x
Orta Afrika Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport ayrımı olmaksızın Orta Afrika Cumhuriyeti’ne yapacakları seyahatlerde vizeye tabidirler. Euroasia olarak Türkiye’de ikamet ettiğiniz ilden, Orta Afrika Konsolosluğuna şahsen gelme zorunluluğunuz bulunmaksızın Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamaktayız. Orta Afrika Cumhuriyeti aile/arkadaş/akraba ziyaret vizesi başvurularınız için yetkililerimizle iletişime geçebilir, kolaylaştırılmış vize işlem hizmetimizden yararlanabilirsiniz.  Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuruları hakkında en güncel bilgiyi edinmek için yetkilimizden Afrika Cumhuriyeti vize ücreti 2023 yılına ait güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Türkiye vatandaşları Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinde Fransa Büyükelçiliğine akreditedir. Euroasia olarak Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvurularınızı şahsen başvuru merkezinde olma zorunluluğu olmaksızın en hızlı şekilde sizin adınıza tamamlamaktayız.

Tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS olarak  Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri vize işlemleri İstanbul,  Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Ankara, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri  Adana, Orta Afrika Cumhuriyeti  vize işlemleri Bursa,  Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Bolu, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Edirne, Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri Konya başta olmak Türkiye’nin her ilinden yapılan Afrika  vize başvurularını kabul etmekteyiz ve vize işlem takibinizi yapmaktayız.

Orta Afrika Cumhuriyeti Ziyaret Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemlerinizde sunacağınız evrakların son 3 ay içinde temin etmiş olmanız gerekmektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formunu buradan indirebilirsiniz. Orta Afrika Cumhuriyeti vize başvuru formunu indirdikten sonra yazdırıp, imzalayarak vize iletebilirsiniz.

Pasaport

OAC vize başvurularınızda kullanacağınız pasaportların en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Son 6 içinde çekilmiş, beyaz arka fona sahip, pasaport ebatlarında, 2 adet renkli fotoğraf ibraz edilmelidir.

Seyahati Destekleyici Belgeler

Orta Afirika’ya planladığınız seyahatiniz için uçak rezervasyon dokümanlarınızı sunmanız gerekmektedir. Uçak rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.

Sarı Humma ve Menenjit Aşı Sertifikası

Güncel Sarı Humma Aşı sertifikasının bir kopyası sunulmalıdır. Aşı sertifikasının aslı seyahati süresince başvuru sahibinin yanında bulunmalıdır.  

Sarı Humma ve Menenjit aşı sertifikalarını başvuru esnasında sunma zorunluluğu yoktur, ancak dosyanıza sertifikanın fotokopisini dosyanıza eklemenizde fayda vardır. Aşının seyahatten önce yapılması zorunludur, Orta Afrika ülke girişinde aşı sertifikası sınır görevlileri tarafından talep edilmektedir.

Davet Mektubu

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde ikamet eden davet sahibinden davet mektubu temin edilmelidir. Mektup Orta Afrika Cumhuriyeti temsilciliklerine hitaben davet sahibi tarafından yazılmalıdır. Davet mektubu davet sahibinin pasaport veya Afrika Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

Mektupta başvuru sahibinin Afrika Cumhuriyeti’nde konaklayacağı süre ve davet sahibinin ikamet adresi de yer almalıdır.

İş Yeri Dilekçesi

Orta Afrika vize başvurusunda bulunacak kişi Türkiye’de bir şirkete bağlı olarak çalışıyorsa veya işverense iş yeri dilekçesi sunması gerekecektir. İş yeri dilekçesi Türkiye’deki şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından şahsen, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne hitaben yazılmalıdır. Dilekçe, başvuru sahibinin işe başlama tarihi ve seyahati sırasında işte izinli olacağı tarihleri de içermelidir.

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Edirne, Tekirdağ, Bodrum, İzmir’den Hızlı Başvuru

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Edirne, Tekirdağ, Bodrum ve İzmir başta olmak üzereTürkiye’nin her ilinden vize servisimiz aracılığıyla hızlı başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Afrika vize işlemlerinizi yürütürken başvuru merkezinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Sizin adınıza başvuru evraklarınızın kontrolünü yaparak,  Afrika Cumhuryeti vize başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Dilerseniz Afrika ülkeleri vize başvurularının yürütüldüğü İstanbul merkez ofisimize evraklarınızı kargo ile göndermeniz halinde başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız. Afrika Cumhuriyeti vize başvurunuz neticelendiğinde pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz ikamet adresinize kargo ile iletmekteyiz.  

Orta Afrika Cumhuriyeti aile/arkadaş/akraba ziyaret vize başvurularınız için bizi arayabilir veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmenizin ardından yetkilimiz Afrika Cumhuriyeti vize ücretini ve güncel prosedürlerini içerir bilgi e-mailini sizinle paylaşacak, sorularınızı yanıtlayacaktır. İyi yolculuklar dileriz… 

daha fazla göster

Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';