x
Belarus

Vize İşlemleri

Belarus

Belarus Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, Belarus’a yapmayı düşündüğünüz 90 günden uzun ticari seyahatleriniz için ticari vize başvurusunda bulunmalısınız. Ticari vize başvuruları için davet mektubu önemlidir. Vize başvurunuz için Belarus şirketinden gelecek bir davet mektubu ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Belarus ve Türkiye arasındaki 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe giren vize muafiyeti anlaşması gereği kısa süreli (30 gün) seyahatlerde vize başvurusuna gerek yoktur. Tüm pasaport hamilleri (Umuma Mahsus, Diplomatik, Hususi, Yeşil) 30 günü aşmayan seyahatleri için vize işlemlerinden muaftır. Sayfamızda yer alan ticari vize başvurusunu kapsayan bilgiler 90 gün süreli konaklama içindir. 

Sayfamızın devamında Belarus ticari vize için gerekli evraklar 2023 ve vize ücreti 2023 sizler için derlenmiştir. Vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın ya da help@eagvs.com adresinden sorularınızı gönderebilirsiniz. 

Belarus Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport: Başvuru sahibi seyahati için dönüş tarihinden sonra 3 ay daha geçerli olan pasaportla başvuru yapmalıdır. Vize basımı için boş sayfa olması gerekir. Pasaportun 1, 2, 3 ve 4. sayfaları, temditler (uzatma) sayfalarının da fotokopisi sunulmalıdır. 
  2. Vize Başvuru Formu: Ticari seyahatiniz için amacınıza uygun olarak vize başvuru formu doldurmalısınız. Form için verilen bilgiler eksik olmamalıdır ve okunaklı yazılmalıdır. Form imzalı teslim edilmelidir.
  1. Davet Mektubu: Belarus şirketinden vize başvurunuz için adınıza bir ticari davet mektubu almalısınız. 
  2. Fotoğraf: Vize başvurunuz için güncel olan 1 adet fotoğraf gereklidir. 
  3. Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahatinizin kapsamına, süresine göre düzenlenmiş seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır. 

DİKKAT! 

1 yıllık ticari vize başvurusunda bulunmak için (Uzun Vadeli Ticari Vize Başvurusu) yukarıda sayılan evraklara ek olarak Belarus şirketi tescil belgesi ( Firma Registre Belgesi), iki ülke şirketinin arasındaki anlaşmanın tasdikli fotokopisi, Türkiye şirketinden dilekçe, Şirketin imza sirküleri, ticaret odası kaydı, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi fotokopileri de başvuru için sunulmalıdır.

Belarus Büyükelçiliği gerek görürse kişilerden ek evrak talebinde bulunabilir.

Belarus ticari vize başvurusu için bölge farkına dikkat etmek gerekir. Balıkesir, Bilecik, Aydın, Bursa, Denizli, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Muğla, Manisa, Tekirdağ, Yalova, Uşak ve Sakarya Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun görev çevresindedir.

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği görev çevresi ise; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak'tır.

Başvurunuzu yaparken bölge farkını dikkate almalısınız. Görev çevresi dışından yapılan başvurularda işlem süresinin biraz daha uzun olabileceği unutulmamalıdır. Belarus ticari vize evraklarınızı dikkatli bir şekilde hazırlayıp konsolosluğa sunmanız gerekir. Vize başvurunuzun sorunsuz şekilde değerlendirilip zamanında sonuca bağlanmasını istiyorsanız verilen bilgiler doğrultusunda işlemlerinizi yürütmelisiniz. 

Belarus Ticari Vize Başvurusu

Ticari vize başvurunuzu şahsen yapabildiğiniz gibi Büyükelçiliğin yetkilendirdiği seyahat acenteleri vasıtasıyla da yapabilirsiniz. Sayfamızda yer alan ticari vize evraklar hazırlanırken Belarus Büyükelçiliği kaynak alınmıştır ancak evraklarınızı temin etmeden önce Büyükelçiliği arayarak evrakları kontrol etmenizi öneririz. Ticari vize başvurusunda bulunabilmek için davet mektubuna ihtiyacınız vardır. Davet mektubu adınıza Belarus şirketinden gelmelidir. Temin edilmesi gereken diğer evraklarla davet mektubu da mutlaka konsolosluğa sunulmalıdır. 

Ticari vize başvurunuz için konsolosluğa sunulan belgeler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Yanlış ya da eksik evraklar sunduğunuzda vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabilir. Seyahatiniz için olumsuz bir durum yaşamamak adına başvuru evraklarınızı titizlikle hazırlayıp sunmanız gerekir. Başvurunuz sunulan evraklar çerçevesinde değerlendirilmektedir. Bu yüzden başvurunuzu vize prosedürlerine uygun şekilde yerine getirmelisiniz.

Belarus Vize Ücreti 2023

Ticari vize başvurularınız için vize ücreti ödemeniz gerekir. Başvurunuz belirlenen vize ücretini ödediğiniz takdirde değerlendirmeye alınmaktadır. Seyahatinizin kapsamına göre, süresine göre ödemeniz gereken vize ücreti farklı olabilir. En sağlıklı vize ücret bilgisine ulaşmak için yetkililerimizle iletişime geçmelisiniz. Seyahat detaylarınızı öğrendikten sonra seyahatinizin durumuna göre ne kadar vize harcı yatırmanız gerektiğini sizlerle paylaşmaktayız. Vize harç bedellerini Büyükelçilik belirlemektedir.

Belarus Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Ticari vize başvurularınız evraklarınız tam ve düzenli bir şekilde beyan edilmişse yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlanabilir. Ancak başvuru sahibinin sunduğu evraklar çerçevesinde sonuçlanma süreleri değişebilir. Eksik ya da hatalı bir evrakla başvuru yapılmışsa sonuçlanma süreniz uzayacaktır. Ekpres vize başvuruları da 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak görev bölgesi dışında yapılan vize başvurularında işlem süresi biraz daha uzun sürebilir. Yabancı pasaportlarla yapılan ticari vize başvuruları da daha uzun bir zaman içinde sonuçlanabilmektedir. Seyahatiniz için gecikme yaşamamak adına ticari vize başvurunuzu en geç 15 gün öncesinden tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Belarus vizesi ile ilgili sorularınızı bize help@eagvs.com adresinden ulaştırabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapılmaktadır.

Belarus ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';