x
 • Bangladeş'e Ne Amaçlı Seyahat Ediyorsunuz?

  Bangladeş'e Ne Amaçlı Seyahat Ediyorsunuz?

  Bangledaş vize başvurusunda bulunmak için seyahat amacınızı belli etmeniz ve ona göre vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

 • Bangledaş Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

  Bangledaş Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

  Bangladeş vize başvurularu için en önemli evrak Bangladeş'ten alacağınız davetiye belgesidir.

Bangladeş vize başvurusu yapacaklarının dikkatine!

Bangladeş Konsoloslukları Bangladeş vize başvurular için sunulacak işyerlerine ait faaliyet belgelerini İngilizce ve Orijinal olarak talep etmektedir. Başta İstanbul Ticaret odası ve Ankara Ticari Odası talep edilmesi halinde faaliyet belgelerini İngilizce olarak hazırlarlarken Ticaret odasından İngilizce faaliyet belgesi temin edemeyen başvuru sahiplerinin tercüme ofislerinden faaliyet belgelerini İngilizce tercüme ettirmeleri gerekecektir. Tercüme ettirilen faaliyet belgelerinde Noter onayı gerekmezken tercüme ofisinin kaşesinin bulunması vize başvuruları için yeterli olacaktır. 

Bangladeş Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz; Güney Asya ülkesi Bangladeş Halk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 12 Kasım 1987 yılında sadece Resmi pasaport sahiplerini kapsayan Vize Muafiyeti Anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşmaya göre; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportuna sahip vatandaşlarımız Bangladeş’e yapacakları 3 ay süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Bangladeş’e seyahat etmeden önce Türkiye’deki Bangladeş vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Bangladeş Kapı vizesi uygulamaları hakkında en kapmsalı bilgilerii Bangladeş Konsolosluklarımdan edinebilirsiniz. Türkiye'den alacağınız Bangladeş vizesine dair sorularınız için yetkileirmizi arayabilir veya help@eagvs.com e-posta hesabımıza sorularınızı yazabilirsiniz. 

Bangladeş'e turistik ya da ticari amaçlı seyahat edecek tüm başvurular sahiplerinin seyahat içeriklerine yönelik davetiye belgelerini temin etmeleri zorunludur. Bangladeş Konsoloslukları turistik içerikli yapılacak seyahatler için de davetiye belgesinin temin edilmesini zorunlu tutarken Bangladeş' ten gelecek davet yazılarında herhangi bir resmi maka onayı aranmamaktadır. ancak davetiye gönderen kurumun kaşesi, mühür veya imzasının bulunması zorunludur. Bangladeş vize başvurularınız için kullanacağınız davetiye belgelerinizi mail ortamında aslını temin etmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. 

Bangladeş vize başvuruları genel anlam da uzun bir sürede zonuçlanırken bilhassa Ankara Bangladeş Büyükelçiliğinden yapılacak vize başvurularının işlemleri biraz daha uzun sürebilmektedir.

2023 yılında yapılacak Bangladeş vize başvuruları için sunulacak işyerinize ait faaliyet belgesi İngilizce ve Orijinal olması zorunludur.

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır?

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Bangladeş vize başvurularınızı başvurular sırasında şahsen gelmenize gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz.  Euroasia GVS İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya, Gaziantep, Bodrum ve Adana’da bulunan ofisleriyle Bangladeş Vize işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Bangladeş vizesi almak isterseniz yapmanız gereken şey evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla size en yakın ofisimize göndermektir. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yapıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2022 yılının güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Bangladeş Vizesi İstanbul

Bangladeş vize işlemleriyle ilgili karar verme yetkisi olan temsilciliklerden biri İstanbul’daki Bangladeş Başkonsolosluğu’ndadır.  Bu temsilciliğe İstanbul ve çevre illerden (Çanakkale, Bolu, Tekirdağ, Edirne, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, İzmit) başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı İstanbul’daki Eagvs ofisimize ister kendiniz getirebilir isterseniz kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, eğer eksikleriniz varsa tamamlamanız istenecektir. Evraklarınız tam olduğunda ise yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onayladığında ise pasaportunuzu adresinize gönderecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve vize prosedürleriyle ilgili merak ettiklerinizi sormak için ofislerimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Ankara

Ankara, Burdur, Balıkesir, Çorum, Çankırı, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Kastamonu, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Manisa, Niğde, Nevşehir, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Trabzon, Zonguldak, Van gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Bangladeş vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Adana

Bangladeş vizesine Adana, Hatay, İskenderun, Mersin, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ, Bingöl gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Adana’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, eğer eksik evraklarınız varsa sizi uyaracaktır. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Bangladeş Vizesi Başvuru Formu

Bangladeş vize işlemleri için ilk ve önemli aşama Bangladeş Vize Başvuru Formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığı için formdaki bilgilerin gerçeğe uygun ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Bangladeş vize başvuru formunda  adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız, uyruğunuz, mesleğiniz gibi kişisel soruların yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz ve seyahat amacınız gibi sorularda sorulur. Bu soruları İngilizce, büyük harflerle, okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Bilgilerde yapacağınız yanlışlıkların vizenizin iptal edilmesine neden olabileceğini unutmayınız. Ayrıca formda beyan edeceğiniz bilgileri belgelerle ispatlamanız istenecektir. Formu doldurduktan sonra fotoğrafınızı yapıştırıp, imzaladıktan sonra başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Bangladeş Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bangladeş vizesi için hazırlamanız gereken evraklar vize türünüze, vize sürenize (kısa süreli ve uzun süreli) ve başvuru sahibinin mesleki durumuna (Çalışan, işveren, öğrenci, emekli)  göre değişiklik göstermektedir.

Bangladeş vize türleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

 • Bangladeş Turistik Vize 
 • Bangladeş Ticari Vize
 • Bangladeş Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi 
 • Bangladeş Transit Vize

İnternet sayfamızda Bangladeş vizesi için gerekli evrakları sizler için derledik. Ancak seyahat türünüze karar verdikten sonra hazırlamanız gereken evrakların güncel listesini öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.  

Bangladeş vizesi için seyahat bitiminizden itibaren 6 ay geçerliliği olan pasaport, başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış  Bangladeş Vize Başvuru Formu, 2 adet güncel fotoğraf, çalışan iseniz çalıştığınız şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi, güncel tarihli  ve şirket evrakları, (faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi) sunulmalıdır. Şirket evraklarınızın İngilizce olması gerekmektedir. Bangladeş ticari vize başvurularında davetiye sunulması zorunludur. Bangladeş’teki şirketten gönderilen davetiye, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopileri de eklenmelidir.  Ayrıca 1 yıllık Bangladeş vizesi alabilmeniz için pasaportunuzda en az 1-2 Bangladeş vizenizin bulunması gerekmektedir. Bangladeş vize evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayıp sunmanız vizenizin de olumlu sonuçlanmasına etki edebilir. Bu arada vize yetkilisi gerekli görürse ek evrak talep edebilir.

Bangladeş Vize Ücreti 2023

Bangladeş vize ücretleri vize türüne, vize süresine  ve kaç girişli olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vizesi, tek girişli, 1 yıllık çok girişli, tek girişli transit ve çok girişli transit olarak verilmektedir. Bu vize türlerinin her birinin ücreti farklıdır. Bangladeş vizesine başvuru yapmaya karar verdikten sonra Euroasia Global Visa Services ofislerimizi arayarak yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz vize türünüze göre ödemeniz gereken ücretle ilgili size bir bilgilendirme maili gönderecektir. Buradaki tutar; vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi dilerseniz şahsen ofisimize bırakabilir, dilerseniz de banka hesabımıza havale olarak gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bangladeş vize işlemi ortalama olarak 10 ila 25 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Bangladeş Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri, başkonsolosluğun yoğunluğu ve sizin eksik evrak vermeniz gibi nedenlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Bangladeş vize başvurusu yapmadan önce Euroasia GVS web sitesinden ya da Bangladeş Büyükelçiliği internet sitesinden resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Bangladeş vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahatinizden en az 30 gün önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Bangladeş Vizesi Reddi

Bangladeş vize evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi ödemeniz Bangladeş vizenizin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Bangladeş vizenizi değerlendirme yetkisi yalnızca Bangladeş Başkonsolosluğu vize yetkililerindedir ve eğer isterlerse hiçbir gerekçe göstermeksizin vizenizi reddedebilirler. Vizenizin olumsuz sonuçlanmasında eksik evraklarınız, ya da maddi durumunuzun yeterli olmaması gerekçe gösterilebilir.  Eksik evraklarınızı tamamladıktan sonra red kararına itiraz edebilirsiniz. Tekrar benzer hataları yapmamak için Bangladeş vize başvurusu öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Vize işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimize sorabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bangladeş vizenizi almış olmanız ülkeye gireceğinizi garanti etmez. Ülkeye girişinize sınır polisi karar verecektir.
 • Vize başvurunuzu eski ve yırtık pasaportla yapmamaya özen gösteriniz. Vizeniz onaylanmış olsa bile ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
 • Bangladeş vizeniz onaylandıktan sonra ülkeye  girişte aşı kağıdı taşınması zorunlu değildir. Ancak Dünya Sağlık Örgütü, Hepatit A ve B, tifo, difteri, boğmaca, çocuk felci, kuduz, tetanos, kolera ve menenjit gibi aşıların olunmasını tavsiye etmektedir.
 • Bangladeş’e hava yolu gitmenizi tavsiye ederiz, karayolu ile yapılan yolculuklar yetersiz altyapı nedeniyle uzun sürmektedir. 

Bangladeş ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bangladeş Vizesi İstanbul
T.B 25/12/20, 14:42 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi İstanbul ilinden başvuru yapmak için nasıl randevu alıyoruz? Ben Gebze’den geleceğim ama bir kaç defa gidip gelmek istemiyorum evrakları eksiksiz olarak hazırlayıp tek seferde işleme aldırmak istiyorum. Neler yapmam gerekir? Davetiyemiz yok ilk defa alacağız bilmemiz gereken bir detay var mı?
Bangladeş Vizesi Bursa
T.N 24/12/20, 15:30 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi Bursa civarından başvuru yapılır mı? Buradan yunan vizelerimizi alabiliyoruz ama Bangladeş daha önce almadık. Tekstil firmasıyız buradan fabrikadan bir pazarlama müdürü ve firma sahibimiz gidecek onlar gelmeden ben sekreterleri olarak işlemleri yapabilir miyim? Tüm operasyonu ben yöneteceğim bunlarla ilgili bana bilgi verebilir misiniz? Neler gerekir? Ücretler nelerdir? Teşekkürler
Bangladeş Vizesi Balıkesir
H.T 23/12/20, 09:25 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi Balıkesir ikamet eden kişilerin başvurular Ankara’dan mı yapılır. Benim Ankara’ya gitme ihtimalim var oradan yaptırabilir miyim? Konsoloslukların bununla ilgili ikamet kuralları var mıdır? Ben işlemlerimi kendim yapmam ile sizin yapmanız arasında fark var mıdır? Daha kısa sürede çıkarabilir misiniz çok kısıtlı zamanım olacak Ankara’da çünkü. Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
Bangladeş Vizesi Ankara
K.L 30/11/20, 18:15 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi Ankara büyükelçiliğinden mi başvuru yapıyor? Bölge ayrımı kuralı var mıdır? Biz Konya’da bir fabrikayız ve ticari vize almamız gerekiyor. Bu başvuru için resmi harçlar, sizin hizmet ücret tarifeniz, gerekli evraklar ve süreç ile ilgili bilgi alabilir miyiz? Nereye gelmemiz gerekiyor başvuru için kişilerin gelmesi gerekli mi yoksa bir kişiye vekalet versek bizim adımıza yapabilir mi?
Bangladeş Vizesi Kaç Günde çıkar?
T.Y 30/11/20, 11:05 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi kaç günde çıkar? Bizim hızlı bir şekilde vize almamız gerekiyor? Bunun bir ekspresi VİP seçeneği oluyor mu? Ne kadar sürede alabiliriz? Hangi evraklar gerekiyor? Ticari vize almak için neler yapmamız lazım sizler bunun için ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz? Firma sahibi ve iki çalışan gidecek onlara göre evrak listesi iletebilir misiniz?
Bangladeş Vize Randevu
F.N 26/11/20, 08:57 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vize randevu konsolosluğun sitesinden mi alınır yoksa arayarak mı alıyoruz? Sitesine böyle bir bölüm bulamadım uzaktan geleceğiz Sakarya’da yerimiz uzak olduğu için geldiğimizde sorun yaşamak istemiyorum. Garantili olması için nasıl bilgi verebiliriz konsolosluğa? Bir de harçları gitmeden mi ödüyoruz yani dekontla mı gidiliyor konsolosluğa orada mı ödüyoruz? Bu işlemler için evrak listesi varsa iletebilir misiniz rica etsem?
Bangladeş Vize İşlemleri
F.K 25/11/20, 08:46 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vize işlemleri sizin üzerinizden yapılır mı? Şahsen gelmemiz zorunlu mu? Ben daha önce schengen vizem için ve pasaport için tabi parmak izi vermiştim. Yine gelmem gerekiyor mu? Hangi evrakları hazırlıyoruz? siz bunlar için nasıl hizmet veriyorsunuz yani danışmanlığınıza neler dahil ve ücret ne kadar oluyor. Harçlar ve sizin işlem ücretinizi öğrenebilir miyim?
Bangladeş Ticari Vize Dilekçe Örneği
T.B 24/11/20, 16:32 Cevabı Görüntüle
Bangladeş ticari vize dilekçe örneği sitenizde incelediğim bir tane örnek dilekçe var o dilekçeler güncel midir onlara bakarak dosya hazırlanabilir mi? biz ticari gideceğiz ama firmadan yetkilimiz ve iki çalışan olarak vize almak istiyoruz. Bu kişiler için ayrı ayrı mı dilekçe yazılacak yoksa tek dilekçede hepsini yazmamız uygun olur mu acaba? Siz bu hizmetleri veriyor musunuz? Hizmete neler dâhildir ben bilgi alabilir miyim sizden işlemleri başlatmak istiyorum?
Bangladeş Vizesi Ret İtirazı
Y.V 21/11/20, 13:41 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vizesi ret itirazı yapmak için neler gerekiyor? Ben daha önce bir vizemden ret almıştım itiraz edince yeniden evrakları sunarak başvuru yapabildim. Bangladeş’te ret alırsam böyle bir imkânım olur mu? Yani riske atmak istemiyorum zaten aslında o yüzden evrakları kalem kalem yazarsanız eksizsiz olarak işleme aldırmak istiyorum. Önceki aldığım retleri Bangladeş konsolosluğu görecek midir bu arada? Bu vizemi etkiler mi? sonuçta bambaşka iki ülke aslında etkilememesi lazım ama yine de olur mu? Bilgi verebilir misiniz?
Bangladeş Vize Reddi
K.D 20/11/20, 10:52 Cevabı Görüntüle
Bangladeş vize reddi almamak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Ben daha önce Yunanistan’dan ret aldım uzun bir süre vizeye başvurmadım bunu diğer konsolosluklar görebiliyor mu? Pasaportuma herhangi bir damga vs. vurulmadı ama yine de şimdi ki başvurularımı etkiler mi?
BASE_URL = '';