x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

Özbek Vatandaşları için Çin Vizesi

M.S 14/04/20, 15:37
Merhaba benim Özbek vatandaşları için Çin vizesi almam gerekiyor. Bizim yanımızda çalışan yabancı uyruklu çalışanımızdır biz Çin’e turistik seyahat etmek istiyoruz ailece oda bizimle gelecek çocuklarımla ilgileniyor. Bir haftalık bir seyahat planladık iki aile gidiyoruz onu da yanımızda götürmek istiyoruz nasıl vize alabiliriz kendisine siz bunlarla ilgili yardımcı oluyor musunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Meral Hanım, Türkiye’de resmi olarak sigortalı çalışan yabancı uyruklu ikamet izinli kişiler için vize başvurusu yapabiliyoruz. Çin’e turistik seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvuruları için öncelikle planlanan seyahatiniz dönüşünden itibaren en az altı ay geçerli pasaport süreleri olması gereklidir. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’deki oturum çalışma izni süreleri de en az 1 yıllık olması gerekmektedir. Turistik vizelerde Türk vatandaşı veya Türkiye’de ikamet eden kişilerin Çin’e turistik seyahatlerinde bireysel olarak vize başvurusunda bulunmamaktadır. Turistik seyahatler için Grup L vizesi alınmaktadır. Yabancı uyrukluların turistik grup Çin vizeleri için öncelikle minimum beş kişi olunması gerekmektedir. Grubunuz beş kişiyi tamamlıyorsa belirlenmiş seyahat tarihleri için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Özbekistanlılar için Çin vizesi için başvurularında grubun diğer üyeleriyle birlikte seyahatten en az bir ay önce başvuru yapılmalıdır.

Özbekler için Çin vizesi

Çin grup vizelerinde başvurular için hazırlanması gereken evraklar için öncelikle seyahat tarihlerinizin belirlenmiş olması gerekmektedir. Grup vizelerinde üyeler aynı anda seyahat edebilir. Vize başvuru sonuçlanma süresi ortalama 7 iş günüdür ancak Özbekler için Çin vizesi Türkiye’de yabancı uyruklu olarak ikame ettikleri için sonuçlanma süreleri biraz daha uzun sürebilir soruşturmaya takılabilir. Bu gibi durumlarda konsolosluk ek evrak veya kişiyi şahsen görmek isteyebilir. Böyle durumlar olabilme ihtimalinden dolayı tarihler belirlendikten sonra hemen başvurunuzu işleme aldırmanızı tavsiye etmekteyiz. Grup vizelerinin diğer bir farkı bu vizeniz pasaporta basılan bir vize olmadığı için grup üyelerinin rehberlerinden ayrılmamaları gerekmektedir. Seyahat süresince rehberle birlikte hareket edilebilir gruptan ayrılmamanız tavsiye edilir. Pasaporta basılan bir vize olmadığı için grubunuzdan ayrı olarak Çin hükümeti görevlilerinde fark edilmeniz durumunda yasal işlem uygulanması söz konusudur.

Bu tatil planınız için grubunuz üyelerinden Özbek vatandaşları için Çin vizesi alabilmeniz için hazırlamanız gereken evraklar, vize ve prosedür hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

özbek vatandaşları için çin vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';