x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Değerli ziyaretçilerimiz, T.C. vatandaşları Moldova vize başvurusundan muaftırlar. Yabancı pasaport sahiplerine Moldova vize işlemleirnde yardımcı olamamaktadır. Moldova vize işlemleriniz için bizi aramamanızı rica ederiz. Moldova vize işlemleri konusunda en doğru ve güncel bilgi için konsolosluklara ulaşınız. Analyışınız için teşekkür ederiz.

Moldova Vize Başvurusu

T.C. pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için Moldova vize prosedüründen muaftırlar. Türkiye ikamet izinli yabancı pasaport sahipleri (üçüncü ülke vatandaşları) Moldova’ya yapacağı turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili vize başvurularını tamamlamalıdırlar. 

> Bize telefonla ulaşmanız durumunda Moldova seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

> Moldova seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.
 

Moldova Vize Türleri

Moldova Büyükelçiliğinin ve Moldova Başkonsolosluğunun belirlediği vize türleri aşağıdaki gibidir:

a) “A” tipi – havalimanı transit

b) “B” tipi – transit

c) “C” tipi – kısa süreli

d) “D” tipi – uzun süreli

Moldova Kısa Süreli Vize (C tipi)

Moldova Kısa süreli vize, 90 (doksan) günlük bir süre için verilir. Moldova kısa süreli vize talebi için oluşabilecek ilgili gerekçeler aşağıdaki gibidir:

a) Misyon: Resmi makamlar, uluslararası kuruluşlarda görevli olanlar kısa süreli vize talebinde bulunabilir. Moldova Cumhuriyetinde oturma izni olanlara eşlik eden aile bireyleri de kısa süreli vize talebinde bulunabilir.

b) Turizm: Moldova’ya turistik/kültürel gezi amacı ile seyahat edenler Moldova kısa süreli vize başvurusunda bulunabilir.

c) Ziyaret: Moldova vatandaşlarını veya oturma izni olan vatandaşları misafir olarak ziyaret etmek isteyen kişiler kısa süreli vize başvurusunda bulunabilir.

d) Ticari: Kontrat veya sözleşme için, ticari ve sanayi işbirliği anlaşmaları kapsamında elde edilen veya satılan mal kullanımı ve kontrolü için ekonomi veya ticari amaç ile Moldova’ya seyahat edecekler ve Moldova’da faaliyet gösteren bir şirketin üyesi veya hissedarı olmak isteyenler kısa süreli Moldova vize başvurusunda bulunabilirler. Moldova’da fuara katılacaklar da kısa süreli vize talebinde bulunabilirler.

e) Şoförler:  yük veya yolcu taşımacılığı ile ilgili profesyonel faaliyetlerini yürütmek üzere kısa bir süre için seyahat etmek isteyenler kendileri adına veya şirketleri aracılığıyla vize başvurularını tamamlayabilirler.

f) Spor Faaliyetleri:  Spor turnuvalarına katılmak üzere ülkeye sınırlı bir süre için seyahat edecekler kısa süreli vize talebinde bulunabilirler.

g) Kültürel, bilimsel, insani, kısa süreli tıbbi tedavi: Moldova Cumhuriyeti yasalarına aykırı olmayan diğer etkinliklere katılmak isteyenler kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirler.

Moldova Kısa Süreli Vize Nasıl Uzatılır?

90 (doksan) günden az bir oturma süresi için verilen kısa süreli Moldova vizesi, geçerliliğinin 90 günü aşmaması şartı ile ve aynı amaç doğrultusunda uzatılabilir. Moldova vizenizi uzatma talebinizi vize sonlanma tarihinizden en az 3 iş günü öncesinden yapılmalıdır.

Moldova Havalimanı Transit Vizesi

T.C. vatandaşları 1 Kasım 2012’de imzalanan “Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma” gereği 90 güne kadar seyahatlerinde Moldova seyahatlerinde vize prosedüründen muaftırlar. Moldova havalimanı transit vizesi Moldova üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapacak üçüncü ülke pasaport hamillerinin Moldova Havaalanı vizesini temin etmesi gerekmektedir. Moldova havaalanı transit vizesi hedefe kadar geçerli uçak biletinin ibrazında verilmektedir. Moldova havaalanı transit vizesi ile başvuru sahipleri havaalanının transit bölümünde en fazla 5 (beş) gün kalabilirler.

Moldova Havaalanı transit vizesinden muaf olanlar;

a) Uçak mürettebatı üyelerine;

b) Diplomatik ve hizmet veya eşdeğer pasaportların sahiplerine;

c) Avrupa Birliği üyesi devlet veya Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen oturma izni hamilleri

d) Avrupa Birliği üyesi ülke veya Amerika Birleşik Devletleri pasaport hamilleri

Moldova Transit Vizesi

Moldova Transit vizesi, Moldova sınırlarını transit olarak geçerek, hedef devletin geçerli vizesinin süresi kadar kalmak üzere, başka bir ülkeye seyahat eden kişilerin Moldova’da 5 (beş) günlük bir süre kadar bulunmalarına hak tanıyan vize tipidir.

Moldova seyahat amacına göre kısa süreli vize türleri aşağıdaki gibidir; 
Moldova’ya kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunabilirsiniz. T.C. vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Moldova vizesinden muaftırar. 

 • Turistik seyahat
 • Ticari Amaçlı Seyahat
 • Aile ziyareti Amaçlı seyahat

MOLDOVA VİZE BAŞVURULARINIZ İÇİN ŞUBELERİMİZİ ARAMAMANIZI RİCA EDERİZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Moldova ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES