x
Nikaragua

Vize İşlemleri

Nikaragua

Nikaragua İstanbul Fahri Konsolosluğu

Nikaragua Cumhuriyeti Devleti, ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik, Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşlarına vize muafiyeti hakkı tanımaktadır. Türk vatandaşları, Nikaragua’ya ilk giriş tarihinden itibaren 90 gün süresince ülkede ikamet edebilirler.  Pasaport geçerlilik süresi dönüş tarihi gözönünde bulundurularak kontrol edilmelidir.

Sarı Humma açısından riskli bir ülkede konakladıktan sonra bu ülkeye seyahat edecek yolcuların uçuş öncesinde (sarı humma aşısını en az on gün önce yaptırdıklarına dair) belge sunmaları talep edilmektedir

Nikaragua İstanbul Fahri Konsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Nikaragua İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle hazırlanmıştır. Nikaragua İstanbul Fahri Konsolosluğunun en genel amacı ise, Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla alakadar olmaktır.

Nikaragua İstanbul Fahri Konsolosluğu Nikaragua Vize 

Nikaragua Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir. Türkiye'de yaşayan yabancı pasaport sahiplerinin Nikaragua'ya yapacağı seyahatin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Nikaragua vize başvuru formu için tıklayınız.

Nikaragua ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES