x
Çin vize başvuruları için resmi davet yazısının temin zorunludur. Davetiye hakkında detaylı bilgiler için arayın.

Çin Vize Davetiyesi

Çin vize başvuruları için resmi davet yazısının temin zorunludur. Davetiye hakkında detaylı bilgiler için arayın.

Devamı
İlk defa Çin vize başvurusunda bulunacaksanız sizleri parmak izi beyanına davet edeceğiz. Randevu tarihini sizlerin onayına sunacağız.

İlk Çin Vize Başvurusu

İlk defa Çin vize başvurusunda bulunacaksanız sizleri parmak izi beyanına davet edeceğiz. Randevu tarihini sizlerin onayına sunacağız.

Devamı

Çin Vize Başvurularında Yeni Dönem Başladı! 

1) Çin Büyükelçiliğinin yayınladığı duyuruya göre Çin vize başvuru randevu günü online sistem üzerinden alınacak ve vize başvuru formu online olarak doldurulacaktır.

2) Çin Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafından ticari amaçlı vize başvurusu yapacaklar için yeni düzenleme getirildi. Çin'de üyelik bulunan mesleksel örgütlerden veya ticari kuruluşlardan alınan davet mektupları artık kabul edilecek. M tipi vize kategorisi dahilinde değerlendirilen ticari vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvurusu 2020

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz.
Değerli ziyaretçilerimiz, Doğu Asya ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik, ticari, aile ziyareti ve eğitim gibi amaçlarla giden Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin Vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri ise Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacakları 30 gün süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Hong Kong ve Makau’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının ise Çin vizesi almasına gerek yoktur. Hong Kong ve Makau’dan Çin anakarası için vize almak mümkün değildir.

15 Şubat 2016 tarihinde yayımladığı yeni bir düzenleme ile Türkiye vatandaşlarının Çin vize başvurularıyla ilgili değişiklikler yaptı. Buna göre; turizm amaçlı olarak Çin’e seyahat etmek isteyen kişiler, bireysel olarak Çin Vizesi’ne başvuru yapamayacaklar. Çin Turistik vizesine ancak Çin’e grup olarak gidecek Türk vatandaşları başvuru yapabilecekler.

Ayrıca Çin Ticari vize başvurularında Çin’deki firmadan gönderilen davet mektupları artık kabul edilmemektedir. Başvuru sahiplerinin Çin’deki Belediyelerden aldıkları ‘Davetiye Mektubu’nu sunmaları gerekmektedir.

İlk kez Çin vizesine başvuru yapan kişiler, tek girişli veya çift girişli vize talebinde bulunabilirler. Tek girişlik vizelerin geçerlilik süresi 3 aydır. Eğer tek girişli bir vizeniz varsa veriliş tarihinden itibaren 3 ay içerisinde Çin’e giriş yapabilir ve sadece 30 gün ikamet edebilirsiniz. Uzun süreli Çin vizeleri çok girişlidir. Ancak uzun süreli Çin vizelerinde de bir girişte sadece 30 gün kalış hakkınız bulunmaktadır.

Çin’e seyahat etmeden önce vizenizin tek girişli mi yoksa çift girişli mi olduğunu mutlaka kontrol edin. Çin’de kaldığınız süre içerisinde vizenizin süresini geçirmemeye özen gösterin. Aksi takdirde, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından vize ihlalinde bulunduğunuz için para veya hapis cezasına çarptırılabilirsiniz. Hatta Çin hükümeti ülkelerine girişinizi bile iptal edebilir.

Çin vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi Ankara’daki Çin Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu’ndadır. Vize başvuruları Çin temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş  acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Kısa süreli Çin vize başvuruları acenteler aracılığıyla gerçekleştirilebilirken, uzun süreli Çin vizesi almak isteyen kişilerin şahsen Çin Büyükelçiliği ve Çin Başkonsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Yazımızın devamında Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuruları ile detaylı bilgi okuyabilirsiniz.  Mesleki durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini ve vize prosedürü  ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0212) 963 50 10 hatlı telefon numaramızı arayabilirsiniz. Siz evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize ulaştırdığınızda yetkilimiz sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirecek ve vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adresinize gönderecektir.  

Çin Vize Türleri

Çin diplomatik temsilcileri vize müracaatlarını başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ve seyahat amaçlarına göre sınıflandırmaktadır. Buna göre; Çin vizesi; Kısa Süreli Çin Vizesi ve Uzun Süreli Çin Vizesi olmak üzere kategorize edilmektedir.

Kısa Süreli Çin Vizeleri şu şekilde sınıflandırılabilir.

 • L Tipi Turistik Vize: Çin’e turistik amaçlı gitmek isteyen kişilere verilir.
 • M Tipi Ticari Vize: Çin’e ticari faaliyetlerde bulunmak üzere giden şahıslara verilir.
 • F Tipi Yatırımcı Vizesi: İş görüşmeleri, araştırma, ziyaret gibi faaliyetlerde bulunmak için Çin’e seyahat etmek isteyen kişilere verilen vize türüdür.
 • G Tipi Transit Vize: Çin’den transit geçiş yapacak olan kişiler bu vize türüne başvurmalıdır.
 • X2 Tipi Öğrenci Vizesi: Çin’de 180 günden kısa süreli eğitim alacak kişilere verilen vize türüdür.
 • J2 Tipi  Basın Mensubu Vizesi: Çin’e kısa süreli röportaj yapmak amacıyla ve 180 günden kısa kalışlar için giden yabancı uyruklu gazetecilere verilir.
 • C Tipi Mürettebat Vizesi: Uluslararası tren taşımacılığı görevlileri, hava ve deniz araçları mürettebatı ve onların aileleri ile uluslar arası kara taşımacılığı yapan araç sürücülerine verilir.
 • Q2 Tipi Aile Birleşimi Vizesi: Çin’de 180 günden kısa süreli kalmak isteyen Çin vatandaşları ve Çin’de sürekli oturum izni bulunan yabancı uyruklu kişilerin ailelerine verilir.
 • S2 Tipi Mesleki Eğitim Vizesi: Eğitim, çalışma gibi sebeplerle Çin’de 180 günden az kalan kişilerin aile fertlerine (eş, anne, baba ve çocuk gibi) verilen vize türüdür.
 • R Tipi Üst Düzey Yetenek ve Başarıya Sahip Bireyler Vizesi: Çin’in ihtiyaç duyduğu yabancı uyruklu üst düzey yeteneklere ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişilere verilir.
 • Uzun süreli Çin Vizeleri ise aşağıdaki gibidir.
 • D Tipi - Oturum İzni: Çin’e sürekli oturum izni için başvuru yapan kişilere verilen vize türüdür.
 • J1 Tipi Basın Mensubu Vizesi: Çin’de bulunan basın kuruluşlarında 180 günden fazla süreli çalışan gazetecilere verilir.
 • Q1 Tipi  Aile Birleşimi Vizesi: Çin’de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşlarının aile üyelerine (anne, baba, eş, çocuk) verilen vize türüdür. 
 • S1 Tipi Mesleki Eğitim Vizesi: Çalışma ve eğitim amacıyla Çin’de 180 günden fazla kalacak kişilerin aile fertlerine (anne, baba, eş ve çocuk gibi) verilir.
 • X1 Öğrenci Vizesi: Çin’de 180 günden fazla süre eğitim amacıyla kalacak kişilere verilen vize türüdür.
 • Z Tipi Çalışma Vizesi: Çin’de çalışmak isteyen kişilere verilir.

çin vizesi için gerekli evraklar

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin meslek durumuna göre değişiklik göstermektedir. 12 Şubat 2016’da yürürlüğe giren değişikliklere göre Çin Ticari vizesi ve Yatırımcı vizesine başvuru yapacak kişilerin ‘Yetkilendirilmiş Kurumlardan Davetiye Mektubu’nun aslını sunmaları gerekmektedir.

Eğer başvuru sahibi Türk resmi heyetinde yer alan umumi pasaport sahibi ise, Çin vize başvurusu öncesi Türkiye’den resmi nota, resmi yazı, Çin’deki yetkili kurumdan ‘Davetiye Mektubu’ veya ‘Davetiye Onay Mektubu’nun aslını sunmalıdır. Grup olarak Çin Turistik Vizesi’ne başvuru yapacak kişilerin, Çin yetkili turizm kurumu tarafından düzenlenmiş ‘Turizm amaçlı davetiye mektubu’ aslını başvuru dosyasına eklemeleri gerekiyor.

Aile İçi Birleşim ve Mesleki eğitim vizelerine başvuru yapacak kişiler ise mutlaka akrabalık ilişkilerini gösteren (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi gibi ) evrakları, ayrıca Çin’den davetiye gönderen kişiye ait kimlik fotokopisi ve gidiş-dönüş uçak biletleri başvuru dosyalarına eklemelidir. Bu vize türlerine başvuru yapacak kişiler konsolosluk görevlileri ile mülakata çağrılmaktadırlar.

X1 ve X2 Öğrenci vizesine başvuru yapan kişiler Kabul Bildirgesinin aslını ve her yıl 2 bin 500 dolar ödediklerini ibraz etmeliler.

Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurularında  davetiyenin faks, fotokopi ya da bilgisayar çıktısı sunulabilir. Bazı durumlarda Çin konsolosluğu vize yetkilileri davetiyenin aslını görmek isteyebilir.

Çin Aile Ziyaret Vizesi için gönderilen davetiye mektubunun davet gönderen kişi tarafından Çin Belediyesi resmi makamlarına onaylatılması zorunludur. Bu davetiyede, davet gönderen kişinin Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki adres ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Bu kişi pasaport ve kimlik kartı fotokopilerini de göndermelidir.

Çin vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bir başka evrak da fotoğraftır. Vize başvurusunda ‘vesikalık’ fotoğraf sunulmalıdır. Bipmetrik fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bu arada fotoğrafın son 3 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Çin vize başvurularında tek karar mercii olan Çin Ankara Büyükelçiliği ve Çin İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri gerekli gördükleri takdirde ek belge isteyebilir ya da başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir.

Çin Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Çin Konsolosluğu vize müracaatlarını sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kabul etmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Salı ve Perşembe günleri vize işlemi yapmamaktadır. Çin Başkonsolosluğu İstanbul Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere 10.00 ila 12.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmektedirler.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatlerle ilgili vize başvuru işlemlerinizi konsolosluğa gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Çin vizesi ile ilgili başvurularınızda yapacağınız seyahatin amacına uygun hazırlanmış orijinal davetiyeye ihtiyacınız olacaktır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahate ilişkin davetiyenizi aldıktan sonra vizenizle ilgili güncel evrak listesi için sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşınız.  Çin vizesi başvurusunda sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.  Çin vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi adresimize kargo veya kurye vasıtası ile ulaştırabilirsiniz. Başvurunuz uygun olan ilk başvuru gününde gerçekleştirilecektir.  Vize başvurunuz onaylandığında pasaportunuzu size ulaştırmak üzere kargo ve kurye hizmetimiz bulunmaktadır.

Çin Vizesi Nereden Alınır? 

Çin Vizesi İstanbul

Çin vize başvuruları İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu ve Ankara’daki Çin Büyükelçiliğine acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Bu iki temsilciliğin yetki alanı sınırlaması vardır. Bu nedenle İstanbul ve çevre illerde (İstanbul, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya, İzmit, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Tekirdapğ, Manisa, Yalova) yaşayan kişiler Çin Vizesi için Çin Başkonsolosluğuna müracaat edebilirler. Bu illerde yaşıyorsanız ve Çin vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services ofislerimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz belgelerinizin kontrollerini sağladıktan sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra ise pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adrese kargo aracılığıyla göndereceklerdir. Güncel evrak listesi ve Çin vize prosedürüyle ilgili bilgi almak için ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0212) 963 50 10 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Çin Vizesi Ankara

Çin vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi olan bir başka temsilcilik ise Ankara’daki Çin Büyükelçiliği’dir. Adana, AdIyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyabakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak gibi illerde ikamet ediyor ve Çin vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Ankara’daki ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçip, hazırlamanız gereken evraklarla ilgili bilgi almak için (0312) 963 05 31 hatlı numaramızı arayabilir ya da Ankara@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Çin Vizesi İzmir

İzmir ve çevre illerde yaşıyor ve Çin vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı İzmir’deki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan ilgili temsilcilikten başvurunuzu gerçekleştirecektir. Güncel evrak listesi ve vize prosedürüyle ilgili bilgi almak için izmir@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0232) 335 04 24 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Çin Vizesi Bursa

Çin vizesine Bursa’dan başvuru yapmak isterseniz yapmanız gereken tek şey evraklarınızı Bursa’daki ofisimize göndermektir. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü sağladıktan sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Çin vize başvurunuzu Çin Başkonsolosluğu’ndan yapacaklardır. İstanbul dışındaki başvurularda evraklarınızı kargo yoluyla göndermeniz gerekeceğinden işlemlerinizin sonuçlanması biraz daha uzun sürebilmektedir. 2020 yılı güncel evrak listesini öğrenebilmek için (0224) 322 01 57 hatlı numaramızı arayabilir ya da burcu@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Çin  Vize Başvuru Formu 

Çin vizesine başvuru işlemlerinin ilk aşaması Çin Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. İngilizce ve Çince olarak soruların yer aldığı bu form İngilizce ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Vize yetkilileri başvuruları değerlendirirken bu formdaki bilgileri dikkat aldığından bilgilerin doğru ve gerçeği yansıtır olmasına özen gösteriniz. Ayrıca formda beyan ettiğiniz bilgileri belgeleriyle kanıtlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize işlemleriniz de uzun sürebilir. Fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı attıktan sonra vize başvuru formunuzu doldurma işleminizi tamamlamış olursunuz. Çin Vize Başvuru Formunu Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği resmi internet sitelerinden ve bizim internet sitemizden temin edebilirsiniz. Çin Vize Başvuru Formunu buradan indirebilirsiniz.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vize başvurularını değerlendirme yetkisi Ankara Çin Büyükelçiliği ve İstanbul Çin Başkonsolosluğu’ndadır. Bu iki temsilciliğin vize yetkilileri değerlendirme  aşamasında iken başvuru sahibinden ek evraklar talep edebilir. Böyle durumlarda başvurunuz uzayabilir. Bunun yanı sıra resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle de vize işlemlerinin sonuçlandırılması uzun sürebilir. Eğer evraklarınız ile ilgili her hangi bir eksiklik yoksa başvurunuz 8-10 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Vizenizin Çin seyahatinizden önce yetişebilmesi için başvurunuzu en az 1 ay önceden gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Çin  Vize Ücreti 2020

Çin vize ücretleri başvuru sahibinin mesleki durumu, vize türü, seyahat amacına ve vizenin giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Tek girişlik vize, iki girişlik vize, çok girişli 6 aylık vize, çok girişli 12 aylık vize ücretleri birbirinden farklıdır. Ayrıca başvuru sahibi Ekspres servis ve Acil Çin Vizesi almak isterse ekstra ücret ödemek zorundadır. Yetkilimiz başvurunuzu yapmadan önce size vize ücretiyle ilgili bir bilgilendirme maili gönderecektir. Bu talep edilen ücret; vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

 • Başvuru Formunu doldurun:  Çin vizesine başvuru yapmak için ilk önce Çin Vize başvuru formunuzu doldurmanız gerekmektedir. Formu, İngilizce ve büyük harfle doldurduktan sonra  ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atmalısınız. Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Eksik doldurulmuş vize başvuru formu ile yapılan başvuruların  kabul edilmeyeceğini unutmayın. Bu arada başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle ispat etmeniz istenecektir. Yanlış ve hatalı bilgiler vizenizin reddedilmesine neden olabilir. Çin vize başvuru formunu doldurmak için yetkilimizden danışmanlık almak için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz. Çin Vizesi Başvuru Formuna ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.
 • Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin: Yetkilimizle iletişime geçip Çin vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrak listesini öğrendikten sonra evraklarınızı hazırlayıp kargo yoluyla size en yakın ofisimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşınca kontrollerini sağlayıp eksik evraklarınız varsa sizi bilgilendirecektir.
 • Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Çin vize başvurularıyla ilgili yetki mercii Çin Başkonsolosluğu ve Çin Büyükelçiliğidir. Yetkilimiz evraklarınız eksiksiz hazır olduğunda sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu ilgili temsilciliğe yapacaktır.
 • Pasaportunuzu size gönderiyoruz: Çin vizeniz onaylandıktan sonra yetkilimiz vizenizi Çin Büyükelçiliği ya da Çin Başkonsolosluğu’ndan teslim alıp belirtmiş olduğunuz adrese kargo aracılıyla gönderecektir.

Çin Vizeniz Çıktıktan Sonra Yapmanız Gerekenler 

Pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra yapmanız gereken ilk şey Çin vizenizin olduğu sayfayı kontrol etmektir. Vize üzerindeki Ad-soyad , doğum tarihi, pasaport numarası, giriş geçerlilik süresi, giriş sayısı ve kalış süresi gibi tüm bilgileri dikkatlice kontrol ediniz. Herhangi bir sorunuzun olması durumunda derhal vize merkezi görevlisine danışınız. Aksi takdirde oluşacak sonuç seyahat programınıza etki edebilir.

Çin Vizesi Red

Çin vize evraklarınızın eksiksiz olması vizenizin kesinlikle olumlu sonuçlanabileceği anlamına gelmemektedir. Vize yetkilisi sunmuş olduğunuz belgeler ve bilgiler doğrultusunda ikna olmazsa vizenizi onaylamama yetkisine sahiptir.

UYARILAR

 • Çin seyahatiniz sırasında Hong Kong’a gidip tekrar Çin’e geri dönmek isterseniz Çin vizenizin çift girişli olmalı. Aksi takdirde Çin anakarasından ayrıldıktan sonra geri dönüşünüz zor olabilir.
 • Çin üzerinden üçüncü ülkelere geçişlerde, havaalanı sınırlarından çıkılmadığı sürece 24 saate kadar vize alınmasına gerek yoktur. Havaalanından çıkılmasını ya da 24 saatten daha uzun süreyle konaklamayı gerektiren transit geçişler için, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden veya Başkonsolosluğundan transit vize alınması gerekmektedir.
 • Çin’e girişinizi takip eden 24 saat içinde ikamet ettiğiniz adresi bulunduğunuz şehirdeki Kamu Güvenliği Müdürlüğü’ne bildirmelisiniz. Otelde konaklayan kişilerin kayıt işlemi otele girişte otel görevlileri tarafından yapılmaktadır.
 • Çin’e çalışmak veya öğrenim görmek üzere ya da özel sebeplerle 6 aydan uzun süreyle ikamet etmek üzere gelecek kişilerin Çin Büyükelçiliği tarafından tasdiklenmiş bir sağlık belgesi ibraz etmeleri istenmektedir.
 • 16 yaş ve üzerindeki tüm yabancıların pasaportlarını daima yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaportunu ibraz edemeyen ve durumunu açıklayamayan kişiler para cezasına çarptırılabilmektedir. Hatta bu kişilerin  gözaltına alınmaları söz konusu olabilir. Eğer pasaportunuzu yanınızda taşımak istemezseniz en azından fotokopisini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Çin seyahatiniz sırasında pasaportunuzu çaldırırsanız seyahat belgesi düzenlenebilmesi ve Çin makamlarından çıkış vizesi alabilmeniz için bizzat Çin’de Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekmektedir. Çin makamları geçerli pasaport ya da seyahat belgesi olmayan yabancıları iç hat uçuşlarına kabul etmemektedir. Dolayısıyla pasaportunuzu kaybettiyseniz 24 saatlik bir tren yolculuğuyla Pekin'e gitmelisiniz.

daha fazla göster

Çin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Çin M Tipi Vize Nedir? Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti
E. ÇENTİK 29/03/20, 21:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben sık sık bağlantılar yapmak için Çin’e gitmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım çeşit çeşit vize var, her biri ayrı ayrı. Ne yapacağımı anlamadım. Çin’den Ticari amaçla ithal ürün getireceğim ve bunun görüşmelerini yapmak için gideceğim. Hangi vizeyi almam lazım? Evraklar neler ve bu için toplam ücreti nedir? Bilgilendirirseniz zaman kaybetmeden başvuruyu yapmak istiyorum.
Çin L Tipi Vize Nedir? Nasıl Alınır?
H. Parlak 29/03/20, 20:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben eşim ve çocuklarımla birlikte Çin’e gezmeye gitmek istiyoruz. Çin L vizesi almam gerekiyor diye okudum. Doğru vize türü bu mudur? Çin’in Turistik vizesi yok mu? Ben çocuklarıma ve eşime sponsor olacağım. Yıl içinde sık sık yurtdışı seyahatlerimiz oluyor. Normalde kendim alıyorum tüm vizelerimi ama Çin biraz karışık, yapamadık açıkçası. Hangi evrakları hazırlayacağız ve siz bu vize için yardımcı oluyor musunuz?
Çin F Vizesi Nasıl Alınır?
S. ŞAHİN 29/03/20, 18:24 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Çin F vizesi almak istiyorum. Çin’de kendime staj ayarladım bu yaz gitmek istiyorum. Bununla ilgili hangi evrakları toparlamam gerekiyor karşı taraftan davetiye almam gerektiği söyledi ama bu davetiye neye benziyor? Gelen davetiyenin doğru olup olmadığı anlamamım bir yolu var mı? istemem gerekiyor bu hangi davetiye olacak? Ne zaman başvuru yapmalıyım?
Bilmediğim bu süreç için sizden hizmet alabilir miyim?
Çin D Vizesi
T.B. 25/03/20, 16:21 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Çin D vizesi almak istiyorum, bu vize için hangi evraklar lazım? Buradan sadece vize almak istiyorum oraya gidince oturumum hazır belediyeden çıkartabiliyormuşum? Buradan hangi evraklar lazım yardımcı olabilir misiniz?
Çin Mürettebat Vizesi
V.N. 25/03/20, 16:11 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben uluslararası bir gemi firmasında işe başlayacağım, işe başlamam için bazı vizeleri almam istendi Çin mürettebat vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Benim gemici cüzdanım ve pasaportum hazır şu an firma hangi evrakları veriyor yardımcı olabilir misiniz? Şu an vize alabilir miyim?
Çin Üniversite Vizesi
T.M. 25/03/20, 15:29 Cevabı Görüntüle
Selamlar Çin üniversite vizesi kolay alınıyor mu? Çin’de üniversite okumak istiyorum ama Çin vizesinin zor olduğunu duydum vize işlemlerini nasıl yapıyoruz? Bu işlemler için ücret ne kadar oluyor?
Çin Öğrenci (X1-X2) Vizesi
B.Ş. 25/03/20, 15:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Buket, Çin öğrenci (X1-X2) vizesi almam gerekiyor, üniversitede okula kaydoldum, kayıt belgelerim gelecek uzun süreli olan vizeden almam gerekiyor. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Babam sponsor olacak, o hangi evrakları hazırlayacak? Babamın kendi firması var.
Emekliler İçin Çin Vizesi
B.O. 25/03/20, 15:01 Cevabı Görüntüle
Selamlar, biz annem ve babam için tur satın almıştık kendileri emekli aslında babam emekli annem de onunla birlikte gidecek, emekliler için Çin vizesi alabiliyor musunuz? İki kişiler ama gruptakilerle aynı anda başvuru yapabiliriz. Diğer kişileri de tanıyoruz hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor ben ilgileneceğim evrakları bana mail atabilir misiniz?
Çin Vize Başvuru Merkezi Harbiye
U.Ö. 25/03/20, 14:42 Cevabı Görüntüle
Çin vize başvuru merkezi Harbiye ofisinin adresini bulamıyorum. Çin vizesi almam gerekiyor önceden bir ofis vardı diye hatırlıyorum genelde tüm vizelerimizi Harbiye Şişli tarafındaki başvuru merkezlerinden alıyorduk zaten konsolosluklardan alamıyoruz bunu biliyorum ancak başvuru merkezlerinin de konsolosluktan farkı yok arıyoruz ulaşamıyoruz bilgi verilmiyor. Nereden başvuru yapacağım?
Çin Vizesi Maslak
U.V. 25/03/20, 13:53 Cevabı Görüntüle
Merhaba Çin vizesi Maslak başvuru yerinden başvuru yapmak istiyorum. Kendim formumu doldurdum nasıl randevu alacağım? Telefonla arıyorum ancak ulaşmak pek mümkün değil nasıl randevu alabilirim sadece randevu hizmeti veriyor musunuz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES