x
Orta Afrika Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne yapacakları seyahatlerde Türkiye vatandaşları pasaport ayrımı olmaksızın vizeye tabidir. Euroasia GVS olarak Türkiye’de ikamet ettiğiniz ilden, Orta Afrika Konsolosluğuna şahsen gelme zorunluluğunuz olmaksızın Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

OAC ticari vize başvuruları ve tüm Afrika ülkeleri ticari vize başvuruları konusunda tecrübeli yetkililerimizle iletişime geçebilir, hızlandırılmış vize işlem hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

T.C. Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlarımızın tümü Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerine tabidir.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri hakkında en güncel bilgiye erişmek için Afrika departman yetkilimizden Afrika vize ücreti ve 2023 yılına ait güncel evrak listesini talep edebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Fransa Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Euroasia olarak OAC vize başvurularınızı şahsen başvuru merkezinde bulunma zorunluluğu olmaksızın en kısa sürede tamamlamaktayız.

Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemlerinizi ikamet ettiğiniz bölgeden en hızlı ve güvenilir şekilde Euroasia aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Euroasia ailesi olarak, İstanbul ve İstanbul çevresindeki illerden yapılan vize başvuruları dışında, Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri vize işlemleri Ankara,  Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri Adana, Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri vize işlemleri İzmir, Orta Afrika Cumhuriyeti  ticari vize işlemleri Bursa,  Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri Edirne, Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri Antalya, Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vize işlemleri Denizli başta olmak üzere bölge ayrımı gözetmeksizin Türkiye’den yapılan tüm vize başvurularını kabul etmekteyiz ve vize işlem takibinizi yapmaktayız.

Orta Afrika Cumhuriyeti Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Davet mektubu

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki evsahibi kuruluş veya sponsorun, başvuru sahibi ile olan iş ilişkisini tanımlar davet mektubu sunulmalıdır. Davet mektubu ayrıca başvuru sahibinin Orta Afrika Cumhuriyeti'ne seyahat etme amacını açıklayıcı nitelikte bilgileri içermelidir. Buna ek olarak, mektupta başvuru sahibinin Afrika Cumhuriyeti'ndeki kalış süresini, kalacak yerini ve ev sahibi kuruluşun adı ve iletişim bilgileri de belirtilmelidir.

Pasaport

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinde kullanacağınız pasaport en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.

Pasaportta iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Afrika vize başvurularında kullanılacak olan fotoğrafların arka fonu beyaz, renkli olmalı ve pasaport ebatlarında olması gerekmektedir. Fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır.

2 Adet Başvuru Formu

Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formunu buradan bilgisayarınıza indirerek doldurabilirsiniz.

İş Yeri Dilekçesi

Orta Afirka vizesi başvurusunda bulunacak kişi Türkiye’de çalışan veya işveren ise bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı şekilde hazırlanmış iş yeri izin dilekçesini sunmalıdır. Dilekçe şirket yetkilisi tarafından şahsen Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Çalışanın işe başlama tarihi ve seyahati sırasında işte izinli olacağı tarihler yer almalıdır.

Dilekçede Orta Afrika Cumhuriyeti ziyaretinin amacı da açıkça belirtilmelidir. Ticari mektupta, başvurandan kimin finansal açıdan sorumlu olacağı bilgisi yer almalıdır ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren ticari kuruluşa dair detaylı iletişim bilgilerini de içermelidir.

Sarı Humma ve Menenjit Aşı Sertifikası

Sarı Humma ve Menenjit aşı sertifikalarını başvuru esnasında sunma zorunluluğu bulunmazken, Orta Afrika ülke girişinde sınır polisleri tarafından sorulmaktadır.

Seyahati Destekleyici Belgeler

Orta Afrika’ya yapacağınız iş gezilerinizde uçak ve otel rezervasyonlarınızı sunmanız gerekmektedir. İsteğiniz halinde uçak ve otel rezervasyonlarınızı seyhaat tarihlerinize göre yapmaktayız.

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana Hızlı Başvuru

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne İzmir, Gaziantep, Antalya ve Adana’dan hızlı başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Euroasia vize servisinin merkez ofisi İstanbul’da bulunmaktadır. Ankara, Edirne ve Bursa’da da ofislerimiz bulunmaktadır. İzmir, Gaziantep, Antalya ve Adana’da işortaklarımız bulunmaktadır.  Dilerseniz evraklarınızı ikamet ettiğiniz bölgedeki başvuru servisimize elden şahsen veya üçüncü bir kişi aracılığıyla teslim edebilir; dilerseniz Afrika ülkeleri vize başvurularının yürütüldüğü İstanbul merkez ofisimize kargo ile gönderebilir, sorularınızı da Afrika departmanı yetkilimize çağrı merkezi hattımız veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden yöneltebilirsiniz. Evraklarınızı teslim aldığımızda işlemlerinizi başlatmaktayız ve size bilgi vermekteyiz. Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu belirttiğiniz ikamet adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Orta Afrika Cumhuriyeti ticari vizesi hızlı başvuru için bizi arayabilir veya mail adresimiz (help@eagvs.com) üzerinden vize talebi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz OAC güncel vize ücretini içerir bilgi e-mailini de talep edebilirsiniz. 

daha fazla göster

Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES