x
Güney Sudan

Vize İşlemleri

Güney Sudan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 79

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep

EUROASIA Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep Şubemize Hoş geldiniz,

Sudan Cumhuriyeti ikiye ayrılarak Sudan ve Güney Sudan olarak Afrika’nın en büyük ülkelerinden biridir.

Güney Sudan Orta Afrika bölgesinde yukarı Nil nehri havzasında yer almaktadır. Resmi dili Arapça ve İngilizce olup 134 farklı dili de barındırmaktadır. Sudan’a seyahat etmek isteyenler için en uygun zaman Ekim- Nisan ayları arasındaki dönemdir. Bazı dönemler kum fırtınaları olmasından kaynaklı seyahat edecek kişilerin önceden araştırması faydalı olacaktır.

Peki, Güney Sudan vize ister mi?, Prosedürleri ve dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Sorularınızın cevaplarını sizler için Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep uzman ekibimiz en doğru bilgilerle sizlere ulaştırmayı hedefliyor.

Güney Sudan’a seyahat edecek olan kişilerin sayfamızı dikkatlice okumaları vize alma koşulları ve detaylı bilgiye sahip olmaları için son derece önemlidir.

Güney Sudan vize talepleriniz için Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep müşteri temsilcilerimize +90 (212) 963 33 79 telefon numaralarından veya gaziantep@eagvs.com  mail adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Güney Sudan’a Seyahat Edecek Kişileri Vize Alması Gerekir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) , hususi (yeşil) ve hizmet (gri)  pasaportu hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (siyah)  pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır. Ancak bu diplomatik pasaporta sahip kişilerden uygun makamlardan ya da elçiliklerden resmi mektup (sözel not ) talep edilebilir.

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Birçok vizede kategorilere ayrılır turistik, ticari vs. gibi başvuru seçenekleri vardır. Ancak Güney Sudan vizesinde turistik ya da ticari gibi bir kategori bulunmadığı için başvurular tek tip şekilde yapılır.

Tüm Türkiye için başvurular Ankara’daki Güney Sudan Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır. Ancak kişinin bizzat başvuru yapma şartı aranmadığı için sizlerin adına Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep ofisimiz Güney Sudan vize başvuru işlemlerinizi yapabilirler.

Güney Sudan Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Güney Sudan vize başvuru aşamamalarında öncelik evrak hazırlama sürecidir. Güney Sudana başvuru yapmak için davetiye şartı aranmaktadır. Dilekçenizi Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep şubemiz sizler için yazacaktır.

  • Seyahatinizin bitiminden sonra en az 6 ay geçerliliği olan Pasaport
  • Ticari vizelerde Güney Sudan’da sizi davet eden şirketin antetli kağıdına veya Güney Sudan resmi makamlarından alınmış, kaşeli ve imzalı ya da Aile Ziyaret Vizelerinde Davetiye
  • Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış kaşeli ve ıslak imzalı İngilizce Vize Talep Dilekçesi
  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf 

Güney Sudan Vize Başvuru Formu

Evrakların hazırlanma sürecinden sonra önemli diğer bir belgede Güney Sudan Vize Başvuru Formu’dur. Başvuru formunuzun eksik ya da hatalı olarak doldurulup eklenmesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına veya kabul edilmemesine neden olabilir. Bu nedenle başvuru formunu uzman ekiplerimiz sizler için doldurarak Konsolosluğun istediği formlarda evraklarınızın arasına eklenmelidir.

Evraklarınızın hazırlanma ve başvuru formu eklenme sürecinin ardından Güney Sudan Büyükelçiliği’nden randevu alınması gerekmektedir. Ancak sizin başvuru esnasında bulunmanız gerekmediği için bu aşamada Euroasia Ankara ofisimiz randevu günü işlemlerinizi tamamında sizlere destek verecektir. Pasaportunuzu isterseniz Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep şubemizden dilerseniz kargo ile sizlere ulaştırıyor olacağız.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanızdan itibaren 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun yoğun olmadığı dönemlerde başvurudan ertesi günüde sonuçlanabilmektedir.  

Büyükelçilik şuan için sadece normal pasaport sahiplerine tek giriş hakkı tanımaktadır. Çoklu giriş vizeleri sadece diplomatik ve yetkililere verilmektedir.

Güney Sudan Önemli Bilgiler

Vizenizin iptal olması ya da olumsuz sonuçlanması durumunda ücret iadesi bulunmamaktadır.
Güney Sudan’a seyahat edecek Türkiye vatandaşları için seyahatlerinden önce T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen aşıların yaptırılması tavsiye edilir.
Güney Sudan vize başvurularında sonuçlanma süresi ve vize sonucu hakkında kararlar yalnızca Güney Sudan Elçiliği insiyatifi altındadır.
Konsolosluk gerek duyması halinde ek belge talebinde bulunabilir.
Güney Sudan vize başvurusu esnasında sıkıntı yaşayabilirsiniz, Güney Sudan Vize Başvuru Formu ya da Davetiye Dilekçesi doldurulması gibi konularda profesyonel destek almak için dilediğiniz zaman Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep şubemizden arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz. Sizlere vize hakkında bilgi vermek ve yönlendirmekten mutluluk duyarız. 

Euroasia Güney Sudan Vize Başvuru, Gaziantep Ofisi

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 sok. Emire Yetkin Apt. 5/B Şehitkamil/Gaziantep

Telefon

+90 (212) 963 33 79

E-posta

gaziantep@eagvs.com

Güney Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';