x
Angola

Vize İşlemleri

Angola

Telefon/Faks

+90 (850) 241 09 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Angola Vize Başvuru, Adana

Euroasia Angola Vize Başvuru, Adana Ofisimize Hoş geldiniz,

Başkenti Luanda olan ve yaklaşık 29,2 milyon nüfusa sahip orta Afrika bölgesinde yer alan Angola bir sahil ülkesidir. Namibya, Zambiya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti Angola’nın komşu ülkeleridir.

Adana ve çevresinde ikamet eden kişiler Angola vize başvurunuzu Adana şubemize +90 (850) 241 09 50 telefon numarası ya da adana@eagvs.com mail adresinden müşteri temsilcinize ulaşarak yapabilirsiniz. Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Mardin, Kilis, Malatya illerinde ikamet eden yolcularımızda bize ulaşabilirler.

Angola Adana İçin Vize Şartları Nelerdir?

Angola’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil ) , hizmet (gri ) , diplomatik (siyah ) pasaporta sahip tüm vatandaşlarımız vizeye tabidir.

Angola vize başvuru işlemleri için tüm Türkiye;  Ankara üzerinden başvuru yapabilmektedir ve parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Ankara Angola konsolosluğundan başvuru yapabilmek için randevu alınması gerekli olup gerekli belgelerin ve başvuru formunun hazır olması şarttır.

Adana ve çevre illerde ikamet eden yolcularımız evraklarını hazırladıktan sonra ofisimize ulaştırması durumunda evraklarınızın kontrolü, evrakların hazırlanması ve başvuru formunun doldurulması Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz tarafından yapılacaktır. Ayrıca Ankara’da parmak izi verebilmeniz için size uygun bir tarihe randevu alınacak ve sizleri Ankara’da operasyon ekibimiz karşılayarak gerekli yönlendirmeleri sağlayacaktır.

Angola Vize Türleri

Angola vize türleri ve özellikleri aşağıda bilginize sunulmuştur. Angola Vize Başvuru, Adana ofisimizle iletişime geçerek özel bir durumunuz ya da kategorinizle alakalı aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Angola Ticari ve Ziyaret Vizesi

Davetiye olma zorunluluğu olan kısa süreli iş veya toplantı gibi firma ziyaretinde bulanmak için seyahat etmeniz gerektiği durumlarda başvuru yapabileceğiniz vizedir. Angola ticari vize davetiyenize göre çok girişli ya da tek girişli olarak verilir ancak bu bir oturum hakkı değildir.

Angola Kısa Süreli Vize

Angola’ya 7 günü geçmeyecek seyahatlerde bulanacak olan kişiler kısa süreli vize başvurusunda bulunmalıdır. Kısa süreli vize alan kişilerin 3 iş günü içerisinde Angola’ya seyahat etmesi gereklidir.

Angola Çalışma Vizesi

Angola’ya belirli süre çalışmak ve yaşama hakkı almak isteyen kişiler çalışma vizesine başvuru yapmalıdır. Çalışma vizesine başvuru yapabilmek için Angola’daki firmanın gerekli izinleri almış olması kontrat, elçiliğe yazılmış davet mektubu, hekim onaylı sağlık mektubu, beyanname, özgeçmiş, opinion belgesi, faaliyet belgesi, permit ve dar belgelerini sunmuş olması gereklidir. Bu belgeler olmadan çalışma vizesi başvurusunda bulunamazsınız.

Angola Yatırımcı Vizesi

Angola’da belirli bir şirkete ortak olmak ya da şirket açılışı yapmak isteyen kişileri belirli şartları sağlaması ile birlikte başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize şartları ve evraklar ile süreç hakkında detaylı bilgiyi Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Çünkü yatırımcı vizeleri yapacağınız iş ya da durumunuza göre farklılık göstermektedir.

Diplomatik vize

Angola Vize Türleri içinde genel bazda ayrıcalıklı diye tabir edebileceğimiz vize türüdür. Dış işleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen kişiler görevlendirildiğine dair yazı ile Büyükelçiliğe başvuru talebinde bulunabilirler.

Angola Adana Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Angola Adana Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Angola Büyükelçiliği tarafından incelenmekte ve kategorinize ve sürenize göre prosedür takip edilmektedir.

Angola vize başvurusunda bulunabilmek için mutlaka davetiyeniz olmalı ve davetiye Angola Büyükelçiliği’ne hitaben yapılmalıdır. Angola’daki davet eden firma tarafından gidiş/dönüş tarihi ve seyahat amacı belirtilerek davetiyenin hazırlanarak maille iletilmesi yeterlidir. Davetiyesiz başvuru kabul etmediği için davetiyede yer alan bilgilerde önemlidir. Bu nedenle davetiyeniz ulaştığında Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilcinizin kontrol edip size gerekli geri bildirimleri sağlaması başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemli bir kaynaktır.

Angola Büyükelçiliği Pazartesi ve Salı günleri başvuru taleplerini almaktadır. Bu yüzden size uygun bir tarihe randevu alıp planlarınızın aksamamasını sağlayabiliriz. Bizim için öncelikli olan işlerinizin aksamadan vize işleminin kısa sürede yapılmasıdır. Vizeniz için davetiye dışında genel istenen belgeler ise şu şekilde sıralanacaktır.

Angola Vizesi Genel Evraklar

 • Pasaport (seyahat sonrası en az 9 ay geçerli ve en az 2 boş sayfası olmalı)
 • 2 Adet biometrik fotoğraf (4x5 cm, fon beyaz)
 • Uçak ve otel rezervasyonu
 • Sarıhumma aşı kartı (orijinali ve geçerliliğini gösteren sayfanın fotokopisi A4 kâğıda basılmalıdır)
 • Davetiye  (Angola’da faaliyet gösteren firma ya da kurumdaki yetkili bir kişi tarafından düzenlenen ticari davetiye)
 • Davetiye gönderen Angola şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi
 • Şirket evrakları (Güncel 3 aylık faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası)
 • Şirket dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına Angola Büyükelçiliği'ne hitaben İngilizce olarak kaleme alınması gereken vize talep dilekçesi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır. Dilekçede gidiş amacı detaylı olarak belirtilmelidir)
 • Angola şirketinin ticaret sicil gazete fotokopisi (DIARIO DA REPUBLICA)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için resmi oturum belgesi (En az 6 ay geçerli, orijinali ve fotokopisi)
 • Angola vize başvuru ve konsolosluk harcı 200 Dolar’dır. Ziyaret süreniz ve kategoriniz harcın belirlenmesinde esas alınır.

Turistik Vize Evrakları için tıklayınız.

Ticari vize evrakları için tıklayınız.

Angola Vizesi Diğer Şartlar

Angola vize başvurusunda davetiye kadar şahsi dilekçede önemlidir. Şahsi dilekçe sizin tekrar ülkeye geri döneceğinizi taahhüt eden iyi niyet mektubudur. Bu nedenle gidişi dönüş tarihleriniz ve gidiş amacınız yazmalı ve bunu evraklarla doğru orantılı olarak yürütmelisiniz. Yani konsolosluğa vereceğiniz tüm evraklar birbirinizi teyit eder nitelikte olmalıdır. Davetiyede de olduğu gibi Angola Büyükelçiliği’nin dikkatine yazılmalıdır.

Angola Adana Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler  kategorinize uyumlu listenizi Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilerimize ulaşarak alabilir ve başvurunuzu dosyanız tam, doğru ve talep edilen şekilde teslimini gerçekleştirmek için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bazen konsoloslukların özel durumları ya da Türkiye ile olan ilişkileri randevu durumlarını etkileyebilmektedir bu nedenle müşteri temsilcinizin size başvuru zamanı ile alakalı gerekli yönlendirmeleri yapması sizin için faydalı olacaktır.

Angola vize başvuru işlemleri parmak izi vermenizden itibaren 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreye konsolosluğun resmi tatilleri, özel izinler ve yabancı pasaport sahipleri dâhil değildir. Seyahat tarihinizi belirledikten sonra mutlaka Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek en erken randevu tarihi hakkında bilgi almanız seyahatinizin yetişmesi için önemlidir.

Angola Adana için Vize Başvuru formu nasıl doldurulur?

Angola Adana için Başvuru Formu nasıl doldurulur? Genel olarak ofislerimize gelen temel sorulardan biri.

Başvuru formu tüm ülkelerin vize başvurusu için önemli belgelerden biridir. Başvuru durumunu da etkileyebilecek özelliğe sahip asıl evraktır. Başvuru formunda eksik bilgi vermeniz ya da sunduğunuz evraklar ile tutarsız bilgiler yazmış olmanız sizin seyahatiniz ile alakalı yanlış beyanda bulunduğunuzu gösterecektir ve ülkeye geri döneceğinize inanmadıkları noktada vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Profesyonel kişilerden destek almanız ve vize başvuru formunuzun da bilinçli doldurulması sizin için önemli olacaktır.

Angola’ya Seyahat Edecek Kişiler İçin Önemli Bilgiler

 • Büyükelçilik vize bölümüne eşya alınmamaktadır; bu nedenle yanınızda çanta vs. ile giriş yapamıyorsunuz.
 • Angola vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda konsolosluğa ödediğiniz ücret iade edilmemektedir.
 • Seyahatinizden 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olduğunuzu gösterir belgeyi ve uluslararası aşı sertifikanızı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız gereklidir.
 • Angola’ya giderken yolcu beraberinde taşınabilir azami para 5.000 ABD dolarıdır. Havaalanlarında bunun ile alakalı denetim yapılmaktır.
 • Angola konsolosluğu yeterli bulmaması halinde sizlerden ek belge talep edebilir. Bu durumda sonuçlanma süresi özel koşullar nedeniyle uzayabilir.

Gerek Angola vizesi başvuru formu doldurumunda, gerek kategori seçiminizde, gerek vize ücretinizi hesaplamada vize işlemlerinizin her anında Angola Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz yanınızda olacaktır. Vize ciddi bir iştir. Profesyonel ve deneyimli ekiplerle çalıştığınızda işinizin nasıl kolaylaştığını ve zaman tasarrufu yaptığınızı daha net far edeceksiniz.

Keyifli Seyahatler…

Euroasia Angola Vize Başvuru, Adana Ofisi

Telefon

+90 (850) 241 09 50

E-Posta

adana@eagvs.com

Angola ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';