işlemleriniz için detaylı ve güncel bilgiyi Irak Konsolosluğundan alabilirsiniz. 

Irak Vize İşlemleri

Irak Vizesi BilgiEuroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

 

Değerli ziyaretçilerimiz, Irak hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti hükümeti arasında vize uygulamalarına yönelik bir anlaşma imzalanmıştır. Irak hükümeti, Türk vatandaşlarına vize konusunda çok farklı prosedürler uygulamaktadır.

Örneğin karayolu ile Irak’a seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri seyahatlerinden önce Irak’ın ülkemizdeki dış temsilcililiklerine (Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ve Gaziantep Başkonsolosluğu) başvuru yaparak vize almalıdır.

Irak Vizesi Nasıl Alınır?

Irak vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Ankara’daki Irak Büyükelçiliği, İstanbul’daki Irak Başkonsolosluğu ve Gaziantep’teki Başkonsolosluğu’ndadır. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun bu temsilciliklere şahsen ya da elçiliğin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Gaziantep ve Antalya’daki ofisleriyle Irak Vize işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Sizin yapmanız gereken help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden 2023 güncel evrak listesini talep etmektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra kargo aracılığıyla size en yakın ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alıp adresinize göndereceklerdir.

Irak Havaalanında Vize

Sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları üçüncü bir ülkeye uğramadan doğruca Bağdat, Basra, Musul, Erbil ve Süleymaniye’ye seyahat etmek isterlerse, havaalanına vardıklarında 10 gün kalış süreli giriş vizesi alabilmektedirler.

Eğer Irak Büyükelçiliği ya da Irak Başkonsolosluğu’ndan vize almadan Habur-İbrahim Halil sınır kapısına giderseniz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi makamları, ülkeye girişiniz için vize vermektedir. Ancak bu vize ile sadece Erbil, Süleymaniye ve Dohuk şehirlerini ziyaret edebilirsiniz. İbrahim Halil kara sınır kapısında verilen bu vize ile Irak Kürt Bölgesi dışında bir yere gitmek istediğinizde, Irak makamları ülkeye yasa dışı yollarla giriş yaptığınızı kabul eder ve sizi tutuklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için Irak’a yapacağınız seyahatiniz öncesi Ankara’daki Irak Büyükelçiliği,  İstanbul’daki Irak Başkonsolosluğu veya Gaziantep’teki Irak Başkonsolosluğu’na başvuru yaparak vize almanızı tavsiye ederiz.

Irak Havaalanı’nda vize uygulamasında pasaport türü önemlidir. Mesela; Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları, Türkiye’den kalkan uçaklarla Süleymaniye, Erbil, Bağdat, Basra ve Musul’a uçtuklarında kapıda 10 gün kalışlı vize alabilmektedirler. Ancak bu uygulama Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahiplerini kapsamamaktadır. Bu kişiler, seyahatlerinden önce Irak’ın Türkiye’deki dış temsilciliklerine başvuru yaparak vize almalıdır. Aksi takdirde havaalanı sınır kapısında geri çevrilebilirler.

Irak hükümetinin Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamaları bununla da sınırlı değildir. Irak’a Türkiye dışından seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları havaalanlarında giriş vizelerinden yararlanamaz. Bu nedenle Irak seyahatlerinden önce bulundukları ülkedeki Irak temsilciliklerinden vize almaları gerekir.

İster havaalanına varışta isterse seyahat öncesi Irak Büyükelçiliği veya Irak Başkonsolosluğu’ndan vize almış olun, ülkede kalış süreniz yalnızca 10 gündür. Eğer Irak’ta 10 günden fazla kalmak istiyorsanız, bulunduğunuz ilin valiliklerine bağlı ikamet bürolarına başvurarak oturma izni almanız gerekir. Aksi takdirde tutuklanmanız söz konusu olabilir.

Irak İkamet Kanunu’na göre, ikamet izni alarak 10 günden fazla bu ülkede kalan Türk vatandaşlarının Irak’tan ayrılmadan önce ikamet bürosuna giderek çıkış vizesi alması gerekiyor. Bu işlemi yapmadığınız takdirde ülkeden ayrılmanıza izin verilmeyeceğini unutmayınız.

Ayrıca Irak’a çalışmaya giden Türk vatandaşları şahsen ya da kendilerini Irak’a getiren aracı firma temsilcisi aracılığıyla Irak’a gelişlerinde ikamet izinlerini, Irak’tan ayrılışlarında çıkış izinlerini almalıdırlar.

Irak Vizesi İstanbul

Irak Vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi olan temsilciliklerden birisi İstanbul’daki Irak Büyükelçiliği’dir. Bu temsilciliğin yetki alanı sınırlaması yoktur. İstanbul ve çevre illerden (Çanakkale, İzmit, Sakarya, Yalova, Kocaeli, Düzce, Edirne, Tekirdağ, Bolu, Bursa) gibi illerden Irak vizesine başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı İstanbul’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yaptıktan sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir.  Irak vizesi için gerekli evrakların 2023 güncel listesini öğrenmek için yetkilimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Irak Vizesi Ankara

Irak vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan bir başka temsilcilikte Ankara’daki Irak Büyükelçiliği’dir. Türkiye’nin hangi şehrinde (Antalya, Ankara, Balıkesir, Çorum, Çankırı, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Zonguldak, Van, Rize, Trabzon) ikamet ediyor olursanız olun vize başvurunuzu yapmak için evraklarınızı Ankara’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz.  Yetkilimizle iletişime geçmek ve vize prosedürleriyle ilgili bilgi almak için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Irak Vizesi Gaziantep

Irak vizesine Gaziantep, Adana, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay, İskenderun, Diyarbakır, Muş, Elazığ, Bingöl, Bitlis gibi illerden başvuru yapmak isterseniz yapmanız gereken evraklarınızı Gaziantep’teki Eagvs ofisimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yapıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Irak Vizesi Başvuru Formu

Irak vize işlemlerinin ilk aşaması Irak Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Irak Konsolosluğu tarafından hazırlanan bu form, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Irak vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak, eksiksiz, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Formda yazacağınız bilgilerin gerçeğe uygun ve eksiksiz olmasına özen gösteriniz. Birbiriyle çelişen bilgiler vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Ayrıca başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle ispatlamanız istenebilir. Formu doldurup, ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı attıktan sonra başvuru formunuzu dosyanıza ekleyebilirsiniz.  Bu arada formdaki imzanızın pasaporttaki imzanızla benzer olmasına özen gösteriniz.

Irak Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Irak vizesi için hazırlamanız gereken evraklar seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Irak vize türleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Ziyaret Vizesi

Çalışma Vizesi

Öğrenci Vizesi

Yazımızın devamında Irak vize evraklarıyla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Seyahat türünüze göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinizi öğrenmek için yetkilimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Irak vize başvurusu için gerekli evrakları şöyle sıralayabiliriz. Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olan Irak vize başvuru formu, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 3 adet biometrik fotoğraf, konfirme edilmiş otel rezervasyonu,  Irak’ta kalınacak süreyi kapsayan özel seyahat sağlık sigortası, seyahat süresi boyunca kişinin kendisini finanse edebilecek miktar olan banka hesap cüzdanı, Irak’a kendi aracılığıyla seyahat edecek olanlardan gümrük geçiş karnesi,  ehliyet ve ruhsat fotokopisi ve uçak rezervasyonu. Ayrıca vize yetkilisinin gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edeceğini unutmayınız!

Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Irak vize işlemlerinin sonuçlanma süresi evraklarınızın tamamlanması, vize yetkilisinin ek evrak talep etmesi, resmi tatiller ve Büyükelçilik ve Başkonsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer tüm evraklarınız tam ise Irak vizeniz yaklaşık 7- 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer Irak vizenizin planladığınız tarihte elinize ulaşmasınız isterseniz seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Irak Vize Ücreti 2023

Irak vize ücretleri vize türüne ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra Eagvs yetkilimizi arayarak ödemeniz gereken vize ücretinizle ilgili alabilirsiniz. Yetkilimiz size ödeyeceğiniz tutarla ilgili bir bilgilendirme maili gönderecektir. Bu maildeki tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ödemeden vize başvuru işlemleriniz tamamlanmamaktadır. Vize ücretinizi dilerseniz şahsen ofisimize getirebilir isterseniz banka hesabımıza havale ile gönderebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödedikten sonra dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Irak Vizesi Reddi

Evraklarınızı teslim etmiş olmanız ya da vize ücretinizi yatırmış olmanız vizenizin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Vize yetkilisi gerekçe göstermeksizin vizenizi reddedebilir. Vizenizin red edilmesinde en önemli etken, evraklarınızın eksik olması, maddi imkanınızın seyahatinizi gerçekleştirmeye yetmeyeceği düşüncesidir. Vizeniz olumsuz sonuçlandığında eksiklerinizi tamamlayıp Irak Büyükelçiliği’ne tekrar başvuru yapabilirsiniz. Aynı hataları tekrar yapmak istemezseniz başvuru öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Irak Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 • Irak vizenizin onaylanmış olması ülkeye girişinizi garanti etmez. Irak’a girişinize sınır görevlileri karar verecektir.

 

 • Irak vizesine başvuru yaparken pasaportunuzun eski ve yırtık olmamasına dikkat ediniz. Eğer vizeniz onaylanmış olsa bile eğer pasaportunuz yırtık ise ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.

 

 • Irak’a seyahat ederken yanınızda bulunduracağınız para miktarı ile ilgili sınırlama vardır. Ayrıca 10 bin doların üzerindeki paranın ülke dışına çıkarılması da suç teşkil etmektedir. 

 

daha fazla göster

Irak ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES