x
Angola

Vize İşlemleri

Angola

Telefon/Faks

+90 (850) 241 09 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Angola Vize Başvuru, Gaziantep

Angola Vize Başvuru, Gaziantep Ofisimize hoş geldiniz;

Angola, Orta Afrika bölgesinde yer alan başkenti Luanda olan ve yaklaşık 29.2 milyon nüfusa sahip ormanlarla kaplı bir sahil ülkesidir. Komşuları Namibya, Zambiya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’dir. Angola’ya gitmek için en doğru zaman iklim şartlarına bakıldığında Mayıs - Ekim ayları arasıdır. Angola’nın resmi dili Portekizce’dir; ancak birçok yerel lehçeyi de gündelik hayatta kullanmaktadırlar.

Peki, bu ülkeye gitmek için vize şartları nelerdir ve nasıl bir yol izlemelisiniz; sizler için en uygun haliyle Angola Vize Başvuru, Gaziantep ayrıcalığıyla aktarmak istedik. Angola vize işlemleri ile alakalı Türk vatandaşlarına uygulanan prosedür ve süreçleri sizler için hazırladığımız sayfamızdan takip ederek bilgi edinebilirsiniz.

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden tüm vatandaşlarımız Angola seyahatleri için Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilir ve evraklarını ofisimize teslim edebilir. Angola vize işlemleriniz boyunca sizlere Antep şubemizde ülke uzmanlarımız destek olacak olup kendilerine +90 (850) 241 09 50 telefon numarasında veya gaziantep@eagvs.com mail adresinden kolaylıkla ulaşabilir dilerseniz adreslerinde direk ziyaret edebilirsiniz.

Afrika ülkeleri ve özellikle Angola genel olarak bilgi yetersizliği ve karışıklığı nedeniyle birçoğunuzun zorlandığı ülkelerden biridir. Ancak, biz uzman ekip kadromuz ile en doğru doneleri sizler için özetledik.

Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisi olarak vize işlemleriniz için bizlere en çok yönelttiğiniz sorular üzerinden sizlere başvuru esnasında yapmanız gereken yol haritasını sunuyoruz.

Angola Gaziantep İçin Vize Almak Gerekir mi?

Angola Gaziantep İçin Vize Almak Gerekir mi? Sorusunun cevabı: Angola’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil ) , hizmet (gri ) , diplomatik (siyah ) pasaporta sahip tüm vatandaşlarımız vizeye tabidir; şeklinde kısaca cevaplanabilir.

Angola vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Ancak tüm Türkiye için başvuru yalnızca Ankara üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle siz evraklarınızı Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimize teslim ettikten sonra Ankara’da ki ofisimiz randevu gününüzde sizleri karşılayacak ve tüm başvuru aşamasında sizlere eşlik ederek yol gösterecektir.

Angola’da davetiyesiz vize başvurusu kabul edilmemektedir. Angola Antep Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar arasında en önemlisi davetiyedir. Bu nedenle mutlaka davetiye alınmalı ve o şekilde başvuru sağlanmalıdır. Davetiyenin Angola büyükelçiliğine davet eden firma ya da kurum tarafından mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Ancak öncesinde davetiyeyi Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimizdeki müşteri temsilcinize paylaşmanız daha doğru olacaktır.

En önemli evrak davetiye olduğu için bu belgenin titizlikle kontrol edilip eklenmesi veya çıkartılması gereken hususlarda size bilgi vermemiz gerekebilir. Daha sonra başvuruda bir aksilik olmaması adına davetiyeyi de bu şekilde kontrol etmemiz sizlere hem zaman kazandıracak hem de çok daha doğru başvuru yapmamızı sağlayacaktır. Başvuru günleri yalnızca Pazartesi ve Salı günleri yapılmaktadır. O yüzden size uygun olan bir güne randevu alıp gününüzü ve planlarınızı bozmadan hızlı bir şekilde Angola Vize Başvuru, Gaziantep danışmanlarımızla başvurunuzu yapabiliriz.

Angola Vize İşlemlerinde Dilekçe Nasıl Olmalıdır?

Tüm vize başvurularında belli standartları ve o ülkenin kurallarını kapsayacak şekilde evraklarınıza şahsi dilekçeler eklemelisiniz. Peki, Angola Vize İşlemlerinde Dilekçe Nasıl Olmalıdır?

Angola vizesi için dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken önemli kısımların başında giriş kısmında Ankara Angola Büyükelçiliği’ne yazılmasıdır. Dilekçe içerisinde yer alması gereken bilgiler, seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleriniz, gidiş amacınıza uygun geri geleceğinizi taahhüt etmeniz ve aynı zamanda gidişiniz ile alakalı detaylı bilgi veriyor olmanız son derece önemlidir. Örneğin; Ticari vize başvurusu yapıyorsanız gideceğiniz firmayı oraya gidiş amacınız toplantı vs. hangi konu üzerine ise detaylı olarak belirtilmesi önemlidir. Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz dilekçe konusunda sizi bilgilendirecektir.

Vize uygulanmalarının amacı; kişinin kendi ülkesine geri dönüp dönmeyeceğini analiz etmektir. Bu nedenle yazacağınız dilekçe kendinizi ifade edebilmenin en doğru yoludur. İyi niyet mektubu olarak da vize başvurularında daima yer alır.

Angola Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Parmak izi verildikten sonra 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç boyunca takibi Angola Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilciniz yapacak olup, pasaportunuzu yine bizler alıp size kargo ile ulaştırıyor olacağız. Bu durumda tekrar Ankara’ya gelmeniz gerekmeyecek sizin adınıza biz tüm işlemleri güvenli bir şekilde tamamlamış olacağız.

Angola Gaziantep bölgesinde Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Angola vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bilgilerin doğru ve belgelerle destekleniyor olmasıdır. Unutmamalıyız ki bu form vize başvurunuzun sürecinin başlaması ve işleme alınmasını sağlayan resmi bir formdur. Verdiğiniz belgelerdeki bilgilerin aksi durumların olması durumunda cezai işlem uygulaması konsolosluk tarafından yapılabilir.

Bu nedenle bizlere vereceğiniz bilgiler ve belgelerinizin detaylı olarak incelenmesi çok önemlidir. Angola Vize Başvuru, Gaziantep olarak her ülkeye ait uzmanlarla çalışıyor olmamızın nedeni budur. Başvuru sürecinizin sağlıklı ilerlemesi için aklınıza takılan her hangi bir soruda uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Angola Vize Türleri Nelerdir?

Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimizin en çok cevaplandırdığı bir diğer soru da; Angola Vize Türleri Nelerdir? İşte cevabı;

 • Angola Ticari ve Ziyaret Vizesi Ticari davetiye ekleme zorunluluğu olan ve Angola’da ki bir firma tarafından gönderilmesi gereken ticari ziyaret amaçlı vize türüdür. Onay çıkmayan davetiyeler vize başvurusu esnasında kullanılamamaktadır. Angola ticari vizesi sizlere tek giriş veya çok girişli olarak verilir ancak bu bir oturum hakkı değildir. Kısa süreli ticari ziyaretleriniz için almanız gereken vize türüdür. Ticari vize desteği için Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimizi arayın.
 • Angola Kısa Süreli Vize Kısa süreli vize türü 7 günü geçmeyecek seyahatler için geçerlidir. Angola’da maksimum kalış süresi bu aralıkta olmalıdır. Kısa süreli vize basıldıktan sonra 3 gün içerisinde Angola’ya giriş yapılması gereklidir. Parmak izi ve şahsen müracaat bu vize türünde de zorunludur.
 • Angola Çalışma Vizesi Angola çalışma vizesine başvuru yapabilmeniz için öncelikle Angola’da çalışacağınız firmadan kontrat, elçiliğe yazılmış davet mektubu, hekim onaylı sağlık raporu, hukuk kurallarını teyit eden beyanname, özgeçmiş, opinion belgesi, Angola’daki şirketin faaliyet belgesi, permit ve dar belgeleri başvuru içeriğine mutlaka eklenmelidir. Çalışma vizesi size geçici oturum hakkı sağlamaktadır. Bu nedenle Angola’da uzun süreli kalmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği vize türüdür. Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz sadece turistik ya da ziyaret vizeleri konusunda değil çalışma vizesi konusunda sizi vize detaylarıyla aydınlatacaktır.
 • Angola Yatırımcı Vizesi Angola’da yatırımcı olarak yer almak için mevcut yatırımcıların olduğu bir şirkete dahil olabilir ya da doğrudan şirket kurulumu yapabilirsiniz. Ancak bu vize türünün evrakları yapacağınız sektöre göre değişiklik göstereceği için uzmanlarımız tarafından incelenmeli ve size evrak listesi süreç hakkında harita çıkartılması gereklidir.
 • Diplomatik Vize Bu vize türü için gerekli olan en önemli belge dış işleri bakanlığı tarafından görevlendirildiğine dair belgenin yer alması gerekiyor.
 • Angola’da e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize kategorinizi belirleyerek gerekli evrakların listesini almak için lütfen Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimize ulaşın.

Angola Antep Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Angola Antep Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar aşağıda bilginize Angola Vize Başvuru, Gaziantep danışmanlarımız aracılığıyla sunulmuştur.

 • Pasaport  (Seyahat sonrası geçerlilik tarihi en az 9 ay olmalı ve en az 2 boş sayfası olmalı)
 • 2 Adet biometrik fotoğraf (4x5 cm, fon beyaz)
 • Uçak ve otel rezervasyonu
 • Sarı humma aşı kartı (Orijinali ve geçerliliğini gösteren sayfanın fotokopisi A4 kağıda basılmalıdır)
 • Davetiye (Angola’da faaliyet gösteren firma ya da kurumdaki yetkili bir kişi tarafından düzenlenen ticari davetiye)
 • Davetiye gönderen Angola şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi
 • Şirket evrakları (Güncel -son 3 aylık- faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası)
 • Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına Angola Büyükelçiliği'ne hitaben İngilizce olarak kaleme alınması gereken vize talep dilekçesi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Dilekçede gidiş amacı detaylı olarak belirtilmelidir)
 • Angola şirketinin ticaret sicil gazete fotokopisi (DIARIO DA REPUBLICA)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için resmi oturum belgesi (En az 6 ay geçerli, orijinali ve fotokopisi)
 • Angola vize başvuru ücreti 200 Dolar’dır.Evraklarınızın kontrol edilmesi, formların doldurulması randevunuzun alınması, başvuru aşamalarının tamamlanması, konsolosluk ücreti tüm bu sürecin tamamı bu ücretin içerisine dâhildir. Ücretin ödendiğine dair belge dosyada bulunmalıdır. Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz Angola Antep Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar listesini kontrol ederek her şart yerine getirildiğinde başvurunuzu yapacaktır.

Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Büyükelçilik vize bölümüne çanta ve bavul alınmamaktadır. Parmak izine gelirken yanınıza alacağınız eşyalara dikkat etmelisiniz.
 • Angola vize başvurunuz ret olur ise konsolosluğa ödediğiniz ücret iade edilmemektedir.
 • Seyahatinizden 10 gün önce sarı humma aşısı yaptırmış olduğunuzu gösterir belgeyi ve uluslararası aşı sertifikanızı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız gereklidir.
 • Angola’ya giderken yolcu beraberinde taşınabilir azami para 5.000 ABD Doları’dır. Hava alanlarında bunun ile alakalı denetim yapılmaktır.
 • Angola Konsolosluğu yeterli bulmaması halinde sizlerden ek belge talep edebilir. Bu durumda sonuçlanma süresi özel koşullar nedeniyle uzayabilir.

Angola Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz danışmanları vize alım süreci boyunca yanınızda olacak ve Angola Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda yasal mevzuatı ve kuralları sizinle paylaşacaktır.

Euroasia GVS Angola Vize Başvuru, Gaziantep Ofisi

Telefon

+90 (850) 241 09 50

E-Posta
gaziantep@eagvs.com

Angola ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.