x
Güney Sudan

Vize İşlemleri

Güney Sudan

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  Kız Kulesi Sokak, No. 1, Gazi Osman Pasa Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06700 Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 436 02 85

Fax :  +90 312 436 02 84

E-posta Adresi: consular@southsudanankara.org

Web Adresi: http://www.southsudanankara.org

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Güney Sudan Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-17.00  mesai saatleri arasında hizmet vermektedir.

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk birimi, Pazartesi-Salı 09.00-12.00  saatleri arasında başvuruları kabul ederek, evrak dağıtımını Pazartesi-Salı 14.00 ile 15.00 saatleri arasında yapmaktadır.

Ankara’daki Güney Sudan Konsolosluğuna, mesai saatleri içinde +90 312 436 02 85 numaralı telefonu ile doğrudan ulaşabilir veya e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, yanınızda kimliğinizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın  bulunmasına dikkat ediniz.

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Güney Sudan Cumhuriyetinin Türkiye’deki tek resmi temsilciliği olan Ankara Güney Sudan Büyükelçiliğinin görev bölgesi Türkiye’nin bütün illerini kapsamaktadır.

İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir, Tekirdağ, Sinop, Karabük, Samsun, Isparta, Antalya, Amasya, Bilecik, Yalova, İzmit, Zonguldak ve Düzce ile Konya, Ankara, Gaziantep Urfa, Mersin, Hatay, Adana, Denizli, İzmir, Aydın, Afyon, Rize, Trabzon, Artvin Ağrı, Erzurum, Kayseri, Diyarbakır, Mardin  ve  Van  gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde ikamet eden Güney sudan Vatandaşları ile Türk vatandaşları,  Ankara Güney Sudan Büyükelçiliğine konsolosluk hizmetleri için başvuru yapabilirler.

Güney Sudan vize başvurusu Ankara

Güney Sudan ile Türkiye Cumhuriyeti arasında hükümetler nezdinde varılan anlaşma ile iki ülke arasında kısmi vize muafiyeti uygulanmaktadır. Türkiye’den Güney Sudana seyahat edecek Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet)  ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almadan gidebilmektedirler.

Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi Türk vatandaşları turistik, ticari, çalışma, eğitim ve aile ziyareti  gibi çeşitli amaçlar için Güney Sudan’a yapacakları seyahatlerinde Güney Sudan vizesi almaları şarttır.

Güney Sudana seyahat edecek Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler, vize usullerine göre hazırlanmış vize başvuru dosyaları ile Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği konsolosluk servisine başvurarak, Güney Sudan vizelerini alabilirler.

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinin, Türkiye’de Güney Sudan Cumhuriyeti adına iki yönlü görevi vardır. Diplomatik temsil yönü ile Güney Sudan devletinin ulusal çıkarlarını koruyarak, iki ülke arasında karşılıklı siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi için gayret sarf etmektedir.

Güney Sudan büyükelçilik bünyesindeki konsolosluk servisi ile Türkiye’deki Güney Sudan vatandaşları ile ülkesine seyahat etmek isteyen kişilere konsolosluk hizmeti sunmaktadır.

Türkiye’deki Güney Sudan vatandaşları yeni kimliklerin çıkarılması, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dokümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu ve ölüm vakaları sonrasında yapılması gereken resmi vatandaşlık işlemleri için Ankara Güney Sudan Konsolosluğuna başvuru yapabilirler.

Türkiye’de, Güney Sudan devleti adına vize başvurularını karara bağlama hususunda tek yetkili olan Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği, Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin vize işlemlerini de yürütmektedir.

Güney Sudan Vize Başvuru Formu Örneği

Güney Sudan vize başvuru formu konsolosluk tarafından dört sayfa halinde düzenlenmiş olup yazım dili İngilizce olarak belirlenmiştir. Başvuru sahipleri şahsi kimlik bilgilerini, aile bilgilerini, pasaport, adres ve seyahat bilgilerini, form üzerine büyük harfle ve okunaklı bir şekilde kayıt etmeleri gereklidir. Ayrıca başvurulan vize türü, seyahatin nasıl finanse edileceği ve seyahatin gidiş-dönüş tarihleri net olarak beyan edilmelidir.

Güney Sudan vize başvuru formuna istenen bilgiler kayıt edildikten sonra form başvuru sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır.

Konsolosluk vize görevlisi başvurunuzu formda beyan etmiş olduğunuz bilgiler üzerinden değerlendireceği için bu bilgilerin güncel ve diğer başvuru evraklarındaki bilgiler ile uyumlu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Aksi durumlar başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesine yol açabilir.

 Güney Sudan vize başvuru formu İçin tıklayınız.

Güney Sudan Vize Ücreti 2023

Güney Sudan vize ücretini Konsolosluğa ödenen vize harcı oluşturmaktadır. Vize harcı başvurulan vize kategorisine ve süresine göre farklılık göstermektedir.

Konsolosluklar vize harcı ödeme dekontunu görmeden başvuruları işleme almamaktadır. Ayrıca yetkili aracı kurumlar ve acenteler koordinasyon hizmetleri için ücret talep edebilmektedirler.

Güney Sudan vizesi kaç günde çıkar?

Güney Sudan vize başvurularının sonuçlanması ortalama 5 iş gününü bulmaktadır. Bu süre konsolosluktaki normal iş akışına göre öngörülen bir süredir. Konsoloslukta oluşabilecek dönemsel yoğunluklara ve resmi tatiller öncesi oluşabilecek sıkışıklıklara bağlı olarak bu süreler değişebilir.

Seyahat planınızın aksamaması ve vizenizin planladığınız tarihlerde elinizde olması için Güney Sudan vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte(en az 15 gün önceden) yapmanızı sizlere öneriyoruz.

 Güney Sudan Ankara Konsolosluğu bordo pasaportu bulunan başvuru sahiplerine tek girişli vize vermektedir. Konsolosluk, ancak diplomatlara ve resmi kurum mensuplarına çok girişli vize vermektedir.

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği, Güney Sudan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyet’inin resmi tatilleri ve bayramlarında kapalı olduğu için konsolosluk hizmeti vermemektedir.

Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

Güney Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';