x
Belarus

Vize İşlemleri

Belarus

Belarus Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, Belarus’a ziyaret amaçlı vize başvurularınız için ziyaret vizesi almalısınız. Bu vize kategorisi için en önemli evrak davetiyedir. Vize başvurunuz için Belarus’ta ikamet eden bir yakınınızdan davet mektubu almalısınız. Davetiye orijinal olarak sunulmalı ve yetkili makamlarca onaylı olmalıdır. İçeriğimizin devamında Belarus ziyaret vizesi için gerekli evraklar 2023 ve ödemeniz gereken vize ücreti sizler için derlenmiştir. 

Belarus ve Türkiye arasındaki vize muafiyeti anlaşması 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Vize muafiyeti anlaşması kapsamında iki ülke vatandaşları da karşılıklı olarak 30 gün süreli seyahatleri için vize prosedürlerinden muaftır. Sayfamızda yer verilen vize prosedürleri 90 günden uzun konaklamalar içindir. 

Belarus Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Davet Mektubu: Belarus’ta ikamet eden yakınınızdan bir davet mektubu almalısınız. Davetiye yetkili makamlarca onaylı olmalıdır. Başvuru için davetiyenin orijinali sunulmalıdır.
  2. Pasaport: Vize başvurusu için pasaportunuzun dönüş tarihi itibariyle 3 ay daha geçerli olması gerekir. Vize işlenebilmesi için pasaportunuzda boş sayfa olmalıdır. Pasaportunuzun 1, 2, 3 ve 4. Sayfaları ile temditler (uzatma) sayfaları ile nüfus cüzdan fotokopisi de ziyaret amaçlı başvuru için sunulmalıdır.
  3. Vize Başvuru Formu: Seyahatinizin amacına uygun olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu için verilen bilgilerin doğru ve aynı zamanda güncel olması gerekir. Başvuru dosyanız teslim edildikten sonra konsolosluk biriminin başvuru sahibine ulaşması gerekebilir. Dolayısıyla formu doldururken titiz davranmalısınız.
  1. Fotoğraf: Ziyaret amaçlı seyahatleriniz için 1 adet fotoğraf başvuru formu doldurulduktan sonra yapıştırılmalıdır.
  2. Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahatiniz sürenizi kapsayacak şekilde sağlık sigortası yapılmalıdır.

DİKKAT!

Belarus Büyükelçiliği gerek görürse başvuru sahibinden ek evrak talep edebilir ve mülakat için başvuru sahibini çağırabilir.

Değerli başvuru sahipleri, ziyaret amaçlı vize başvuruları için bölge farkını gözetmeniz gerekir. Balıkesir, Bilecik, Aydın, Bursa, Denizli, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Muğla, Manisa, Tekirdağ, Yalova, Uşak ve Sakarya Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanındadır.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak ise Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetki alanındadır.

Ziyaret amaçlı vize için başvuru yaparken bölge farkına dikkat etmelisiniz. Ziyaret amaçlı vize başvurunuz için gerekli evraklar konusunda bilgi aldıktan sonra evraklarınızı hazırlayabilir bölge farkına göre başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sunduğunuz evraklar eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Eksik ya da hatalı evraklarla vize başvurusu yaparsanız başvurunuzun ret ile sonuçlanabileceğini unutmayın.

Belarus Aile Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Ziyaret amaçlı vize başvurusunda bulunabilmek için en önemli evrak davetiyedir. Belarus’ta yaşayan bir yakınınızdan davet mektubu almalı ve başvurunuz için konsolosluğa sunmalısınız. Davet mektubu yetkili makamlarca onaylı olmalı ve orijinal olarak sunmalısınız. Diğer evrakla birlikte davetiyeyi de sunarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan ziyaret amaçlı evraklar Belarus Büyükelçiliği referans olarak hazırlanmış olsa da Belgelerinizi temin etmeye başlamadan önce ilgili konsolosluk biriminden teyit almalısınız. 

Vize başvurunuzu şahsen elçiliğe yapabileceğiniz gibi akredite edilmiş seyahat acenteleri vasıtasıyla da tamamlayabilirsiniz. Vize başvurusu için sunduğunuz evrakların eksiksiz olması gerekir. Her ülkenin kendine has uygulanması gereken vize prosedürleri vardır. Belarus seyahatiniz için de vize koşullarını yerine getirmeniz gerekir. Vize başvurusu yapmadan önce son kez yetkililerimizi arayıp teyit alabilirsiniz. 

Belarus Vize Ücreti 2023

Seyahatiniz için yerine getirmeniz gereken vize koşullarının biri de ödemeniz gereken vize ücretidir. Seyahatinizin süresine ve kapsamına göre ödemeniz gereken Belarus vize ücreti farklılık gösterir. En doğru vize ücret bilgisine ulaşmanız için seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz gerekir. Vize ücret bilgisi için help@eagvs.com adresinden sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz. 

Belarus Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahatiniz için gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra vize başvuruları yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlanabilir. Başvuru sonuçlanma süreleri kişilerin sunduğu evraklar çerçevesinde uzayıp kısalabilir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları da daha uzun bir süre içinde sonuçlanabilmektedir. Planlamış olduğunuz seyahat için gecikme yaşamak istemiyorsanız başvurunuzu en az 15 gün öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Vize başvurunuz ile ilgili sorularınızı help@eagvs.com adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Belarus ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';