x
Bangledaş vize başvurusunda bulunmak için seyahat amacınızı belli etmeniz ve ona göre vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bangladeş'e Ne Amaçlı Seyahat Ediyorsunuz?

Bangledaş vize başvurusunda bulunmak için seyahat amacınızı belli etmeniz ve ona göre vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bangladeş vize başvurularu için en önemli evrak Bangladeş'ten alacağınız davetiye belgesidir.

Bangledaş Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bangladeş vize başvurularu için en önemli evrak Bangladeş'ten alacağınız davetiye belgesidir.

Bangladeş vize başvurusu yapacaklarının dikkatine!

Bangladeş Konsoloslukları Bangladeş vize başvurular için sunulacak işyerlerine ait faaliyet belgelerini İngilizce ve Orijinal olarak talep etmektedir. Başta İstanbul Ticaret odası ve Ankara Ticari Odası talep edilmesi halinde faaliyet belgelerini İngilizce olarak hazırlarlarken Ticaret odasından İngilizce faaliyet belgesi temin edemeyen başvuru sahiplerinin tercüme ofislerinden faaliyet belgelerini İngilizce tercüme ettirmeleri gerekecektir. Tercüme ettirilen faaliyet belgelerinde Noter onayı gerekmezken tercüme ofisinin kaşesinin bulunması vize başvuruları için yeterli olacaktır. 

Bangladeş Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz; Güney Asya ülkesi Bangladeş Halk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 12 Kasım 1987 yılında sadece Resmi pasaport sahiplerini kapsayan Vize Muafiyeti Anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşmaya göre; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportuna sahip vatandaşlarımız Bangladeş’e yapacakları 3 ay süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Bangladeş’e seyahat etmeden önce Türkiye’deki Bangladeş vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Bangladeş Kapı vizesi uygulamaları hakkında en kapmsalı bilgilerii Bangladeş Konsolosluklarımdan edinebilirsiniz. Türkiye'den alacağınız Bangladeş vizesine dair sorularınız için yetkileirmizi arayabilir veya help@eagvs.com e-posta hesabımıza sorularınızı yazabilirsiniz. 

Bangladeş'e turistik ya da ticari amaçlı seyahat edecek tüm başvurular sahiplerinin seyahat içeriklerine yönelik davetiye belgelerini temin etmeleri zorunludur. Bangladeş Konsoloslukları turistik içerikli yapılacak seyahatler için de davetiye belgesinin temin edilmesini zorunlu tutarken Bangladeş' ten gelecek davet yazılarında herhangi bir resmi maka onayı aranmamaktadır. ancak davetiye gönderen kurumun kaşesi, mühür veya imzasının bulunması zorunludur. Bangladeş vize başvurularınız için kullanacağınız davetiye belgelerinizi mail ortamında aslını temin etmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. 

Bangladeş vize başvuruları genel anlam da uzun bir sürede zonuçlanırken bilhassa Ankara Bangladeş Büyükelçiliğinden yapılacak vize başvurularının işlemleri biraz daha uzun sürebilmektedir.

Hatırlatma! 2019 yılında yapılacak Bangladeş vize başvuruları için sunulacak işyerinize ait faaliyet belgesi İngilizce ve Orijinal olması zorunludur.

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır?

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Bangladeş vize başvurularınızı başvurular sırasında şahsen gelmenize gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz.  Euroasia GVS İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya, Gaziantep, Bodrum ve Adana’da bulunan ofisleriyle Bangladeş Vize işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Bangladeş vizesi almak isterseniz yapmanız gereken şey evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla size en yakın ofisimize göndermektir. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yapıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2019 yılının güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Bangladeş Vizesi İstanbul

Bangladeş vize işlemleriyle ilgili karar verme yetkisi olan temsilciliklerden biri İstanbul’daki Bangladeş Başkonsolosluğu’ndadır.  Bu temsilciliğe İstanbul ve çevre illerden (Çanakkale, Bolu, Tekirdağ, Edirne, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, İzmit) başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı İstanbul’daki Eagvs ofisimize ister kendiniz getirebilir isterseniz kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, eğer eksikleriniz varsa tamamlamanız istenecektir. Evraklarınız tam olduğunda ise yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onayladığında ise pasaportunuzu adresinize gönderecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve vize prosedürleriyle ilgili merak ettiklerinizi sormak için ofislerimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Ankara

Ankara, Burdur, Balıkesir, Çorum, Çankırı, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Kastamonu, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Manisa, Niğde, Nevşehir, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Trabzon, Zonguldak, Van gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Bangladeş vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Adana

Bangladeş vizesine Adana, Hatay, İskenderun, Mersin, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ, Bingöl gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Adana’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, eğer eksik evraklarınız varsa sizi uyaracaktır. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Bangladeş Vizesi Başvuru Formu

Bangladeş vize işlemleri için ilk ve önemli aşama Bangladeş Vize Başvuru Formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığı için formdaki bilgilerin gerçeğe uygun ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Bangladeş vize başvuru formunda  adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız, uyruğunuz, mesleğiniz gibi kişisel soruların yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz ve seyahat amacınız gibi sorularda sorulur. Bu soruları İngilizce, büyük harflerle, okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Bilgilerde yapacağınız yanlışlıkların vizenizin iptal edilmesine neden olabileceğini unutmayınız. Ayrıca formda beyan edeceğiniz bilgileri belgelerle ispatlamanız istenecektir. Formu doldurduktan sonra fotoğrafınızı yapıştırıp, imzaladıktan sonra başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Bangladeş Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bangladeş vizesi için hazırlamanız gereken evraklar vize türünüze, vize sürenize (kısa süreli ve uzun süreli) ve başvuru sahibinin mesleki durumuna (Çalışan, işveren, öğrenci, emekli)  göre değişiklik göstermektedir.

Bangladeş vize türleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

Bangladeş Turistik Vize - Davetiye belgesi zorunludur.

Bangladeş Ticari Vize - Davetişye belgesi zorunludur.

Bangladeş Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi - Davetiye belgesi zoruınludur

Bangladeş Transit Vize

İnternet sayfamızda Bangladeş vizesi için gerekli evrakları sizler için derledik. Ancak seyahat türünüze karar verdikten sonra hazırlamanız gereken evrakların güncel listesini öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.  

Bangladeş vizesi için seyahat bitiminizden itibaren 6 ay geçerliliği olan pasaport, başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış  Bangladeş Vize Başvuru Formu, 2 adet güncel fotoğraf, çalışan iseniz çalıştığınız şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi, güncel tarihli  ve şirket evrakları, (faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi) sunulmalıdır. Şirket evraklarınızın İngilizce olması gerekmektedir. Bangladeş ticari vize başvurularında davetiye sunulması zorunludur. Bangladeş’teki şirketten gönderilen davetiye, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopileri de eklenmelidir.  Ayrıca 1 yıllık Bangladeş vizesi alabilmeniz için pasaportunuzda en az 1-2 Bangladeş vizenizin bulunması gerekmektedir. Bangladeş vize evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayıp sunmanız vizenizin de olumlu sonuçlanmasına etki edebilir. Bu arada vize yetkilisi gerekli görürse ek evrak talep edebilir.

Bangladeş Vize Ücreti 2019

Bangladeş vize ücretleri vize türüne, vize süresine  ve kaç girişli olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vizesi, tek girişli, 1 yıllık çok girişli, tek girişli transit ve çok girişli transit olarak verilmektedir. Bu vize türlerinin her birinin ücreti farklıdır. Bangladeş vizesine başvuru yapmaya karar verdikten sonra Euroasia Global Visa Services ofislerimizi arayarak yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz vize türünüze göre ödemeniz gereken ücretle ilgili size bir bilgilendirme maili gönderecektir. Buradaki tutar; vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi dilerseniz şahsen ofisimize bırakabilir, dilerseniz de banka hesabımıza havale olarak gönderebilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bangladeş vize işlemi ortalama olarak 10 ila 25 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Bangladeş Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri, başkonsolosluğun yoğunluğu ve sizin eksik evrak vermeniz gibi nedenlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Bangladeş vize başvurusu yapmadan önce Euroasia GVS web sitesinden ya da Bangladeş Büyükelçiliği internet sitesinden resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Bangladeş vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahatinizden en az 30 gün önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Bangladeş Vizesi Reddi

Bangladeş vize evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi ödemeniz Bangladeş vizenizin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Bangladeş vizenizi değerlendirme yetkisi yalnızca Bangladeş Başkonsolosluğu vize yetkililerindedir ve eğer isterlerse hiçbir gerekçe göstermeksizin vizenizi reddedebilirler. Vizenizin olumsuz sonuçlanmasında eksik evraklarınız, ya da maddi durumunuzun yeterli olmaması gerekçe gösterilebilir.  Eksik evraklarınızı tamamladıktan sonra red kararına itiraz edebilirsiniz. Tekrar benzer hataları yapmamak için Bangladeş vize başvurusu öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Vize işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimize sorabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bangladeş vizenizi almış olmanız ülkeye gireceğinizi garanti etmez. Ülkeye girişinize sınır polisi karar verecektir.
  • Vize başvurunuzu eski ve yırtık pasaportla yapmamaya özen gösteriniz. Vizeniz onaylanmış olsa bile ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
  • Bangladeş vizeniz onaylandıktan sonra ülkeye  girişte aşı kağıdı taşınması zorunlu değildir. Ancak Dünya Sağlık Örgütü, Hepatit A ve B, tifo, difteri, boğmaca, çocuk felci, kuduz, tetanos, kolera ve menenjit gibi aşıların olunmasını tavsiye etmektedir.
  • Bangladeş’e hava yolu gitmenizi tavsiye ederiz, karayolu ile yapılan yolculuklar yetersiz altyapı nedeniyle uzun sürmektedir. 

 

Bangladeş ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES