x
Angola

Vize İşlemleri

Angola

Ankara Büyükelçiliği

Angola Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:   İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 616. Sokak No:16 Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06550  Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 428 27 70 - 71 - 74 – 75

Fax :  +90 312 428 27 72

E-posta Adresi:   info@embassyangolatr.org ,  angolavize@gmail.com

Web Adresi:  http://www.embassyangolatr.org/tr

 

Angola Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Angola Büyükelçiliği, elçilik hizmetlerini Çarşamba  09.00-16.00 saatleri arasında vermektedir.

Angola Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk birimi;

Pazartesi-Salı 09.00-15.00  saatleri arasında başvuruları kabul etmekte,

Perşembe ve Cuma günleri 09.00 ile 15.00 saatleri arasında evrak dağıtımını yapmaktadır. Büyükelçilik Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Angola Ankara Konsolosluğuna, başvurularınızla ilgili bilgi almak için mesai saatleri içinde +90 312 428 27 70 - 71 - 74 - 75  numaralı telefonlar ile doğrudan ulaşabilir veya e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Angola Büyükelçiliği randevu sistemi ile çalışmaktadır. Büyükelçiliğe vize başvurusu yapmadan önce angolavize@gmail.com e-posta adresi üzerinden randevu almanız gereklidir.

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, yanınızda kimliğinizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınız  mutlaka bulunmalıdır.

Angola Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara Angola Büyükelçiliği Angola Cumhuriyetinin Türkiye’deki yegâne temsilciliği olup, bölge ayrımı gözetmeksizin bütün illerden yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Angola Ankara Büyükelçiliği Bursa, Antalya, Tekirdağ, İstanbul, Isparta, İzmit, Zonguldak, Edirne, Eskişehir, Sinop, Karabük, Amasya, Çanakkale, Yalova, Samsun, Düzce ve Bilecik ile Afyon, Ankara, İzmir, Ağrı, Gaziantep, Artvin, Van, Mersin, Diyarbakır, Adana, Denizli, Mardin, Aydın, Hatay, Konya, Trabzon, Kayseri, Erzurum, Urfa ve   Rize gibi Türkiye’nin farklı şehirlerine hizmet vermektedir. 

Angola vize başvurusu Ankara

Angola ve Türkiye arasında vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır. Bundan dolayı Türkiye’den Angola Cumhuriyetine seyahat edecek Siyah (Diplomatik), Gri(Hizmet) Yeşil (Hususi) ve Bordo (Umuma Mahsus)  pasaport sahibi tüm Türk vatandaşlarının, Angola vizesi almaları zorunludur. 

Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu kişiler, konsolosluğun belirlediği vize başvuru evraklarını hazırlayarak, önceden almış oldukları randevu gün ve saatinde vize başvurularını yapabilirler.

Angola Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Angola Ankara Büyükelçiliği, diplomatik misyonu ile Türkiye’de Angola devletinin ulusal menfaatlerini gözetmekle sorumludur. Bu kapsamda iki ülke arasında karşılıklı siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi için Angola Dışişleri Bakanlığının belirlemiş olduğu politikalar doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır.

Angola Ankara Büyükelçiliği, teşkilat yapısı içinde bulunan konsolosluk birimi ile Türkiye’de yaşayan Angola vatandaşlarına, ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmak ve onların vatandaşlık haklarını korumakla mükelleftir.

Türkiye’de yerleşik Angola vatandaşlarının konsolosluk kayıtlarının yapılması, yeni kimliklerinin çıkarılması, pasaport yenilemeleri, noterlik hizmetleri, evlilik kayıtları, çocuk doğumu ve ölüm sonrasında yapılması gereken vatandaşlık işlemleri, Angola Ankara Konsolosluğunun resmi görevleri arasındadır.

Ayrıca , Angola’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin vize işlemlerini yürütmek, Angola Ankara Büyükelçiliğinin diğer konsolosluk görevlerindendir.

Angola Vize Başvuru Formu Örneği

Biçimini ve içeriğini Angola Büyükelçiliğinin belirlediği Angola vize başvuru formu, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir. Konsolosluk form üzerinden sizin bireysel kimlik bilgileriniz ile Angola’ya yapacağınız seyahatiniz hakkında bilgiler talep etmektedir.

Sizden istenen adınız ve soyadınızı, aile bilgilerinizi, adres, seyahat ve pasaport bilgilerinizi, form üzerine okunaklı bir şekilde kayıt etmelisiniz. Vize başvuru formunu doldururken Portekizce,  İngilizce ve Türkçe dil seçeneklerinden her hangi birisini kullanabilirsiniz. Lütfen form üzerinde beyan etmiş olduğunuz bilgilerinizin doğru ve güncel bilgiler olmasına dikkat ediniz.

Biometrik ölçülerde çekilmiş fotoğrafınızı vize başvuru formuna yapıştırdıktan sonra formu imzalamayı unutmayınız. Forma atmış olduğunuz İmzanızın, pasaportunuzdaki imzaya benzerliği hususuna, konsolosluk görevlileri dikkat etmektedir.

Vize başvuru formunda belirtilen bilgiler diğer başvuru evraklarındaki bilgileri desteklemelidir. Çelişkili ifadeler başvurunuzun red edilmesine yol açabileceği için formu dikkatli doldurmanızı öneririz.

Angola vize başvuru formu İçin tıklayınız.

Angola vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvuru evraklarınız ile Angola Konsolosluğuna yapılan Angola vize başvurunuz, ortalama 5 günlük bir zamanda sonuçlanmaktadır. Ancak başvurulan vize türüne ve talep edilen süreye bağlı olarak sonuçlanma süresi farklılık gösterebilir. Bununla beraber, resmi tatiller öncesi konsoloslukta oluşabilecek sıkışıklıklar ve konsolosluktan yapılabilecek ek evrak talepleri de bu sürece etki eden hususlardandır.

Angola Ankara Konsolosluğu vize başvurularını1 ay öncesinden kabul etmektedir. Öngörülemeyen aksaklıkların seyahat planınızı etkilememesi için bu imkândan faydalanmakta fayda vardır.

Angola Vize Ücreti 2023

Angola vize ücreti, başvurulan vizeye ve talep edilen vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Başvurduğunuz vize için konsolosluk harcını yatırarak, ödeme belgesini başvuru dosyasına koymanız zorunludur. Başvurunuzun işleme alınması için bu gereklidir. Ayrıca, konsolosluk vize harcına ek olarak, yetkili acenteler ve aracı kurumlar sundukları hizmete karşılık ücret talep edebilmektedirler.

Angola Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri

Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyet’inin resmi tatilleri ve bayramlarında kapalı olduğu için konsolosluk hizmeti vermemektedir.

 • 1 Ocak New Year's Day/Yeni Yıl
 • 21 Şubat Karnaval
 • 8 Mart Uluslararası Kadınlar Günü
 • 23-24 Mart Güney Afrika Kurtuluş Günü
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 21- 24 Nisan    Ramazan Bayramı/23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs         Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs        Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 28 Haziran-2 Temmuz Kurban Bayramı 
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 17 Eylül Ulusal Kahraman Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 2-3 Kasım Bütün Ruhlar Günü
 • 11 Kasım Bağımsızlık Günü
 • 25 Aralık Noel günü

Angola Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Angola ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu