x
  • Yemen

    Yemen

    Yemen vizesi başvurularında seyahat amacınızın belli olması önemlidir. Euroasia GVS vize uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Yemen

    Yemen

    Yemen vizesi başvurularında seyahat amacınızın belli olması önemlidir. Euroasia GVS vize uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Başvurusu

Yemen Vizesi

Yemen’e yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz için Yemen vizesi almak durumundasınız. Yapacağınız seyahat amacının vize türü ile uyumlu olması önemli bir aşamadır. Yemen vizesi için başvuru işlemlerinde gerek olan evraklar hazır bulunmalı ve hatasız, doğru bilgilerle yol alınmalıdır. 

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yemen vizesine başvuru yapmaktadırlar. Hizmet (Gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik(siyah) pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise vize başvurusu yapmak zorunda değildir.

> Yemen seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da ask@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

> Bize telefonla ulaşmanız durumunda Yemen seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

> Yemen seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.

 

Yemen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yemen vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacında belirtilen durumlara göre hazırlanmalı ve istenen ek belge ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Pasaportunuzun, seyahati bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli olması gereklidir. Yemen vizesi başvurusunda pasaporta işlenmesi için, 2 sayfa boş bırakılmalıdır. Yemen Konsolosluğu belirtilen evrak listesinin haricinde ek belgeleri de isteyebilir. Başvuru sonuçlarının uzaması durumunda, Yemen Konsolosluğunu işlemlerinin özel ve resmi günlere denk gelme ihtimalini göz bulundurmalısınız. Yemen vizesi için sizden istenen evraklar Yemek ticari vize ve Yemek turistik vize olarak ayrılır. Bu durumlarda istenen begelerde farklılık görülmesi olağandır.

Yemen ticari vizesi için gerekli evraklarda belirtilen belgeler yer almalıdır.

Seyahat bitim tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olacak pasaportunuz ile 3 adet fotoğrafınız ile,
Yemen vizesi için bilgilerinize gerek duyulan ve doldurulması gereken 2 adet form,
İlk üç sayfa ve son sayfa olmak üzere pasaport fotokopisi,
Çalışan kişiye şirketi tarafından verilen şirket antetli kağıda dilekçe gereklidir. Kişinin bilgileri ve pasaport numarası dilekçe içinde doldurulacak olan yerdir. Gazete sicil ve imza sirküsü, vergi levhası şirket evrakları için gerekli olmaktadır.
Durumunuza ilişkin gidiş dönüş bilet rezervasyonu Yemen vizesi başvurularında aranılan evraklardandır.

Yemen turistik vizesi için  gerekli evraklarda belirtilen belgeler yer almalıdır.

Seyahat bitim tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olacak pasaportunuz ile 3 adet fotoğrafınız ile,
Yemen vizesi için bilgilerinize gerek duyulan ve doldurulması gereken 2 adet form,
İlk üç sayfa ve son sayfa olmak üzere pasaport fotokopisi,
Muhtarlıktan alınan güncel tarihli ikametgâh,
Sağlık kuruluşlarından alınan sağlık raporu,
Durumunuza ilişkin gidiş dönüş bilet rezervasyonu Yemen vizesi başvurularında aranılan evraklardandır.

 

Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen vizesine sahip olmak için başvurularınızın doğru ve hatasız bir şekilde yapılması önem taşır. Bu anlamda size belirtilen vize başvuru evraklarına uygun olarak hazırlayacağınız belgelerin istenilen ölçülerde olması önemlidir. Euroasia GVS vize uzmanları ile kuracağınız iletişim doğrultusunda, şahsen ya da kargo yolu ile ileteceğiniz evraklarınız ile adınıza Yemen Konsolosluğundan randevu talebi edilir. Onayladığınız randevu tarih ve saatinde parmak izi veri işleminiz gerçekleşir. Sonraki aşama da Yemen Konsolosluğunun nihai kararını beklemektir. Yemen Konsolosluğu, 7 ile 10 iş günü içinde başvuruların sonuçlanmasını bildirir. Yemen vizesi başvurularınız seyahat planınızdan en az15 gün öncesinde olmalıdır. 

Yemen seyahatleri ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

Yemen ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES