x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

Çin Vip Vize

G.K 08/04/20, 16:54
Merhaba Çin Vip vize nasıl alabiliriz? ben İstanbul’da bir gemi firmasında danışmanlık yapıyorum. Singapur’da gemilerimiz oluyor kaptanlarımızdan iki kişi Türkiye’ye geldiklerinde vize almamız gerekiyor. Çok vakitleri olmuyor ondan dolayı en hızlı vize hangisi ile ondan almamız gerekiyor. Kendileri sigorta girişleri Türk bayraklı firmamızda buradan sigortalı görünüyorlar ikametleri farklı yerlerde ama genelde Türkiye’de durmuyorlar bu sorun olur mu? Alabilir miyiz? Yardımlarınız için şimdide teşekkür ederiz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Gamze Hanım, kaptanlarınız veya gemi personelleriniz için Çin vize başvuruları için öncelikle kendilerinin pasaport sürelerini kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz. Vize başvuru yapabilmemiz için pasaport sürelerini seyahatlerinden sonra en az altı ay olması gerekmektedir. Pasaport süreleri yeterliyse başvuru için Çin hükümetinin yetkilendirdiği kurum belediye onaylı barkodlu davetiye veya kişi daha önce Çin vizesi aldıysa firma davet mektubuyla başvuru yapabiliriz. Gelecek olan davetiyenizin türüne ve kişinin önceki Çin vizeleri alıp kullanıp durumuna uygun acil Çin vizesi gerekli evrakları ve ücret bilgisini tarafınıza geçebilirsiniz.

Gemiciler İçin Çin Vizesi

Sürekli yurt dışında olan vatandaşlarımızın Türkiye’ye geldiklerinde kısıtlı zamanları olduğu için genellikle acil Çin vizesi tercih edilmektedir. Gemi personelleri ve kaptanları Çin vizeleri için gelen davetiyeye göre hazırlanan evrakları ve pasaportlarının asılları ve gemici cüzdanları ile birlikte başvuru işleme alınmaktadır. Kendileri 2018’den sonra herhangi bir Çin vizesi alınmışsa başvuru günü şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Çin vizeleri için Çin Hükümeti parmak izi uygulamasına geçmiştir tüm başvurular için kişilerin parmak izini almaktadır. Bu verecekleri parmak izi beş yıl sistemlerinde kayıtlı olacaktır ve sonraki vize başvuruları için şahsen gelmelerine gerek kalmadan başvurularını tamamlanabilir.

Çin Ekspres Vize

Gemicilerin başvurularda yeterli vakti olmadığı durumlar için konsolosluğun izin verdiği durumlarda Çin ekspres vize işleme alınabilir. Çin hükümeti normal şartlarda ekspres ve VİP başvuru maalesef kabul etmemektedir. Durumunuzun aciliyetini mutlaka belirtmeniz ve özel izin alınması gereklidir. Başvuru yapıldığında konsolosluk bölümü işleme alınmasına izin verilen başvurulara onay verilir. Ekspres vizelerde iki türlü başvuru yapma seçeneğiniz vardır.

Ekspres Hizmet 1 normal sonuçlanma süresi 7 iş günü olan başvuruları 2-3 iş gününde sonuçlandırmaktadır.

Ekspres Hizmet 2 yine normal sonuçlanmaları süreleri 7 iş günü olan başvuruları 4-5 iş gününde sonuçlanmasını sağlar.

Çin’e seyahat edecek olan gemi personelleri ve kaptanlarınız için hazırlanması gereken evrakları detaylı olarak Euroasia temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Vize başvurularınız için mutlaka durumunuz acil olduğunu belirtirseniz sizin için özel izinle Ekspres başvuru işleme aldırabiliriz. Konsolosluk normal şartlarda ekspres vize kullanım durumunu kaldırmıştır ancak gemi firmaları için özel izin alıp başvuru yapabiliyoruz.

Çin Vip vize başvuru genel şartlar ve normal başvuru ve ekspres başvuruları ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

çin vip vize

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES