x
Angola

Vize İşlemleri

Angola

Telefon/Faks

+90 (850) 241 09 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Angola Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçimiz 2023 yılı Angola vizesi başvuru koşullarına uygun olarak hazırladığımız, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamız aracılığıyla Angola seyahatiniz öncesinde yapacağınız vize başvuru işlemleri hakkında gerekli olan bilgilere ulaşabilir, ayrıntılı bilgi için EAGVS Tekirdağ ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Angola’ya Seyahat Etmek İçin Vize Gerekli mi, Tekirdağ

Afrika kıtasında yer alan Angola’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Angola’ ya yapacakları seyahat öncesinde vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Türkiye- Angola arasında herhangi bir vize muafiyet anlaşması yoktur bu nedenle pasaport ayrımı olmadan Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet, Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımızın Angola seyahati öncesinde vize almaları zorunludur.

Angola Vizesi Nasıl Alınır, Tekirdağ

Pasaport ayrımı yapmadan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize zorunluluğu kılan Angola’nın da her ülkenin olduğu gibi bir takım vize prosedürü bulunmaktadır. Yapılması istenilen işlemlerin zamanında ve eksiksiz olması oldukça önemlidir. Angola vize başvurusu öncesi ve sonrasında yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

Pasaportunuzun kontrolü: Pasaport bir vize başvurusu için en önemli belgelerden biridir o olmazsa hiçbir işleminiz gerçekleşemez. Pasaportunuzun yıpranmış olmaması önemlidir çünkü Angola vizesi dahil olmak üzere bir çok ülkenin vizesi pasaportunuza basılmaktadır.

Vize başvuru formunun doldurulması: Angola Büyükelçiliği’nin resmi sitesinde yer alan ve vize başvuru dosyanızın ilk sayfasını kapsayan bu formdaki bilgilerin tam ve doğru olmasına mutlaka özen gösteriniz, yanlış bir bilginin olması halinde vizenizin olumsuz sonuçlanma riski oluşabilir.

Gerekli belgelerin hazırlanması: Herhangi bir yurtdışı seyahatlerinde yapacağınız vize başvurularının tamamında sizlerden bir takım belge ve dokümanlar istenmektedir. Pasaportunuz, yapacağınız seyahatlerde kullanacağınız maddi kaynağı gösteren banka hesap dökümü, sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği gibi evraklar Angola vize başvurularınızda da istenmektedir. Fakat, bu belgeler seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkililerimizle iletişime geçerek şahsınız için gerekli olan belgelerin listesine ulaşabilirsiniz.

Harç ücretinin ödenmesi: Angola Başkonsolosluğuna ödenmesi gereken harç ücreti sonrası alacağınız dekont başvuru dosyanızda bulunacaktır. Harç ücretinin ödenmediği takdirde vize başvurunuz değerlendirilmeye alınmamaktadır.

Başvuru dosyanızın teslimi: Hazırlanan belgeler, doldurulan formlar, pasaportunuz, kısacası yapılan bütün işlemler tek bir dosya halinde Angola Büyükelçiliğine sunularak, sonuçlanması beklenecektir.

Yukarıda yazılı belli başlı işlemlerin tamamı, Euroasia GVS Tekirdağ yetkililerimiz tarafınca desteklenecek ve dosyanızın teslimi de yetkililerimiz tarafınca yapılacaktır. Gerekli olan belgelerinizin yetkililerimize ulaştığı gün içerisinde başvuru işlemleriniz en hızlı bir şekilde EAGVS farkı ile başlatılacaktır.

Angola Vize Başvuru Noktaları, Tekirdağ

EAGVS Tekirdağ şubesi olarak Angola vize başvuru işlemlerinde yetkili acentelerden birisiyiz rehberliğimizde hazırlanan başvurunuz tarafımızca yetkili mercilere iletilecektir. Angola vize başvurularının sonuçlandırılmasında herhangi bir bölge farkı bulunmamaktadır. Tek karar mercii Ankara’da ki Angola Büyükelçiliğidir. Bu sebeple yapılan başvurularınız Angola Ankara Büyükelçiliğine iletilmektedir.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

Resmi tatiller, Büyükelçilikte ki yoğunluk durumu, evraklarınızda ki eksiklikler, yanlışlıklar söz konusu olmadığı takdirde Angola vize başvurunuz 8-15 gün içerisinde açıklanacaktır. EAGVS Tekirdağ yetkililerimiz rehberliğinde yapacağınız vize başvuruları uzmanlarımızca destekleneceği için evraklarınızda herhangi bir yanlışlık veya eksiklik olması önlenerek, vizenizin en kısa sürede sonuçlanması adına çalışılacaktır. Her ne olursa olsun karar merci’nin Angola Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

Angola Vize Ücreti, Tekirdağ

2023 yılı vize ücretleri mesleki durumunuz ve seyahat amacınıza göre farklılıklar göstermektedir. EAGVS Tekirdağ yetkililerimiz ile iletişime geçerek güncel vize ücretlerini gösteren şemayı e-mail yoluyla talep edebilirsiniz. Sizlere iletilen tutar hizmet bedelimiz, Konsolosluk harç ve işlem ücretlerinin toplam tutarıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ticari seyahatlerde sizi davet eden yetkilinin en az 3 gün önceden davetiyenizin bir nüshasını ve bir beyanname dilekçesini Angola’ya giriş yapacağınız havalimanında bulunan göçmenlik bürosuna ibraz etmesi gerekmektedir.

Afrika ülkelerine seyahat etmeden önce mutlaka Sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlisi Sarıhumma aşı kartı sertifikanızı kontrol edecektir. Bu nedenle seyahatiniz süresince aşı kartınızı yanınızdan ayırmayınız.

Angola sıtma tehlikesi barındıran bir ülke olduğu için seyahatiniz öncesinde ilaç önlemi almanızı öneririz.

Angola ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';