x
Orta Afrika Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Euroasia vize servisimiz aracılığıyla ikamet ettiğiniz bölgeden, Konsolosluğa şahsen gelme zorunluluğunu bulunmaksızın Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Orta Afrika Cumhuriyeti turistik amaçlı vize başvurularınız konusunda Afrika ülkeleri vize işlemleri konusunda deneyimli yetkililerimizle iletişime geçebilir, hızlandırılmış vize işlem hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımızın tümü Orta Afrika Cumhuriyeti vizesine tabidirler.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri hakkında güncel bilgiye erişmek için Euroasia Global Visa Services İstanbul vize işlem ofisiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Fransa Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Euroasia olarak OAC vize başvurularınızı şahsen başvuru merkezinde bulunma zorunluluğu olmaksızın en kısa sürede tamamlamaktayız.

Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Orta Afrika Cumhuriyeti turistik vize işlemlerinizi bulunduğunuz bölgeden zahmetsizce vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Euroasia ailesi olarak, İstanbul ve İstanbul çevresindeki illerin dışında Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri vize işlemleri Ankara,  Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri İzmir, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri vize işlemleri Muğla, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Bursa,  Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Edirne, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Antalya başta olmak üzere yetki alanı kısıtlaması olmaksızın Türkiye’den yapılan tüm vize başvurularını kabul etmekteyiz ve vize işlem takibinizi yapmaktayız.

Orta Afrika Cumhuriyeti Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinde kullanacağınız pasaport en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Pasaportta iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Afrika vize başvurularında kullanılacak olan fotoğrafların arka fonu beyaz olmalı ve fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır.

2 Adet Başvuru Formu

Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formunu buradan bilgisayarınıza indirerek doldurabilirsiniz.

İş Yeri Dilekçesi

Orta Afirka vizesi başvurusunda bulunacak kişi Türkiye’de çalışan veya işveren ise bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı şekilde hazırlanmış iş yeri izin dilekçesini sunmalıdır. Dilekçe şirket yetkilisi tarafından şahsen Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Çalışanın işe başlama tarihi ve seyahati sırasında işte izinli olacağı tarihler yer almalıdır.

Sarı Humma ve Menenjit Aşı Sertifikası

Sarı Humma ve Menenjit aşı sertifikalarını başvuru esnasında sunma zorunluluğu bulunmazken, Orta Afrika ülke girişinde sınır polisleri tarafından sorulmaktadır.

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa’dan Hızlı Başvuru

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa’dan hızlı başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Euroasia vize servisinin merkez ofisi İstanbul’da bulunmaktadır. Ankara, Edirne ve Bursa’da da ofislerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz evraklarınızı ikamet ettiğiniz bölgedeki vize servisimize elden dilerseniz Afrika ülkeleri vize başvurularının yürütüldüğü merkez ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınızı teslim aldığımızda işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatmaktayız, işleminiz sonuçlandığında pasaportunuzu belirttiğiniz ikamet adresinize göndermekteyiz. Afrika vize başvurularını evinizden zahmetsizce tamamlayabilmeniz adına hizmet vermekteyiz.

Orta Afrika Vize Başvurularından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) ve Diplomatik pasaport hamilleri Orta Afrika Cumhuriyeti vizesine tabidir.

Vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde Sarı Humma aşısı yaptırmaları ve aşı kartlarıyla ülkeye giriş yaptırmaları gerekmektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatlerden önce menenjit, tifo, tetanos ve hepatit aşılarının yaptırılması da tavsiye edilmektedir.

İklim ve çevre koşulları nedeniyle sıtma tehlikesine karşı temkinli olunmalıdır.

Orta Afirka’ya yapacağınız seyahat öncesinde sıtma ilacının beraberinde götürülmesi gerekmektedir. Hastalığın belirtilerinin tespit edildiği takdirde sıtma ilacı kullanılmalıdır.

Dışişleri Bakanlığımız Orta Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızı ülkenin bazı bölgelerinde gözlenen olaylardan dolayı güvenlik konusunda tedbirli olmaları konusunda uyarmıştır.

Seyahat amacınıza ve kişisel kriterlerinize uygun olarak iletişim hattımızdan destek alabilir veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinde Afrika seyahatinizde ihtiyacınız olan Orta Afrika vizesine dair sorularınızı yöneltebilirsiniz.

daha fazla göster

Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES