x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

Suudi Arabistan Vatandaşlarına Çin Vizesi

B.Y 14/04/20, 13:06
Merhaba buraya yatırımcı olarak gelen Suudi Arabistan vatandaşlarına Çin vizesi alabilir miyiz? Kendisini oturumu var ülkesine gidip alması uzun sürecek o kadar vaktimiz yok Türkiye’den almak istiyoruz buradan şartlar mı kolay? Nasıl alabiliriz ülkesine dönmeden. Siz yardımcı olur musunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Barış Bey, Türkiye’den Çin’e seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu Arabistan pasaportuna Çin vizesi ikamet izni olan kişiler için başvuru yapabiliyoruz. Çin vizesi alabilmemiz için öncelikle kendisinin adına davetiye gelmesi gereklidir. Çin vize başvurularında kişilerin ismine davetiye gelmesi gerekir ve bu davetiye ile kişi çalıştığı yerden birtakım evraklar hazırlaması gerekmektedir. Türkiye’den Çin için genellikle ticari vize alınır iş insanları çoğunlukla ticari amaçlar için seyahat etmektedir. Bireysel turistik vize başvurusu yapılamıyor ancak grup L vizesi ile turistik amaçlı gidilebiliyor buda genellikle ticari, toplantı görüşme amaçlı gidenler için uygun bir vize türü değildir. Mutlaka davetiye istemeniz gereklidir eğer görüştüğünüz firmanız var ise vize başvurunuz için davetiye talebinde bulunabilirsiniz.

Arabistan Pasaportuna Çin Vizesi

Euroasia Çin vize uzmanlarımız tavsiyesi Belediye onaylı barkodlu davetiye temin edilmesidir. Arabistan pasaportuna Çin vizesi alabilmeniz için davetiye türlerinden birini temin edilmesi gerekir. Kendisinin pasaportunu şuan inceleyemediğimiz için net bilgi veremiyoruz ancak eğer daha önce Çin vizeleri alıp kullandıysa kendisi davetiye konusunda şartlar değişiklik gösterebilir, şirket davet mektubu ile de başvuru yapılabilir. Çin Hükümeti vize uygulamalarında daha sorunsuz ve hızlı dönüşler alabilmek için belediye onaylı davetiyeden alınmasını tavsiye etmekteyiz. Türkiye’de en az 1 yıl geçerli çalışma izni oturum hakkı varsa buradan başvuru yapılabilir. Henüz davetiye istemediyseniz Euroasia Çin vize uzmanlarımızla görüşüp davetiye konusunda bilgi alabilirsiniz davetiyeniz geldikten sonra hazırlanacak size ve davetiyenize uygun evrak listesi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Vize sonuçlanma süreleri bahsettiğimiz gibi gelen davetiyeye göre ve kişinin önceki vizelerine göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurunuz için 2-3 gün sonrasına alınan randevudan sonra resmi davetiye ile 7 iş günü diğer davetiyeler ile başvurulduğunda daha uzun sürede sonuçlanabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu olarak ikamet ettiği için başvuru araştırmaya takılabilir ek evrak istenebilir, konsolosluk birebir görüşme talebinde bulunabilir dolayısıyla bunlar süreci uzatabilir. Suudi Arabistan vatandaşlarına Çin vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

suudi arabistan vatandaşlarına çin vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES