x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar

D.T 16/09/19, 12:54
Merhaba İsrail vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Ben gezmeye gitmek istiyorum. Aslında kız arkadaşım ile birlikte gitmek istiyoruz. Tel avivi görmeyi çok istiyoruz. Kız arkadaşımda çalışıyor bende çalışıyorum hangi evrakları hazırlayacağız. Ücretler ne kadar oluyor? İzin günlerimizi ayarlayıp gelmek istiyoruz? Sizin için randevu almamız gerekiyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Denizcan Bey,

İsrail’e seyahat etmek isteyen yolcularımızdan seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaport süreleri olması gerekmektedir. Pasaport sürelerinizi seyahat planı yapmadan önce mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Süresi yeterli olmayan pasaportlara vize işlemi uygulanmamaktadır. İsrail vize başvuru evrakları kişilerin çalışma pozisyonlarına göre ve seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru için öncelikle seyahat amacınıza uygun evrak listesini temsilcilerimizden mailinize talep edebilirsiniz. İsrail vizesi pasaporta basılan bir vize olduğu için tüm evraklarınızı orijinalleri ile birlikte tarafımıza asıllarını göndermeniz gerekmektedir. Başvurular için konsolosluk belirli istimnalar dışında şahsen çağırmamaktadır. Başvurular Euroasia Visa Global Services tarafından işleme alınır ve sonuçlandığında tarafımızdan teslim alınıp sizlere iade edilmektedir.

israil vizesi için gerekli evraklar

İsrail Vize Evrakları

İsrail vize evrakları çalışan kişiler için hazırlanması gereken evraklar standar çalışma evraklarınız ve şahsi evraklarınızdır. Evraklar arasında dikkat edilmesi gerekenler olarak;

  • En az 6 aylık minimum 5.000 TL bakiyeli güncel banka dökümü
  • 6 aylık maaş bordrosu (minimum 3.000 TL maaş yatması gereklidir)
  • Maaşınızın yattığı banka maaşınız bordronuzdaki tutarla aynı olmalıdır.
  • Seyahat sağlık sigortası
  • 6 aylık SGK tescil ve hizmet dökümü

Konsolosluk 2020 yılı itibariyle vize prosedüründe getirmiş olduğu değişikliklerden bazılarını yukarıda paylaştık. Bu güncellemeler geldikten sonra gerekli şartları sağlayamayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru kabul edilse bile vize bekleme süresi tamamlandığında dosya ret ya da iade edilmektedir. Gerekli durumlarda sadece bakanlık davetiyesi şartları kabul edilmeyen kişilere vize inisiyatifi sağlanmaktadır.

Çalışmayan kişilerin başvuruları işleme alınmamaktadır. Siz ve kız arkadaşınız çalıştığınız için firmanızdan gerekli belgelerinizi isteyebilirsiniz.  Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra tarafımıza ulaştırıp işlemleri başlatabilirsiniz.

İsrail vizesi için gerekli evraklar hakkında güncel ve süreç ile alakalı detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil 

+90 (212) 963 50 07   

F.D 10/02/21, 10:57

İsrail vizesi için gerekli evraklar hazırlamak için bilgi rica ediyorum sizden, ben turistik gitmek istiyorum otel rezervasyonum var uçağı henüz satın almadım ama vize çıkmadan almayı düşünmüyorum. Vize başvurusu için otel uçak almamız işe yarar mı? vize almak için hangi evrakları hazırlamam gerekecek siz ne aşamada yardımcı oluyorsunuz. Evrakları size mi gönderiyoruz. Bilgi verir misiniz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 10/02/21, 16:45

Merhabalar,

İsrail vize başvuruları için öncelikle pasaportunuzun seyahat dönüş tarihinizden itibaren en az 1 yıl geçerli karşılıklı iki boş sayfası olması gereklidir. Pasaportlarınızı kontrol ettikten sonra başvuru için hazırlanması gereken evrakları seyahat türü ve çalışma durumunuza göre belirlendiği için durumunuzu EAGVS uzmanlarımız ile paylaşabilir gerekli belgeleri ve detayları mailiniz talep edebilirsiniz. Başvuru için tüm evraklarınızı tarafımıza kargo yapabilir veya ofislerimize teslim edebilirsiniz. Vize başvurunuz için otel uçak satın almanız zorunlu değildir rezervasyonlarınızla başvuru yapılabilir. Satın alınmış otel uçak belgeleriniz vize almanızı garanti etmediği için konsolosluk satın alımı istememektedir.

İsrail vize evrakları için hazırlanan evrakları uzmanlarımız tarafından incelenir eksik belge veya güncellenmesi gereken belgeleriniz varsa revize etmeniz istenir. Tüm evraklar eksiksiz ve hazır olduğunda temsilcilerimiz ilk iş günü şahsen gelmenize gerek kalmadan işleme aldırılır ve sonuçlandığında teslim alıp tarafınıza iletir. İsrail vizeleri ortalama bir haftada sonuçlanır ve standart vize verilir. Bu vizeler 3 ay geçerli 1 ay kalış süresi olan vizelerdir. Turistik veya ticari vizelerde kişilerin ilk vizeleriyse veya davetiyeleri yoksa genellikle standart vize prosedürü uygulanmaktadır. Seyahat türünüzü belirtmediğiniz için turistik veya ticari olarak başvuru yapmanız durumunda ticarilerde davetiye talep etmeniz gereklidir mail olarak gelebilir. Turistik başvurularda otel ve uçak rezervasyonu yeterlidir. Her durumda da belirli şartlar uygulanır ancak temel şartları çalışan olmanızdır. İsrail en az altı aylık çalışma geçmişi olan kişilerin vize başvurularını kabul etmektedir.

İsrail vizesi için gerekli evraklar ve şartlar hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil       

israil vizesi için gerekli evraklar2

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES