x
Çin

Vize İşlemleri

Çin

Çin Vizesi Neden Reddedilir?

A.B 06/04/20, 16:11
Merhaba Çin vizesi neden reddedilir? Ben freelance olarak çalışıyorum bir iş veya kuruma bağlı çalışmıyorum. Çin’e gitmek istiyorum ama sigortalı çalışmadığım için birçok ülkede yaşadığım sıkıntıları Çin’de de yaşayacağım sanırım. Hangi şartlarda vize alamam? Pasaport süremin ne kadar olması gerekiyor buda ret sebeplerinden midir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Adnan Bey, Çin’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Çin’e seyahatleri dönüş tarihinden itibaren en az altı ay geçerli pasaport süresi olması gereklidir. Çin vizeleri için kişilerin öncelikle davetiye temin etmesi gereklidir. Davetiyesiz başvuru yapamıyorsunuz mutlaka Çin’de irtibatta olduğunuz kişiler sizin için davet mektubu veya belediye onaylı barkodlu resmi davetiye çıkartmaları gerekmektedir. Freelance çalışan kişilerinde normal çalışan kişiler gibi davetiye istemeleri gereklidir. Davetiyelerin türlerine göre hazırlanması gereken evraklar değişir ayrıca kişinin pasaportundaki eski vizelere göre de gelecek davetiyeyi kullanım durumu değişir.

Belediye Onaylı Barkodlu Davetiye

Davetiyeler birkaç tür olarak temin edilebiliyor. Bu davetiyeler kişilerin eski Çin vizesi var olup olmadığına göre alabileceği davetiye değişir. En az üç Çin vizesi olan kişi ile hiç Çin vizesi olmayan kişilerin istemeleri gereken davetiye aynı değildir. Başka ülke vizelerinizi aldığınızı belirtmişsiniz sanırım Çin vizesi almadınız. Eğer Çin vizesi almadıysanız irtibatta olduğunuz firma ya da kişilerden mutlaka belediye onaylı barkodlu davetiye istemenizi tavsiye edebiliriz. Çin vize reddi 2020 neden arasında davetiyelerin onaysız, eksik veya hatalı bilgilerden kaynaklandığını görmekteyiz. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gelen davetiyenizin türüne ve sizin çalışma durumunuza uygun evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlamanız gereken bu evrakları dilerseniz Euroasia Çin vize uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde tarafınıza mail olarak iletebilir bu evraklarınızı hazırlayıp tarafımıza kargo yapabilirsiniz.  

Freelance Çalışanlar İçin Çin Vizesi

Vize başvuruları için Çin’de dikkat edilmesi gereken diğer bir detay online başvuru formudur. Bu başvuru formu için konsolosluğun belirtmiş olduğu elektronik fotoğraf hazırlanması gereklidir. Fotoğraf ölçülerini ve renklerini detaylı olarak gerekli evraklar listesinde sizlere ileteceğiz. Başvurunuz için freelance çalışanların Türkiye’de sözleşmeli çalıştığı firmadan Çin vize talep dilekçesi hazırlanması gerekmektedir. Bu vize talep dilekçesi konsolosluğun belirlemiş olduğu formatlarda yazılmalıdır örneklerini temsilcilerinizden talep edebilirsiniz.

Davetiyeniz geldikten sonra tüm evraklarınızı detaylı olarak sizlere ileteceğiz tarafımıza kargo yapabilirsiniz. Çin vizesi için randevu alınması gerekir ve randevu günü gelip parmak izi vermeniz zorunludur. Parmak izi işleminden sonra yasal sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. Çin vizesi neden reddedilir? Freelance çalışanların vize başvuruları ret olmaması için neler yapılması gerekir? Gibi tüm sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Serpil Kasap

0212 963 50 10

 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES