x
 • Güney Kıbrıs Rum Kesimi

  Güney Kıbrıs Rum Kesimi

  Güney Kıbrıs vize başvurusu için ibraz ettiğiniz pasaportta KKTC vizesi bulunmamalıdır.

 • Kıbrıs Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

  Kıbrıs Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

  Güney Kıbrıs vize işlemleri bizzat ya da Kıbrıs Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Güney Kıbrıs Vize İşlemleri

Türkiye’de Güney Kıbrıs Rus kesimi diplomatik misyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşları Kıbrıs Konsolosluğu vize işlemlerini Atina Güney Kıbrıs Büyükelçiliğinden tamamlayabilirler. Bu nedenle Kıbrıs vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın ilk olarak Yunanistan vize başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Güney Kıbrıs'a yapacağınız seyahatlerde Yunanistan vize başvurunuzu Euroasia vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 
 • Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliği pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin vize başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaport ayrımı olmaksızın (Umuma Mahsus, Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahip)tüm T.C. vatandaşları Güney Kıbrıs vize işlemlerine tabidir.
 • Güney Kıbrıs vize başvurusunda sunulacak pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliğine sunulacak evrakların yeni tarihli ve açıklayıcı nitelikte olması gerekmektedir.
 • Kıbrıs’a gerçekleştireceğiniz seyahat 3 aydan kısaysa kısa süreli Kıbrıs vizesine başvuruda bulunmalısınız.

Kıbrıs vizesi sahibinin toplam ziyaretinin süresi ilk ziyaret tarihinden itibaren bir yılın yarısında 3 ayı geçmemelidir. Kıbrıs vizeleri tek veya çok girişli olarak başvuru sahibinin seyahat amacına bağlı olarak onaylanmaktadır.

Ticari amaçlı olarak Kıbrıs’a birden fazla kez ziyaret planlanıyorsa çok girişli Kıbrıs vizesi talep edilebilmektedir. Ancak tek girişli vizelerinde de ziyaretlerin toplam süresi, 6 ay içinde en fazla 90 gün olabilmektedir. Çok girişli Kıbrıs vizesinin 1 yıl içinde en fazla 90 gün geçerliliği bulunmaktadır. İstisnai durumlarda ve belli kategorilerde 5 yıla kadar vize başvuruları onaylanabilmektedir.

Güney Kıbrıs Vize Başvuru Formu

Kıbrıs Rum kesimi vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır. Kıbrıs vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanarak diğer belgelerle birlikte Kıbrıs Atina Büyükelçiliğine sunulmalıdır.

Güney Kıbrıs vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Güney Kıbrıs Cumhuriyeti Vize Türleri

Visa Türleri

Havaalanı Transit Vizesi (kategori A)

Kısa süreli konaklama Vize (1-90 gün) (Kategori C)

Çoklu giriş Vize (en fazla 5 yıl) (Kategori C)

Adalar Kapı Vizesi  (Kategori C)

Vize Uzatma (Kategori C)

Vize Uzun Kalışlı (Kategori D)

 

Kısa Süreli Seyahat Amacınıza Göre Güney Kıbrıs Vize Türleri 

 • Turistik vize
 • Ticari vize 
 • Aile ziyareti vizesi

Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliği

Güney Kıbrıs’a seyahat etmeyi planlıyorsanız Atina Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Güney Kıbrıs Rum Elçiliği Türkiye’den posta ile gönderilen evrakları kabul etmemektedir. Bu nedenle Kıbrıs Rum Kesimi vize işlemleri bizzat başvuru sahibi tarafından yürütülmektedir.

Güney Kıbrıs’a kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Güney Kıbrıs vizesi almak isteyenler Türkiye Cumhuriyet vatandaşları Yunanistan Schengen vizesi alarak Atina'ya seyahat etmeleri gerekmektedir. Güney Kıbrıs vizesi için Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliğinden randevu alınarak şahsen vize başvurusunda bulunulabilmektedir

Arjantin Cumhuriyeti, Bahreyn, Hong Kong, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Umman, İsviçre, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dhabi, Dubai), Özbekistan vatandaşları Güney Kıbrıs vize başvurularını G.Kıbrıs diplomatik temsilciliği ülkelerinde bulunmuyorsa İngiltere Konsolosluklarından tamamlayabilirler (bu bilgiyi teyit ediniz). Türkiye vatandaşları, Kıbrıs Rum Kesimi’ne yapacakları seyahatlerde Atina Büyükelçiliğine akreditedir.

Güney Kıbrıs’a Seyahat Etmeden Önce Dikkat!

Pasaportunuzda KKTC giriş-çıkış damgası bulunuyorsa Yunanistan’a ve Güney Kıbrıs’a giriş yapamazsınız.

Güney Kıbrıs vize işlemleri için Atina’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın geçerli bir Yunanistan Schengen vizesi yoksa Yunanistan vize başvurularını firmamız aracılığıyla tamamlayabilirler.

Güney Kıbrıs’ın etkin kontrolü altındaki bölgede bulunan Larnaka ve Baf havaalanları ile Larnaka, Limasol, Latsi ve Paphos limanları Kıbrıs Cumhuriyeti'ne giriş için uygundur. Lütfen bu bilgiyi Atina Büyükelçiliğinden teyit ediniz.

Geçerli bir vize bulundurma Kıbrıs Cumhuriyeti'ne giriş mutlak hakkın sahibine vermez. Başvuru sahibinden ülke girişinde ek belgeler sunması talep edilebilir.

Vatandaşlarımız Kıbrıs vizelerini Güney Kıbrıs’ın Atina Büyükelçiliğinden temin edebilirler.

Türkiye’de Kıbrıs Konsolosluğu ya da Kıbrıs Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne seyahat etmek istemeniz durumunda vize işlemlerinizi Atina’da bulunan Güney Kıbrıs Rum Kesimi Elçiliği vasıtasıyla yapmanız gerekmektedir..

Güney Kıbrıs vize başvurusunda sunacağınız belgeler yeni tarihli ve açıklayıcı nitelikte olmalıdır.

Güney Kıbrıs vize işlemleri için Atina’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın geçerli bir Yunanistan Schengen vizesi yoksa Yunanistan vize başvurularını firmamız aracılığıyla tamamlayabilirler. 

Güney Kıbrıs'a olan seyahatlerinizde Atina Büyükelçiliğine şahsen vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu nedenle geçerli bir Schengen vizeniz yoksa Yunanistan Schengen başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Yunanistan vizesi ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

 

Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Shengen Vizesi İle Güney Kıbrıs'a Seyahat
A. Özdemir 05/12/18, 02:16 Cevabı Görüntüle
Benim Hollanda’dan aldığım Schengen vizem var. Onunla Güney Kıbrıs’a giriş yapabilir miyim? Yoksa illa Yunanistan’dan mı schengen almam gerekiyor? Bu yaz Fransa’dan aldığım schengenle Atina’ya gitmiştim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';