x

Amerika Büyükelçiliği Twitter hesabını güncellemeyecek! 27 Aralık 2018

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği sosyal medya hesaplarını bir süre güncellemeyeceğini duyurdu.

ABD federal hükümetin ödenek yokluğu nedeniyle kısmen kapanması üzerine ABD Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul ve Adana konsoloslukları, sosyal medya hesaplarını güncellemeyeceklerini duyurdu. ABD'de federal hükümet geçen Cumartesi, Meksika sınırına örülen duvarın finansmanı nedeniyle yaşanan bütçe krizi sonucunda kısmen ve geçici olarak kapanmıştı.

Bu gelişme, ABD Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul ve Adana konsolosluklarının sosyal medya hesaplarına da yansıdı. ABD Ankara Büyükelçiliği ve konsoloslukların Twitter hesaplarından yapılan duyuruda, "ABD'de federal hükümetin ödenek yokluğundan dolayı kısmen kapanması nedeniyle bu hesap düzenli olarak güncellenmeyecektir. Acil emniyet ve güvenlik bilgileri hariç, tüm işlemler yeniden başlayana kadar bu hesabı güncellemeyeceğiz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar inşa etmek için Kongre'den istediği ödenek kabul edilene kadar, hükümetin "kapalı" kalmaya devam edeceğini belirtmişti. ABD Büyükelçiliği, sosyal medya hesaplarını güncellemeyecekleri belirtmesinin ardından vize açıklamasında da bulundu. ABD Büyükelçiliği hükümetin kapalı olması nedeniyle Türkiye ABD Büyükelçiliği ve Konsolosluklarında vize hizmetinin nasıl devam edeceği konusunda bir açıklama yaptı.

ABD’de federal hükümetin ödenek yokluğu nedeniyle kısmen kapanmasına karşın, vize hizmetleri ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda; ABD vatandaşlık hizmetleri ise ABD Büyükelçiliği Ankara, ABD İstanbul Başkonsolosluğu ve ABD Konsolosluğu Adana’da devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

amerika büyükelçiliği

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES