x
Trinidad ve Tobago

Vize İşlemleri

Trinidad ve Tobago

Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu

Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri
 
Adres
Park Maya Sitesi Barclay 12. D:1 34330 Akatlar/İstanbul
Telefon
 
Fax
 
E mail
comertnusret@gmail.com
 
Kroki

 

Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu Nerede?
 
Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini  Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Trinidad ve Tobago İstanbul Başkonsolosluğu Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Formu
Trinidad ve Tobago Vize Formu için tıklayın
Trinidad ve Tobago İstanbul Başkonsolosluğu Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Dilekçesi

Trinidad ve Tobago ticari vize dilekçe örneği için tıklayın

Trinidad ve Tobago turistik vize dilekçe örneği için tıklayın

Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Trinidad ve Tobago vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu'ndan randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu'nun ek evrak talebinde bulunabileceğini göz önünde bulundurun.

Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Vatandaşlık Belgesi işlemleri
Türkiye’de ikamet eden Trinidad ve Tobago  vatandaşları Trinidad ve Tobago vatandaşlık belgesi temin etmeleri gereken durumlarda Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na başvuruda bulunmak zorundadırlar. Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’na vatandaşlık belgesi düzenlenmesi talebi ile başvuruda bulunacak olan kişiler aşağıda yer alan belgeleri temin etmekle yükümlüdür.
Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi
Trinidad ve Tobago vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 5 - 8 iş günü. Vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 
Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Trinidad ve Tobagoya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu Hakkında

Trinidad ve Tobago vatandaşlarının ve Trinidad ve Tobago'yı merak eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Trinidad ve Tobago'ya seyahat etmesi için Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğundan vize başvurusunda bulunulması gerekir.

Trinidad ve Tobago'ya yapılan uzun süreli seyahatlerde (180 gün içerisinde toplamda 90 günden fazla Trinidad ve Tobago ’da kalma durumları için) ya da öğrenim, aile kurma, çalışma gibi uzun zamanlar ikamet edilecek durumlarda alınan ulusal vize başvurusu Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğuna veya Trinidad ve Tobago Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne şahsen yapılırken, kısa süreli seyahatler için (Schengen vize başvurusu) için Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Bunun yerine Trinidad ve Tobago Fahri Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri veya akredite edilmiş seyahat acentaları tarafından Trinidad ve Tobago kısa süreli vize başvurularında bulunulabilmektedir.

Trinidad ve Tobago kısa süreli vize başvurularının incelenmesi, değerlendirmesi ve onaylanması Trinidad ve Tobago Fahri Konsolosluğu veya Trinidad ve Tobago Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümünün makamlarının sorumluluğu altında olacaktır.

Trinidad ve Tobago İstanbul Fahri Konsolosluğu Elçilik Çalışanları

Nusret Cömert - Fahri Konsolos

Trinidad ve Tobago ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES