x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

Suriye Vatandaşlarına Çin Vizesi

M.A 13/04/20, 14:18
Suriye vatandaşlarına Çin vizesi başvurusu siz yapabiliyor musunuz? Yoksa direkt olarak konsolosluğa mı gitmeleri gerekiyor. Yanımızda çalışan bir arkadaşımız var şuan Suriye vatandaşı yakında Türk pasaportu çıkartabilir ama o kadar vaktimiz yok. Çin vizesi almamız gerekiyor hangi evrakları hazırlamamız lazım onun için bunla ilgili hizmet veriyor musunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Muhammed Bey, Çin’e seyahat edecek Suriye vatandaşlarının vize başvuru işlemleri için hizmet vermekteyiz. Ancak kendilerinin Türkiye’de çalışma izinlerinin olması gerekmektedir. Resmi olarak sigortalı çalışanınız ise çalışma izni kartıyla başvuru yapabiliyoruz. Kendisi için öncelikle eğer Çin’de iletişim halinde olduğunuz firma, kurum varsa kendilerinden davetiye istemeniz gerekmektedir. Çin Hükümeti Türkiye’den davetiyesiz başvuru kabul etmemektedir. Çin’e ticari vizeler için mutlaka davetiye sahip olunması zorunludur. Kendisinin daha önce Çin vizesi yoksa daha sağlıklı olabileceğinizi tavsiye edebileceğimiz firmanızın bağlı olduğu belediyeden barkodlu resmi davetiye çıkartmalarını istemenizi tavsiye ediyoruz. Bu tip davetiyelerde konsolosluk barkodu okuttuğunda davetiyeniz onaylı ve hatasız ise konsolosluk vize alma şansınız daha yüksek olacaktır. Ancak yine de konsolosluk ek evrak isteyebilir, süreye uzatabilir, görüşmeye çağırabilir veya uygun görürse ret verebilir. Siz yine de barkodlu davetiyeden isteyebilirsiniz nihai kararı konsolosluğun inisiyatifindedir.

Suriyelilere Çin Vizesi

Başvurular için ticari evrak listesi tarafınıza iletmeden önce gelen davetiyenizi bizlere iletebilirsiniz. Suriyelilere Çin vizesi için gelen davetiye ve kişinin çalışma durumunu uygun evrak listesi ve vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Vize talep dilekçesi konsolosluğun talep ettiği formatı Euroasia Çin vize temsilcilerinizden isteyebilirsiniz. Tüm evraklarınız hazır olduğunda tarafımıza kargo yoluyla iletebilirsiniz evraklarınız başvuruya hazır hale getirilir ve kendisini için randevu alınır. Randevu günü parmak izi vermesi gerekir bu vereceği parmak izi vize sistemlerinde beş yıl kayıtlı kalacaktır ve pasaport değiştirmediği sürece sonraki vizeleri için şahsen gelmesine gerek kalmadan tüm işlemlerini tarafımızdan tamamlatabilecektir. Çin Hükümeti Türkiye’den yapılan vize başvurularına genellikle üç ay tek girişli vize vermektedir. Bu vize ile üç ay içerisinde istediği zaman seyahat edebilir kalış gün sayısı gelen davetiye ve konsolosluğun inisiyatifinde göre değiştiği için vizenizi teslim aldığınızda görebileceksiniz. Resmi davetiye yanında karşı taraftaki firmadan antetli kaşeli olarak vize davet mektubu istemenizi tavsiye ediyoruz bu vizenizin kalış gün sayısının belirlenmesi etkili olacaktır. Genellikle 10-15-20 gün kalış hakkı tanımaktadır.

Suriye vatandaşlarına Çin vizesi alacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar, başvuru için yabancı uyruklu kişilerin ödemesi gereken harç tutarı ve diğer tüm detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

suriye vatandaslarına cin vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES