x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

İran Vatandaşlarına Çin Vizesi

A.T 13/04/20, 12:54
Merhabalar İran vatandaşlarına Çin vizesi alıyor musunuz? Benim türkiyede ikame ve çalışma iznim var süreside var ne yapmam gerekiyor başvuru için. Çalışıyorum Türk vatandaşları gibi mi evrak hazırlayacağım ödenecek ücret farklı mıdır? Siz yardımcı olur musunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Türkiye’de ikamet eden İran vatandaşlarının Çin vize başvuruları için hizmet vermekteyiz. Çin’e seyahat etmek isteyen kişilerim Umuma Mahsus (Ordinary) pasaport sahibi İran vatandaşlarının pasaport süreleri Çin seyahatlerinin dönüşünden itibaren en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Türkiye’de yabancı uyruklularına vize başvuruları için oturum sürelerinin en az bir yıl olması gereklidir. İranlılar için Çin vizesi başvuruları için öncelikle Türk vatandaşları için de geçerli olan davetiye temin edilmesi gereklidir. Türkiye’den Çin vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin Çin’de irtibatta olduğu firmadan mutlaka davetiye istemesi zorunludur. Bu davetiye İran vatandaşının önceki vizeleri bağlı olarak türlerinde değişiklik olabilir. Vize başvuru işlemlerini başlatılabilmesi için randevu alınması gerekmektedir. Gelen davetiyenizi tarafımıza iletmeniz durumunda vize için gereken evrak listesini tarafınıza mail olarak iletebiliriz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ilk aşamada randevu alabilmemiz için bizlere ulaştırmanız yeterlidir.

İranlılar İçin Çin Vizesi

Yabancı uyrukluların vize başvuruları için de randevu alınmaktadır. Çin hükümeti parmak izi sistemine geçtiği için Türkiye’den daha önce Çin vizesi almadıysanız randevu günü parmak izi vermeniz gereklidir. İranlılar için Çin vizesi için gelecek davetiyelerine göre incelenir, randevu alınır ve eğer gerekliyse kendisini randevu günü şahsen gelir. Parmak izi işlemleri ve tüm başvuru süreci, randevu alma, evrak hazırlığı ve kontrolü, sonuçlandığında tarafımızdan teslim alınma işlemleri tamamlanır. Başvuru sonuçlanma süresi normal şartlarda 7 iş günüdür ancak Türkiye’de ikamet eden yabancı uyrukluların tüm vize başvuruları ikamet ettiği ülke vatandaşlarına göre biraz daha uzun sürmektedir. Konsolosluk yabancı uyruklu kişilerin başvurularını incelemeye alabilir, yüz yüze görüşmeye çağırabilir bundan dolayı yabancı uyruklu kişilerin mutlaka profesyonel destek almalarını tavsiye etmekteyiz. Çin vizesi her ülke vatandaşları için biraz karışık ve riskli bir vizedir dolayısıyla dosyanın çok dikkatli hazırlanması gerekmektedir. Vize başvuruları için kişilerin elektronik fotoğrafları formata uygun, evraklar eksiksiz ve güncel, dilekçelerde, online başvuru formlarında harf hatası bile olmadan hazırlanması gerekmektedir.

İran vatandaşlarına Çin vizesi almak isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklar, başvuru için yabancı uyruklu kişilerin ödemesi gereken harç tutarı ve diğer tüm detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

iran vatandaşlarına çin vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES