x
Bangladeş

Vize İşlemleri

Bangladeş

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 36

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep

EUROASİA Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep Şubemize Hoş geldiniz,

Bangladeş, Güney Asya ülkesi olup, komşuları Myanmar ve Hindistan’dır. Ticari ziyaretlerin göz bebeği Bangladeş, tekstil pazarı cenneti olarak bilinmektedir.

Peki, Bangladeş’e turistik veya ticari gitmek istersek uygulamamız gereken prosedürler nelerdir?

Bangladeş vizeleriniz için Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep sizlere destek olabilir. Müşteri temsilcinize 0 (342) 255 50 36 telefon numarasından ya da gaziantep@eagvs.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Tüm dünya ülkelerine uygulanan vize işlemleri için uzmanlarımız sizleri bekliyor.

Bangladeş’e Seyahat için vize gerekli midir?

Umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşları Bangladeş ziyaretleri için vizeye tabidir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri Bangladeş’e yapacakları üç aya kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bangladeş'e ticari veya turistik nedenle seyahat edecek tüm başvuruları sahipleri ziyaret içeriklerine yönelik davetiye evraklarını temin dosyaya eklemek zorundadır. Davet evraklarında herhangi bir resmi makam onayı aranmamaktadır. Davetiye gönderen firmanın kaşesi ve imzasının bulunması zorunludur. Bangladeş vize başvurunuz için kullanacağınız davetiye belgelerinizi, mail/interaktif ortamda aslını temin etmenize gerek kalmadan alabilirsiniz.

2023 yılında yapılacak Bangladeş vize başvurularında talep edilen işyerinize ait Faaliyet Belgesi’nin İngilizce ve orijinal olması zorunludur.

Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz gerek turistik gerek ticari vize başvurularınızda evraklarınızın tanımlanması, başvuru girişlerinin tamamlanması ve vize alım diğer süreçlerinde size destek olacak, merak ettiğiniz her sorunuzu cevaplandıracaktır.

Bangladeş Turistik Vize

Bangladeş turistik vize kullanımı gezi ya da aile, arkadaş ziyareti amacıyla başvurulan vize türüdür. Turistik başvuru için kişinin şahsen gelme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle Gaziantep ya da Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Mardin, Kilis, Malatya gibi yakın illerde ikamet eden yolcularımız da başvuru için bize ulaşabilirler.  Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz siz turistik vize için evraklarınızı verdikten sonra formalarınızı doldurup, evraklarınızın kontrolünü yaparak, dilekçelerinizi düzenleyip konsolosluktan randevu alıp, Ankara ya da İstanbul Bangladeş konsolosluğunda gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu tamamlayacaklardır. Başvuru yapılmasından itibaren 7 iş günü içerisinde vize sonucu alınabilmektedir.

Başvurunuz sonuçlandıktan sonra takip işlemi tarafımızdan yapılacak olup, pasaportlarınız güvenli bir şekilde teslim edilecektir.

Bizlere Bangladeş vizesi talebinizle alakalı Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz 0 (342) 255 50 36 telefonundan ulaşabilir ve canlı destek sistemimizle destek alabilirsiniz.

Bangladeş Turistik Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler

 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • 2 Adet fotoğraf (Güncel, arka fonu beyaz)
 • İngilizce Vize Talep dilekçesi (Şirketin logo ve adresini barındıran, Konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşeli ve ıslak imzalı)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi, 2018-2019 Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Sicil Gazetesi Fotokopileri)
 • Kimlik fotokopisi veya oturum kartı
 • İşe Giriş Bildirgesi ve son 3 aylık Maaş Bordosu kaşeli ve imzalı
 • Şahsi Banka hesap dökümü; banka imza sirküsü ile birlikte  (En az 7.000 TL Bakiyeli)
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu

Bangladeş turistik vizesine başvuru yapmak için konsolosluk harcı ve tüm hizmet bedeli her şey dâhil 140 Dolar’dır. Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep şubemizden turistik vizeye dair diğer ayrıntıları da öğrenebilirsiniz.

Bangladeş Ticari Vize

Bangladeş’e turistik seyahatin çok fazla talep edilmemesinden kaynaklı en çok başvurulan vize türü Bangladeş Ticari Vize’dir. Ticari faaliyetlerinizin bulunması, iş toplantısı, ticari anlaşmalarınız için yapacağınız seyahatlerinizde bu vize türüne başvuru yapmalısınız.

Ticari vize başvurusu için en önemli evrak elbette ki davetiyedir. Davetiyesi olmayan kişiler ticari başvuru şartlarını sağlamadığı için bu vize türüne uygun bulunmamaktadır.

Bangladeş ticari vize başvurularında İstanbul ve Ankara Bangladeş konsolosluklarından yapılmaktadır. Konsolosluk görüşme talep etmediği için Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilciniz sizler adına işlemlerini yürütebilir.

Bangladeş ticari vizede pasaportta daha önce alınmış en az 1 Bangladeş vizeniz bulunmuyor ise tek girişli vize alabiliyorsunuz. Çok girişli vize için önceden Bangladeş vizenizin olması gerekiyor.

Bangladeş Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • 2 Adet Fotoğraf (Güncel, arka fonu beyaz, Biometrik)
 • İngilizce İş yeri Dilekçesi (Şirketin logo ve adresini barındıran, Konsolosluğa hitaben yazılmış kaşe ve ıslak imzalı)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (İngilizce, orijinal Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Sicil Gazete fotokopileri) 
 • Davetiye (Bangladeş şirketinin logo ve adresini barındıran kağıdına, davet eden kişinin Bangladeş Pasaport ve Kimlik Kartı fotokopisi)
 • SGK İşe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordosu kaşeli ve imzalı 
 • Kimlik fotokopisi, yabancı uyruklu ise Oturum Kartı 
 • Şirket banka hesap dökümü kaşeli ve imzalı orijinal imza sirküsü ile birlikte  (En az 7.000 TL bakiyeli) 
 • Ticari vize evraklarını hazırlarken mutlaka dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise faaliyet belgesi İngilizce, güncel ve orijinal olmalıdır.

Tek girişli vize ücreti 140 Dolar

Çok girişli vize ücreti 300 Dolar

Bangladeş Ticari Vize için diğer sorularınız için Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilcimize ulaşın.

Bangladeş Vizesi Önemli Bilgiler

Bangladeş kapı vizesi uygulaması da bulunmaktadır. Ancak konsolosluk resmi sitesinde kapıdaki göç memurunun belgeleri eksik bulması, tam kanaatinin bulunmaması ya da takdir ettiği her hangi bir sebepten giriş vizesi vermeyebilir. Bu nedenle konsolosluk yaptığı duyuruda riski ortadan kaldırmak için vizenin Büyükelçilikten alınmasına teşvik etmektedir.

Bangladeş’e seyahat etmeden önce sağlık koşullarını göz önünde bulundurarak gerekli aşıları yaptırmanız sizler için faydalı olup; Sağlık Bakanlığı’nın da bu konuda tavsiyesinin bulunduğunu da belirtmek isteriz.

Başvurularda kişinin şahsen gelmesine gerek bulunmadığını belirtmiştik ancak her Konsolosluk gibi gerek duyulması halinde yetkililerin kişiyi bizzat görüşmeye davet etme hakkı bulunmaktadır.

Vize başvurunuzda pasaportunuzun tahrip olmamış ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde konsolosluk başvurunuzu geri çevirebilir ya da giriş memurları vizeniz bulunsa bile sizleri ülkeye girişinde geri çevirebilirler.

Bangladeş vizesi için profesyonel destek almak isteyebilirsiniz, vize işlemlerinizi daha kolay ve hızlı almak için Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilcilerimiz sizler için çalışmaktadır. Hem güvenilir hem de işlemlerinizi daha rahat bir şekilde yürütmek için hemen bizleri 0 (342) 255 50 36 telefon numaramızdan arayın.

Euroasia Bangladeş Vize Başvuru, Gaziantep Ofisi

Telefon

0 (342) 255 50 36

E-Posta

gaziantep@eagvs.com

 

Bangladeş ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';