x
 • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Lihtenştayn vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

 • Kolay Lihtenştayn Vize Başvurusu Önerileri

  Kolay Lihtenştayn Vize Başvurusu Önerileri

  Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Lihtenştayn vizesi sahibi olabilirsiniz.

Lihtenştayn Vize İşlemleri

Lihtenştayn Schengen Vizesi

Tüm dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için vize destek hizmeti veren Euroasia Global Visa Services, Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan Vize Başvuru ofisleri ve online iletişim ağıyla, yurt dışı gezi ve iş bağlantılarınızı hızlı ve güvenilir vize başvuru süreciyle destekemektedir.                 

Türkiye’den Lihtenştayn’a gerçekleştirmeyi düşündüğünüz seyahatleriniz için, program ve seyahat kapsamınızı en iyi biçimde tanımlayan vize başvuru seçeneği ve gerekli olan tüm bilgilere help@eagvs.com mail adresi ve Euroasia Global Visa Services deneyimli ekibinden ulaşabilir, vize başvuru sürecinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Lihtenştayn Vize İşlemleri

Avrupa’nın Schengen sahasına dahil olan ülkeleri arasında yer alan Lihtenştayn, 90 gün ve altındaki konaklamalar için Schengen Vizesi standartları uygulamaktadır.

Lihtenştayn’ da sınırda vize seçeneği bulunmadığından, ülkeye seyahat planı olan T.C. vatandaşlarının, Schengen Vizesi alma zorunluğu bulunmaktadır.

Lihtenştayn Vizesi Kimler İçin Zorunlu?

 • Lihtenştayn’a seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin,  Lihtenştayn Schengen Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
 • Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri, 1 yıl içinde 90 günü geçmeyen Lihtenştayn ziyaretlerinde, vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Lihtenştayn Vizesi Nereden Alınır?

Lihtenştayn Vize ve vatandaşlık işlemleri, başvuru sahiplerinin ikame ettiği ülkede yer alan İsviçre temsilciliklerinden yürütülmektedir.

T.C. vatandaşlarının Lihtenştayn kısa süreli Schengen Vize işlemleri, Ankara İsviçre Büyükelçiliği’nde bulunan Konsolosluk departmanının kapatılmasının ardından İstanbul İsviçre Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

Lihtenştayn vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize servisleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Lihtenştayn Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Lihtenştayn’a gerçekleştirilen 90 gün ve altındaki seyahatler Schengen Vizesi kapsamına dahil olduğundan, Schengen gereklilikleri aranmaktadır.

Schengen Vizesi başvuru koşulları arasında yer alan biometrik veri ve parmak izi kayıt işlemi, tüm başvuru sahipleri için aranan koşullar arasında yer almaktadır.

NOT: Konsoloslukla paylaşılan parmak izi kayıtları 5 yıla kadar saklı tutulabildiğinden, son 5 yıl içinde Schengen Vizesi başvurusu kapsamında parmak izi kaydını tam ve sorunsuz biçimde yaptırmış olan başvuru sahipleri için işlem tekrarı zorunluğu bulunmamaktadır.

 • Son 5 yıl içerisinde parmak izi kaydı yaptırmamış olan başvuru sahiplerinin, parmak izi kayıtlarını konsolosluk ziyaretiyle gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu

Lihtenştayn’a gerçekleştirilmesi planlanan seyahatlerin hangi vize kapsam ve gerekliliklerine dahil olduğu;

 • Seyahat süresi,
 • Seyahat kapsamı ve
 • Seyahat planına bağlı olarak belirlenmektedir.

90 günü aşan konaklamalı Lihtenştayn Vize başvuruları, uzun süreli vize (D Tipi Vize) kategorisinde tanımlanmakta ve

 • Lihtenştayn Oturum Vizesi 
 • Lihtenştayn Çalışma Vizesi
 • Lihtenştayn Eğitim Vizesi ve
 • Lihtenştayn Aile Birleşimi vizesi kategorilerinde değerlendirilmekte ve tümüyle farklı vize başvuru prosedürlerini içermektedir.

90 gün ve daha kısa süreli konaklamalı Lihtenştayn vize başvuru işlemleri ise Schengen gerekliliklerine göre düzenlemekte olup,

Kısa Süreli Lihtenştayn seyahatleriniz için gerekli olan vize işlemlerininzde, Euroasia Global Visa Services hızlandırılmış vize hizmeti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi başvurularında gereken evraklar, başvuru sahibinin planladığı seyahat içeriğine bağlı olarak belirlenmektedir.

 Lihtenştayn Turistik Vize başvurularında,

Başvuru sahibinin kimlik, adres ve iletişim bilgilerine ek olarak,

 • Planlanan Lihtenştayn seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay kullanım süresi bulunan pasaport,
 • Uçak bileti ve Lihtenştayn’da konaklamak üzere başvuru sahibi adına düzenlenmiş rezervasyon bilgileri,

NOT: Uçak biletleri ve rezervasyon tarihleri uyumlu olmalıdır.

 • Lihtenştayn seyahat diliminin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası istenmektedir.
 • Başvuruda bulunan şirket sahibi ise;
 • Vergi Levhası, Sicil Gazetesi, Şirkete ait Faaliyet Belgesi ve İmza Sirkülerine ait fotokopi,
 • Sosyal Güvenlik hizmet döküm detayları ve
 • Şirkete ait banka hesabının son 3 aylık hesap dökümü,

Başvuruda bulunan kişi çalışansa;

 • Başvuru sahibinin çalışmakta olduğu iş yeri bilgileri bulunan Ticaret Sicil Gazetesi’ ne ait fotokopi,
 • İş yerine ait Vergi Levhası’ nın fotokopisi,
 • Çalışılan yerdeki yetki sahiplerinden İmza Sirküleri fotokopisi,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü ve
 • Çalışanın son 3 aylık kaşe ve imzalı maaş bordosunu gösterir belge,

Başvuru sahibi öğrenciyse;

 • Öğrencinin bağlı bulunduğu eğitim kurumuyla ilişkisi gösteren güncel öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Başvuru sahibi 18 yaş altındaysa, son 3 ay içinde ebeveynden alınan noter onaylı muvafakatnamenin orijinal belgesi istenmektedir.

Lihtenştayn Schengen Vizesi için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Lihtenştayn Ticari Vize

Lihtenştayn’ a gerçekleştirilecek olan iş ve ticari amaçlı  seyahatler için yapılacak başvurularda, başvuru sahibinin iş yeri bilgilerini gösteren belgelere ek olarak;

 • Lihtenştayn’dan başvuru sahibi adına gönderilmiş davet mektubu,

NOT: Başvuru sahibini davet eden kurum ya da kuruluşun adres ve iletişim bilgileri önem taşımaktadır.,

 • Lihtenştayn seyahati kapsamında ziyaret edilecek fuar veya sergi biletleri ile katılımla ilgili belgeler,
 • Ülkede konaklanması planlanan adrese ait rezervasyon bilgisi,
 • Başvuru sahibinin kira, tapu ve araç varlığına gösteren belgelerin fotokopileri
 • 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Maaş ve banka bilgileri ile hesaplara ait 3 aylık hareket özeti ve
 • Başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik hizmet dökümü bilgileri gerekmektedir.

Lihtenştayn Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lihtenştayn’da aile üyesi, akraba veya yakın ziyaretleri amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan seyahatler, Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi kapsamında değerlendirilmektedir. Söz konusu vize başvurularında; başvuru sahibinin kimlik, iş, eğitim ve seyahat kapsam bilgilerinin yanı sıra, Lihtenştayn’da konaklanması planlanan yakın veya aile ferdinin adres ve iletişim bilgilerinin de tam ve doğru olarak paylaşılması gerekmektedir.

ÖNEMLİ: Lihtenştayn Schengen Vizesi başvurularında, kişisel planınızı en iyi biçimde tanımlayan vize başvuru tipi ve söz konusu kategoriye ait evrak detayları için Euroasia Global Visa Services vize yetkilileriyle doğrudan iletişime geçmeniz son derece önemlidir.

Lihtenştayn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lihtenştayn Schengen vizesi başvuru süreci, tüm belgelerin tamamlanması ve tesliminin ardından, başvuru dönemi ve belgelerin incelenme sürecine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Seyahat planlarınızın aksamaması için, vize başvuru sürecinizi seyahat tarihinden en fazla 3 ay en az 20 gün öncesinde başlatmanız faydalı olacaktır.

Lihtenştayn Vize Ücreti 2023

Lihtenştayn Vizesi başvuru ücretleri, başvuru sahiplerinin yaş ve başvuru içeriğine bağlı olarak değişirken, seyahat sağlık sigortası ve başvuru sürecindeki ek hizmetler de fiyatların belirlenmesinde rol oynamaktadır.

 • 12 yaş üstü 110 Euro
 • 6-12 yaş 80 Euro
 • 0-6 yaş 35 Euro 
 • Euroasia danışmanlık hizmet bedeli 40 Euro 

Lihtenştayn Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ikamet eden başvuru sahiplerinin Lihtenştayn Scehgen Vizesi başvuru işlemleri, Euroasia Global Visa Services Ankara ofisi aracılığıyla yürütülmektedir. Vize süreçlerinizin takibi, soru ve önerileriniz için help@eagvs.com mail adresini kullanarak destek alabilirsiniz.

LihtenştaynVize İşlemleri Bursa

Bursa’dan Lihtenştayn Schengen Vize başvuru işlemleri için Euroasia Global Visa Services Bursa  destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. help@eagvs.com mail üzerinden vize süreçlerinin takip ve kontrolüne yardımcı olan EAGVS Bursa ekibi, biyometri kaydı tamamlanmış başvuru sahiplerinin Konsolosluk ziyaret gerekliliği olmadan vize süreçlerinin yönetilmesine yardımcı olmaktadır.

Lihtenştayn Vize İşlemleri Edirne

Edirne’den Lihtenştayn Vize başvurusu işlemleri için Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne’ de bulunan ofisimizi ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services görevlileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Lichtenştayn Vize İşlemleri Antalya

Antalya ilinden gerçekleşen Lihtenştayn Schengen Vizesi başvurularının takip ve kontrolünü sağlayan Euroasia Global Visa Services Antalya vize servis ekibi, help@eagvs.com mail adresiyle ihtiyaç duyduğunuz yardım ve yönlendirmeleri sağlamakta, güncel mevzuat ve vize prosedürlerinin sağlıklı biçimde yürütülmesine yönelik desteğk sunmaktadır.

Lihtenştayn Vize İşlemleri Gaziantep

Gaziantep’ten gerçekleştirilecek Lihtenştayn Schengen Vizesi başvuruları için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınıza yanıt bulabilir, seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

Lihtenştayn Vize İşlemleri Tekirdağ

Lihtenştayn Vizesi Tekirdağ başvuruları, help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services Tekirdağ yetkilileri aracılığıyla gerçekleştirilmekte, vize başvuru sürecinenize yardımcı olunmaktadır.

Lihtenştayn Vize Reddi

Tüm evrak ve prosedürlerin tamamlanmasının ardından vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, söz konusu reddin gerekçeleri ilerleyen vize başvurularında önem taşımaktadır. Daha sonra yapılacak olan Lihtenştayn Vizesi ve diğer vize başvurularında, başvuru sahibinin reddedilen vize başvuruları da istenebildiğinden, başvuru reddinin orijinal belgesinin saklanması oldukça önemlidir.

                      

Lihtenştayn seyahatinizin vize başvurusu aşamasında gerekli olan tüm bilgiler ve başvuru adımları hakkında daha fazla bilgi almak için help@eagvs.com mail adresi üzerinden danışmanlarımızla iletişime geçebilir, Euroasia Global Visa Services ofislerimizi ziyaret ederek seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

Lihtenştayn ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Lihtenştayn Vize Başvuru İşlemleri Hakkında
M. Özçelik 11/12/18, 10:03 Cevabı Görüntüle
İyi günler,
Bir iş toplantısı amacıyla Lihtenştayn'a seyahat etmem gerekiyor,
Nereden randevu alabileceğimi ya da ülkemizde konsoloslukları olup olmadığını bulamadım.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES