x
Hindistan

Vize İşlemleri

Hindistan

Hindistan Ticari Vize

E.M. 03/10/23, 13:00
Şirket olarak toplamda 3 kişi olmak üzere önümüzdeki ay içinde gün net olmamakla birlikte Hindistan’a ticari vize almak için başvuruda bulunmak istemekteyiz ve gerekli belgeler ve hazırlanılması gereken evraklar hakkında neler yapmamız gerektiği hakkında bilgi alabilir miyiz ? Hindistan ticari vize için çalışan kişiler olarak bağlantılı olduğumuz Hindistan’daki firmaya toplantı için gideceğiz ve bunun için başvuruyu ne zaman yapmamız gerekmektedir ? Hindistan için ticari vize kapsamında red yaşama ya da vize alamama durumumuz mevcut mudur ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Hindistan’a ticari vize almak için çalışan kişiler için hazırlanması gereken belge ve evraklar detaylı bir şekilde tarafınıza iletilmektedir. Daha sonrasında ise tarafımıza iletilen evrak ve belgeler incelenerek herhangi bir eksik ya da yanlışlık olması durumunda tarafınızla iletişime geçilmekte ve gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Hindistan ticari vize için başvuruyu seyahatinizden yaklaşık olarak mınımum olarak 7-10 iş günü öncesinde yapmanızı önermekteyiz. Gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanıp, tarafımıza iletildikten sonra başvurularınız tamamlanmakta ve ortalama 2-5 iş günü sonrasına randevunuz oluşturulmaktadır.
Hindistan için ticari vize başvurularında red durumu mevcut değildir. Konsolosluk dosya değerlendirmesinde herhangi bir güncelleme yaptığı takdirde tarafınızdan ek evrak talep etme hakkına her zaman sahip olmakla birlikte, bu gibi durumlar yaşandığında başvuru günü bu evrağı temin edip kendilerine iletmenizi talep eder ve bu evrak temini sağlanamazsa dosyanızı iade etmektedir. Daha sonrasında evrak temini sağlandıktan sonra güncel bir şekilde tekrardan başvurunuz yapılmakta ve randevunuz yeni kayıt ile oluşturulmaktadır. Ek evrak talebinde örnek vermek gerekirse eğer, şirketiniz üçüncü şahıslarla banka paylaşmak istemezse ve banka dökümlerini sunmazsa, konsolosluk başvuru yapan kişilerin şahsi banka hesap dökümlerini talep etmektedir. Gelen davetiye formatının genel uygunluğu kontrol edilir ve konsolosluk bunu uygun görmediği takdirde güncel davetiye talep edebilir. Davet eden firmanın güvenilirliği ve veya farklı bir durum olması durumunda konsolosluk Hindistan’daki firmanın güncel vergi levhası dökümlerine talep edebilir. Bu ve benzeri durumlar konsoloslukta başvuru günü incelenmekte olup, yaşanma durumu mevcuttur.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';